Родимки на тілі жінки: чому і що з ними робити
Сьогодні на сайті ilady.kharkiv.ua поговоримо про родимках на тілі. Родимки на тілі жінки бувають дуже маленькі (майже непомітні), точкові або у вигляді цяток, а можуть бути і досить великого розміру, такі родимки ще називають родимі плями.
Ти напевно чула і бачила так звані «мушки» у жінок над губою. Деякі вважають, що така прикраса додає їм якусь родзинку, сексуальність.
Наприклад, Сінді Кроуфорд є володаркою такої родимки. Після чого багато її прихильниці перейняли собі цей «аксесуар». але іноді родимки доставляють деякі незручності: Великі або з волоссячком виглядають неестетично, великі і стирчать часто чіпляються за одяг. Тому багато жінок намагаються їх приховати, вищипнути.
Родимки на тілі жінки могли ще з'явитися в дитинстві або в підлітковому віці, коли відбувається гормональна перебудова організму, а також часто кількість і розмір родимок може збільшитися в період вагітності, що також пов'язано з гормональними процесами.
Якщо придивитися до родимок, вони можуть відрізнятися за кольором: Тілесні (майже безбарвні) сірі, коричневі, навіть чорні.
Якщо ти виявила у себе родимки, не лякайся. Якщо вони тебе не турбують, то вони безпечні, просто стеж за ними і звернися до лікаря, якщо вони почнуть рости, змінювати колір.
Тому що іноді родимки на тілі жінки можуть бути болісними і нести в собі злоякісне утворення. Станеться це може при пошкодженні родимки або попаданні прямих надмірних сонячних променів (радіації).
Щоб відрізняти здорові від хворих родимок, тобі необхідно знати наступне: здорові родимки на тілі жінки, як правило, з рівними краями, безболісні, однорідного кольору, вони не мають потреби в лікуванні. Якщо родимки дуже виступають, чіпляються за одяг, то їх можна видалити.
Родимки бувають різні
Ще з давніх часів вважалося, що у кого на тілі багато родимок, той буде щасливим. Також дивилися форму родимки і по тому, який малюнок вона нагадувала, мудреці давали передбачення.
Трохи пізніше в медицині з'явився певний термін родимки, яка з медичної точки зору являла собою особливу пігментацію шкіри завдяки великій кількості меланіну, який синтезується меланоцитами (клітинами організму). Є така закономірність: чим більше виробляється меланіну, тим більша родимка на тілі жінки.
Дуже часто родимки на тілі жінки є вже з самого народження. У деяких жінок вони можуть бути рівними, гладкими, майже непомітними, у інших же бувають виступаючими, червоними.
Родимки можна видалити
Якщо ти захочеш, можеш в будь-який час звернутися до фахівця, щоб видалити родимки (така необхідність може з'явитися і при постійному травмуванні). Родимки на тілі жінки зазвичай видаляють в медичних установах в кабінетах фахівців з онкодерматолога.
Ефективно видалити родимки на тілі жінки в даний час можна за допомогою лазера. Ця процедура дозволяє без крові позбутися маленьких родимок назавжди. У будь-якому випадку при прийнятті такого рішення тобі необхідно проконсультуватися з лікарем.
У разі будь-яких незручностей, що виникають при дотику до родимці, болючі відчуття, зміни її структури (плями, вузлики), кольору, 6tu4ka.ru рекомендує тобі обов'язково звернутися до фахівця.
Корисні поради
Якщо родимки тебе не турбують - вони не є небезпечними. Стеж за їх кольором, структурою, щоб не допустити утворення злоякісних утворень. Тому зайвий раз не турбуй їх, не жени (якщо є) з них волоски.
Ти вже знаєш, що прямі сонячні промені небезпечні як для шкіри в цілому, так і для родимок. Тому обмежте прийоми сонячних ванн, небажано з'являтися на сонці в години пік (11-16).
коли загоряєш, використовуй спеціальні косметичні засоби для засмаги і після засмаги для захисту і зволоження шкіри. Тим більше ця рада буде до речі, якщо у тебе світла шкіра, є веснянки.
Як відомо, при впливі сонячних променів на вологу шкіру їх згубні ефект збільшується, тому не забувай витиратися рушником. Також не варто часто відвідувати солярій - випромінювання ламп може спровокувати розвиток злоякісних утворень.
«Небажані» ознаки
Родимка стала рости, змінилася її форма, краю стали нерівними, колір став неоднорідним. А також якщо ти помітила будь-які виділення з неї, часто виникають хворобливі відчуття.
Зверни увагу і обов'язково звернися до лікаря, якщо родимка виросла дуже швидко, з'явилися новоутворення біля неї. Ці ознаки можуть свідчити про підозру на розвиток онкологічних процесів.
При наявності вищеназваних ознак, ні в якому разі не намагайся лікувати самостійно, намагатися видаляти родимки, запишись до фахівця (дерматолог, онкодерматолог).
Чим раніше ти відвідаєш кабінет лікаря, отримаєш консультацію, ти зможеш вчасно попередити виникнення і розвиток небажаних захворювань.