Жіночі ревнощі - причини, ознаки, як з нею боротися
04.07.2017 0

Жіночі ревнощі - причини, ознаки, як з нею боротися

Психологія
В закладки


Що таке жіночі ревнощі? Як з нею боротися? І чи варто взагалі боротися? Спробуємо проаналізувати всі ці непрості питання і дати на них докладні відповіді.

Так вже історично склалося, що втіленням ревнощів практично в будь-якій культурі прийнято вважати чоловіків. Взяти хоча б Отелло від Шекспіра або Хосе від Проспера Меріме, імена яких стали синонімом до слова «ревнощі».

Іноді, складається враження, що цього почуття жінки схильні меншою мірою, але це найглибша помилка. Досить згадати лише таких персон, як леді Макбет, Медея і Пані Боварі.

Почуття власності у жінок набагато більшою мірою розвинене, ніж у чоловіків. З часів кам'яного століття для будь-якої жінки чоловік – добувач, без якого вона приречена на голодну смерть, а отже, посягання на коханого рівносильно загрозу її життя.

“Чоловік повинен володіти жінкою, щоб належати їй, а жінка повинна належати чоловікові, щоб володіти ним"

Часи звичайно змінилися, і прекрасна половина людства вже далеко не безпорадна, але десь на генному рівні боязнь залишитися без кавалера у жінок виражена незрівнянно сильніше, ніж у чоловіків той же страх втратити свою пасію.

Очима статистики

Дослідження та численні опитування, проведені серед кількох сотень тисяч жінок, дали невтішні прогнози: жіночі ревнощі стоїть на першому місці списку сімейних конфліктів, обігнавши такі, здавалося б, очевидні «фаворити» як невпорядкованість побуту, матеріальне благополуччя і сексуальну несумісність.

Що стосується причин, по яких закохані як зі стажем, так і без нього розходяться, то цифри з ряду геть приголомшливі – якщо виключити пункт «ревнощі» із загального списку, то яких-небудь вагомих доводів для припинення відносин або розірвання шлюбу не було б у трьох пар з чотирьох!

Таким чином, можна зробити висновок, що 75% родин та пар розпадаються через ревнощі!

до Речі, було помічено, що ті жінки, які офіційно перебувають у шлюбі, стикаються з проблемами на ґрунті ревнощів набагато частіше, на відміну від тих, чиї відносини носять цивільний або вільний характер.

Причини жіночих ревнощів

Ревнощі – це не якась спонтанна емоція або порив, це саме справжнє почуття з усіма витікаючими наслідками: виникнення, закріплення і апогей. Спробуємо розібратися в причинах появи такого стійкого і переобтяжує «недуги».

Страх самотності

Зазвичай цей страх починає формуватися ще у ранньому дитинстві, коли мама зайнята біжить на роботу, а свою улюблену залишає дитину на піклування бабусі або няні. Малюк природно багато чого не розуміє, але, тим не менш вважає, що найближча йому людина кидає його день у день.

1412673838_grust

А якщо дитина ще і пережив розлучення батьків, то відчуття «непотрібності» у нього розвинене в рази більше, на відміну від благополучних сімей.

Такий страх закріплюється на тривалий час, і хоча багато жінок успішно борються зі своїми дитячими травмами, часто зустрічаються такі, які і в 30 років залишаються в душі «маленькими дівчатками», що страждають від страху самотності.

Невпевненість в собі

Невпевненість в собі і своїх силах – одна з головних причин ревнощів. Такі жінки сприймають своїх чоловіків як якесь божество, яке соизволило закрити очі на всі їх недоліки разом з недосконалістю і погодився бути з нею поруч.

Пані в цих випадках впевнені, що варто лише на мить притупити пильність і її благовірний тут же випурхне до подруги – розумниця та красуня з якої їй не зрівнятися. Невпевнена в собі жінка просто приречена на вічне ревнощі, недовіра до себе – це шлях в нікуди!

Крайності

Свобода у відносинах річ відносна, і ревнощі можна позначити двома крайнощами:

  1. Якщо чоловік проводить вдома занадто мало часу, пропадаючи вдень на роботі, а ввечері, припустимо, на «шабашке», то у жінки природно виникають деякі підозри: де, з ким, чому так довго і т. п.
  2. Завжди і скрізь разом: будинок, робота і вихідні тільки вдвох. Через деякий час, жінка починає помічати, що чоловік ні-ні та й кине підозрілий погляд на що проходить красуню, розмовляє по телефону приглушуючи голос або з цікавістю розглядає фото актрис в журналах.

Уяву

Коли молодий чи давно відбулася дружині вдома нема чим себе зайняти, то сидячи на диванчику вона мимоволі починає фантазувати собі сцени зради її чоловіка. Потім вирішує, що фантазії цілком обґрунтовані, і треба б їх перевірити на ділі, вымотав при цьому душу своїй другій половинці купою необґрунтованих доказів.

Як змусити одруженого коханця ревнувати? Читай тут.

Іноді побайдикувати не завадить, але коли вільного часу занадто багато – з'являються проблеми, в тому числі і ревнощі.

Відсутність реальних планів, цікавих думок та й простого хобі може стати сприятливим грунтом для пошуку «фактів невідповідності» та інших вигадок.

Ознаки

Для початку відповімо на запитання: «А чим власне відрізняється чоловіча ревнощі від жіночої?»:

  1. У чоловіків, ревнощі виникає і протікає не так швидко як у жінок. Однак, якщо дозволити цьому почуттю накопичитися в достатній мірі, то після досягнення апогею, наслідки будуть носити більш катастрофічний характер, ніж ті ж емоції у жінок. Фантазії чи реальність того, що кохана дружина йому зраджує, захльостує «Отелло» повністю, аж до втрати здатності сприймати дійсність і щось тверезо оцінювати.
  2. Жіночі ревнощі має радше емоційний характер і проявляється навіть у жіночій дружбі. У чоловіків, основна причина ревнощів – це втрата «влади» над жінкою і усвідомлення того, що він не кращий, в той час як жінка боїться втратити свого партнера і головне – його любов. І це почуття буде перемішуватися з ненавистю до суперниці і постійним пошуком компромату як на неї, так і на чоловіка-зрадника. Зрештою, така емоційний струс і напруга ні до чого доброго не приведуть.

sex-zu-dritt-09Можна виділити декілька основних ознак жіночих ревнощів, якими грішать практично всі ревнивиці:

  1. Надмірна пильність. Такі відносини нагадують гостросюжетний детектив: дружина щогодини перевіряє місце розташування чоловіка, ввечері переглядає мобільний телефон і кишені, а вночі шукає нові способи «розкусити» свого зрадника в Інтернеті.
  2. Звинувачення. Звинувачення ревнивої партнерки в зради чоловіка, висловлюються при кожному зручному випадку, тому день за днем чоловік повинен доводити такій жінці свою абсолютну відданість. Навіть якщо звернутися до логіки, і вона буде прийнята, то через деякий час звинувачення почнуться знову.
  3. Самотні друзі. Для ревнивої жінки, кожен новий друг чоловіка – це потенційна загроза, а якщо цей друг ще і самотній, то це подвійна загроза. На думку такий ревнивиці, її коханий може легко опинитися в «непотрібної» компанії з надлишком привабливих особин жіночої статі. Кращим варіантом для такої жінки – це відсутність друзів у чоловіка зовсім.
  4. Сцени на публіці. Така дама здатна влаштувати сцену ревнощів не зважаючи на місце і час: перед сім'єю, на роботі і на відпочинку не соромлячись у виразах і з відповідними інтонаціями.
  5. Робота. Всякий раз, коли найдорожча половинка затримується на роботі, починаються звинувачення в зраді з колегою. Іноді, як би ненароком, дружина може з'явитися в офісі для того, щоб перевірити відмовку «багато роботи». Дуже ревнива жінка не дасть спокійного життя нової секретарці або симпатичною асистентці ніколи.

Як з нею боротися

Для боротьби з ревнощами можна виділити кілька основних кроків, які так чи інакше полегшать життя обом партнерам:

  • підвищення самооцінки;
  • самокритика;
  • розбір власних емоцій;
  • догляд за собою;
  • розмови на тему» з об'єктом ревнощів;
  • звернення до фахівця.

Поради психологів зводяться до наступного:

  1. Ніколи не займайтеся самокритикою. Самоїдство, і до чого вона доводить, може надовго вибити вас з життєвої колії. Порівняння з іншими людьми безглузде заняття – ви індивідуальні, шукайте щось нове і прекрасне в собі і тільки собі, а решту прибуде.
  2. Приємна і доглянута жінка завжди буде зустрінута з захопленням, і як результат – підвищення самооцінки, тому ніколи не лінуйтеся зайвий раз заскочити до перукаря або в спортзал.
  3. Будьте чесні з собою, постарайтеся проаналізувати події, що відбуваються у вашому житті, щоб визначити, які моменти у вас викликають позитивні емоції, а які – негативні, і постарайтеся уникати останніх. Спробуйте просто розписати на папері ваші дії у випадку зради, зробіть для себе висновки і заспокойтеся.
  4. Якщо вас мучить почуття ревнощів до партнера, іноді найкращим варіантом буде простий розмову з ним про ваші підозри без підвищених тонів і максимально відверто. Може так статися, що ваш чоловік шукає щось, чого не знаходить у шлюбі, спробуйте дізнатися що саме ви йому «недодаете». Якщо поставити всі крапки над i – ревнощі просто помре.
  5. Не бійтеся допускати помилок, будьте впевнені в собі. Частіше згадуйте свої перемоги і хваліть себе за них. Пам'ятайте: ідеальних людей просто немає, а один раз помиляється тільки сапер, яким ви і не є, тому сміливо вперед і ніколи не зациклюйтеся на ревнощів.

У тому випадку, якщо численні поради та рекомендації ну ніяк вам не допомагають, має сенс звернутися до дипломованого фахівця, в іншому випадку ризик того, що ви зруйнуєте життя не тільки собі, але й своєму партнерові вкрай великий.

Методи психологічного захисту

Саму по собі ревнощі виключити з життя просто неможливо, а ось полегшити її перебіг та наслідки цілком реально.

Розглянемо деякі моменти психологічного захисту від ревнощів:

  1. Заперечення. Жінка повинна сама закривати очі на ту біль, яка приносить їй ревнощі і робити вигляд ніби нічого не сталося. Такий метод підійде тільки для леді з «залізними» нервами, а такі знайдуться не у кожної жінки, тому застосовуємо з обережністю.
  2. Раціоналізація. Крок за кроком і копітко шукаємо причину ревнощів в собі і своїх діях. Робота над собою в психологічному плані дозволить вам відволіктися від головного зерна ревнощів – всепоглощения. Отримавши навіть ілюзію управління над ситуацією, ви відчуєте, наскільки далеко просунулися вперед. Цей метод чудово уживається у матріархальній родині, де дружина соціально активна.
  3. Corbis-42-22064677Компенсація. У цьому випадку необхідно знайти будь-які позитивні якості чоловіка, щоб компенсувати деякі промахи. Найчастіше рятує визнання очевидних фактів: хороший заробіток, прекрасний батько, господарський і т. д. і т. п. З'являється деяке моральне перевагу перед почуттям ревнощів і переживе воно набагато легше.
  4. Дзеркало. Часті думки про зраду коханого можна дзеркально відобразити на себе: «А що якщо я сама піду та зміню!» Роздуми на цю тему допоможуть розібратися в джерелах своєї ревнощів і визначити її мотиви, усвідомивши при цьому соціальну неприйнятність цього вчинку і полегшивши тим самим свою психологічну навантаження.
  5. Відчуження. Такий метод використовується після факту зради і рідше для профілактики. Жінка займає чітку позицію: «Я вище всього цього», «Знати нічого не хочу», «Всі мужики ... та чорт з ними», «З очей геть – з серця геть» і т. п. Метод хоч і кардинальний, але досить ефективний. Так само як і з запереченням, підходить далеко не всім.

Як ставляться чоловіки до жіночих ревнощів

Ревнощі в її легкій формі завжди приємна жінці і дає їй впевненість у тому, що партнер до неї небайдужий. Але як ставиться чоловіча половина до жіночих ревнощів? Спробуємо поглянути на це питання очима чоловіків.

Про те, як не ревнувати чоловіка до дитини від першого шлюбу, читай тут.

Ревную чоловіка до свекрухи: що робити? Читай статтю.

Напевно, ви не раз замислювалися над тим, що саме вам не подобається у вашій дружині. І швидше за все один з пунктів – ревнощі. І навіть неважливо яка – обгрунтована чи ні, головне, що партнер вам висловлює недовіру. Плюс до усьому, можна додати дивне відчуття чийсь власності і почуття «маріонетки».

Але інша сторона цього питання переконує нас в зворотному: є багато пар, які просто не можуть жити без ревнощів, для них вона є своєрідним допінгом відносин, і без нього життя тьмяніє і втрачає свої колишні фарби.

Так може бути ревнощі і є той необхідний «клей», який тримає партнерів і не дає їм розлучитися?

Якщо вам не подобається, що чоловік вас ревнує, то тут виникає логічне запитання: «А ви чому його ревнуєте?» Ревнощі – це те неоднозначне почуття, яке з одного боку не подобатися обом партнерам, а з іншого боку викликає певне непорозуміння: «Якщо не ревнує, значить любить!»

Виникає дуже цікава дилема: чи буває любов без ревнощів? І якщо не буває, то вона одна з її складових? Тоді як бути зі свободою і почуттям недовіри? Відповідь хоч і неоднозначний, але досить простий.

Ревнощі – це елементарна боязнь втратити свою кохану людину як наслідок, а причина – невпевненість в собі і постійні сумніви упереміш з истязательством і себе, і партнера.

Якщо на початку стосунків жінка проявляє свою ревнощі як би в жарт, то через деякий час це почуття перетворюється в якийсь інструмент збереження або любові (на думку жінки, або чоловіки (насправді).

Тому, можна сказати, що ставлення чоловіків до жіночих ревнощів досить неоднозначно, а шукати «золоту середину» доведеться обом партнерам. Адже та грань, де проходить ревнощі як недовіра і ревнощі як вираження любові дуже тонка, і знайти її можна тільки спільно, «притираючись» і краще пізнаючи один одного.

Підводячи підсумок

Якщо не брати до уваги окремі пари, для яких ревнощі – це буденна справа, можна сказати, що як би вона не маскувалася під любов, відносин ревнощі зміцнити не може. Їй під силу спотворити, зламати і зіпсувати будь-яку, здавалося б міцну сім'ю.

Можна для різноманітності «пограти» в ревнивців, щоб прикрасити сумні будні і трохи підбадьоритися, але остерігайтеся ревнощів у повному розумінні цього слова. Вона задушить і перетворить вас в монстра.

Все тільки в ваших руках, працюйте над собою кожен день, частіше посміхайтеся і не ревнуйте!

Відео: Жіночі ревнощі. Типологія і проблеми

Комментарии (0)
Додати коментар
Страхи при вагітності
Страхи при вагітності
Страхи при вагітності
03.07.17 Психологія
Як не парадоксально, але сьогодні, в часи інформаційного достатку період виношування дитини може бути затьмарений багатьма неприємностями.
Ревную хлопця, але не зустрічаюся - що робити
Ревнощі – це жадібність і егоїзм чистої води! Гаразд би ревнувала, коли зустрічаєшся!
Причини жіночої зради - психологія, наслідки
Жіноча зрада зустрічається рідше, ніж чоловіча. У слабкої половини людства сильніше прихильність до сім'ї і почуття обов'язку. Легендарний материнський інстинкт не дає
Як змусити коханця ревнувати - одруженого, колишнього
Ревнощі груба, скоропалительна і часом згубна. Але, незважаючи на це, жінки все також продовжують шукати відповідь на питання – як змусити коханця ревнувати? Способів це
Сумки жіночі, чоловічі, різні
Коли ж люди почали обзаводитися сумками і гаманцями? Поява коштовностей і аксесуарів підштовхнуло людей на винахід сумок, адже все найдорожче треба було носити з собою.