Чи можна мити голову волосся господарським милом
Сайт ilady.kharkiv.ua розповість сьогодні про те, як позбутися від лупи, зробити твоє волосся шовковистим і блискучим, як у рекламі популярного косметичного засобу і не витрачати при цьому багато грошей. Деякі жінки на питання про те, яким шампунем вони користуються, з гордістю відповідають: «Я мою голову господарським милом». І, дійсно, володіння такою розкішною шевелюрою - привід для гордості.
З чого його роблять і який брусок вибрати
Які чарівні інгредієнти роблять цей чудо-продукт чарівною паличкою не тільки в господарських потребах, але і косметичних? Господарське мило виготовляють за державним стандартом, але при покупці уважно читай склад, так як можна зустріти абсолютно непотрібні інгредієнти в списку.
Справжнє мило роблять з тваринних і рослинних жирів. Його довго варять (близько 2 тижнів), додають розчин хлориду натрію і остуджують, наполягають ще дві доби, потім промивають водою. Отриману масу називають «мильний клей», його-то і розфасовують на виробництві, потім відправляють на продаж.
Якщо мити голову господарським милом, то яке вибрати?
- Найтемніший - чим темніше, тим краще.
- У справжнього продукту повинен бути неприємний запах. Варіант з ароматизаторами, отдушками відпадає відразу.
- На упаковці і самому милі повинен бути знак 72%. Все що нижче - не годиться для косметичних процедур.
- Бажано, щоб в складі були лише рослинні і тваринні жири, каніфоль соснова, натрієва сіль. Хоча по ГОСТу допускається наявність інших синтетичних жирів або продуктів в складі, проте, чим менше їх буде тим краще.
Підводимо підсумок: мило має бути темне, з неприємним запахом, хорошим складом, жирність не нижче 72%.
як впливає
Деякі жінки з недовірою ставляться до подібного народному засобу. Задають питання: «А чи можна мити волосся господарським милом?» Що корисного в цих процедурах і як мило впливає на шкіру голови і волосся:
- У нього високий показник PH (більше 10) тому може іссушівать шкіру голови.
- Натрієва сіль сприяє знищенню патогенних мікроорганізмів, грибків.
- Жири в складі, обволікають волосся, доглядають за ним.
- Жирні кислоти і каніфоль, живлять і відновлюють, захищають від пошкоджень.
- Мило має антибактеріальний ефект.
Тому якщо коріння волосся швидко стають жирними, у тебе є лупа - варто спробувати відмовитися від модних рекламних шампунів і перейти на «бабусин рецепт».
Основні правила застосування
Якщо ти вирішила випробувати цей народний метод, сайт 6tu4ka.ru розповість, як мити голову правильно, використовуючи господарське мило.
- Для процедур годиться тільки правильне мило.
- Добре намочи волосся. Волога шкіра менш схильна до негативного впливу лужного середовища.
- Чи можна намалювати, мити волосся бруском господарського мила? Ні звичайно. Для цього необхідно приготувати розчин. Натри на крупній тертці невеликий шматок, розчини в теплій воді. Отриманий розчин наносять на волосся.
- Не варто сильно терти, як це звично робиш при використанні шампуню. Акуратно нанеси, злегка помасажуйте, залиш на кілька хвилин.
- Добре обполосни водою. Мило досить важко вимити. Якщо погано промити волосся, то після висихання у них може бути тьмяний вигляд.
- Обов'язково завершуй процедуру обполіскуванням оцтовим розчином (1 ст. Ложка на 1 літр теплої води). Це нейтралізує луг. Інакше, луг може пересушувати шкіру голови.
Не забувай, головний принцип будь-яких косметичних процедур - регулярність. Тільки тоді позитивний ефект стане помітний.
Кому варто утриматися
Не всі косметичні процедури або народні методи корисні. Тому наступний пункт прочитай уважно. Саме натрієва сіль в складі кошти ставить питання: «Чи можна мити голову господарським милом?». Використовувати його в якості шампуню небажано:
- якщо ти регулярно фарбують волосся темною фарбою, використовуєш яскраві відтінки;
- якщо у тебе суха шкіра голови.
Луг може пересушити і без того тонкі, мляві волосся. Якщо використовувати після фарбування - колір вимивається швидше.
З якими проблемами допоможе впоратися господарське мило
Брусок пахучого, темного мила відмінно підійде тим, хто зіткнувся з проблемою лупи.
Завдяки наявності кислот і лугу - має виражену антибактеріальну і протигрибковим ефектом.
Якщо у тебе волосся швидко стають жирними, якщо необхідно поступово освітлити волосся на кілька тонів, якщо волосся випадає, всі ці проблеми можна вирішити, якщо використовувати замість шампуню господарське мило для миття волосся.
Відгуки жінок
В інтернеті можна зустріти 2 полярно протилежні думки про застосування цього засобу. Деякі дівчата відзначали, що після першого застосування волосся стали мляві, сухі, тьмяні, деякі використовували вираз «як пакля».
Таке можливо якщо:
- недостатньо добре промити волосся;
- НЕ споліскувати їх оцтової водою для нейтралізації лужної реакції.
Інші жінки захоплено розповідають про отримані результати:
- волосся перестали випадати;
- зникла лупа;
- локони придбали живий вид, менше ламаються;
- стали міцними, швидше ростуть.
Варто трохи перечекати, поки волосся звикнуть до нового засобу (від тижня до двох). Перший час вони можуть бути тьмяними і «злиплими». Період адаптації пройде і ти помітиш наскільки чарівної, здоровою і блискучою стане твоя шевелюра.