Чому не можна мити голову перед іспитом
Багато студентів вірять у прикмети, особливо, коли мова йде про сесії і іспитах.
Хтось закликає халяву, вигукуючи певні слова в кватирку, хтось підкладає перед виходом на іспит п'ятак під п'яту.
Але є ще одна прикмета, згідно з нею, напередодні важливого іспиту не можна мити голову.
Чи справді ця проста процедура впливає на результат і як бути, якщо з'являтися перед викладачем з брудним волоссям не хочеться?
Сьогодні Комора Краси спробує відповісти на питання: Чому не можна мити голову перед іспитом? І які наслідки можуть виникнути після цієї процедури.
Чому не варто мити голову напередодні іспиту чи заліку?
Отже, ви сумлінно готувалися до іспиту, вчили весь необхідний матеріал, про всяк випадок приготували шпаргалки (раптом переволнуетесь і все забудете), а в ніч напередодні іспиту раз повторили.
І начебто все добре, ви вірите в свої сили, однак дивне повір'я не дає спокою. Звідки взагалі воно прийшло, чому ж мити голову можна?
На цей рахунок є кілька пояснень:
- Існує думка, що ті знання, які трималися в вашій голові протягом навчання і в період підготовки до іспиту, змиваються разом з шампунем в ту саму мить, коли ви починаєте мити голову. Забобонні учні щиро вірять в це твердження, і тому ніколи не порушують правила не мити голову перед таким важливим днем в їх студентського життя.
- З точки зору психологів все трохи інакше. Представники цієї професії вважають, перед подібними важливими випробуваннями будь-який учень відчуває сильне напруження, і, якщо він при цьому вірить, що ті чи інші прикмети, побажання перед іспитами можуть принести йому відмінні результати або ж, навпаки, все занапастити, тоді краще довіритися своїм відчуттям . Так він сам себе, підсвідомо, програмує на те, щоб досягти поставленої мети, ніби від дотримання умов забобони дійсно щось залежить.
- З боку тих учнів, хто готовий погано або не впевнений в своїх силах, хто вже просто не знає, що ще такого зробити перед іспитом і все-таки отримати нормальну оцінку, може здатися, що людина з немитою головою обов'язково викличе у педагога почуття жалості. Студенти думають, побачивши неохайний вигляд, засмальцьовані волосся, практично замученого безсонними ночами і нескінченними зубріння учня, який до такої міри втомився, що навіть привести себе в порядок не зміг, викладач все ж пошкодує його, розчулиться і у нього не підніметься рука поставити погану оцінку . Однак великі шанси зіткнутися з прямо протилежним результатом, оскільки не кожній людині, в тому числі екзаменатора, подобаються неохайні люди і тому ваш зовнішній вигляд може відштовхнути, викликати почуття огиди.
- І ще одне пояснення. Вважається, що перед іспитом не можна виробляти взагалі які б то не було маніпуляції із зовнішністю: не потрібно ні фарбувати волосся, ні мити їх, ні стригти, інакше ви переключаєте свою увагу з потреби успішно скласти іспит на потребу виглядати в цей день красиво і привабливо.
Мити чи не мити?
Звичайно, якщо ви дуже зациклилися на питанні про те, чи можна мити голову перед іспитом, тоді краще не чіпати її, тому як це виявиться чи не єдиним, про що ви будете думати весь час до іспиту - так ви тільки підсилите тривогу і точно все завалити.
{ad1}Єдине, що можна порадити в даному випадку студенткам, надіти на немиту голову хустку, а потім збрехати однокурсникам і педагогу, нібито ви притримуєте строгих релігійних поглядів - нічого не поробиш, така ви приблизна християнка.
Якщо ж з'являтися перед викладачем в непривабливому вигляді і червоніти за це вам зовсім не хочеться, але страх забобони присутній, то все одно помийте голову.
Зрештою, ви повинні розуміти, що ніяких наукових доказів, обгрунтувань, з приводу того, чи можна мити голову перед іспитом або будь-яких інших прикмет - не існує: то, здасте ви свій іспит або провалите, залежить тільки від вас, а не від того, помили ви голову чи ні.
До речі, якщо б ви запитали у викладача, він напевно б відповів, що взаємодіяти, спілкуватися і приймати іспит у студента з брудним волоссям, виглядає перебував у занедбаному стані, неакуратно, брудно - йому було б зовсім неприємно. Чи то справа юнак або дівчина, які піклуються про свій зовнішній вигляд і приходять в аудиторію охайними, чистенькими, симпатичними.
Тим же, хто побороти свій ірраціональний страх перед прикметами не зможе, рекомендується помити голову, але тільки зробити це потрібно приблизно за три дні до призначеного дня.
Після того, як ви помиєте голову, для повного заспокоєння своєї душі ще трохи підучити і повторіть раніше пройдений матеріал - можливо, прикмета вас не торкнеться.
Чи можна мити голову дігтярним милом?
Дігтярне мило нерідко застосовують в догляді за волоссям і лікування шкіри голови. З його допомогою можна вилікувати псоріаз, себорею, зміцнити волосся і поліпшити їх зростання, отже, багато хто використовує його щодня.
Єдиний недолік даного засобу - це різкий неприємний запах мила, від якого, до того ж, досить складно позбутися.
Як же бути, якщо вже зовсім скоро вам доведеться складати іспит, але ви змушені помити голову дігтярним милом (наприклад, ви лікуєте себорею)?
Не відмовляйтеся від догляду - мийте голову дігтярним милом, а потім просто позбудьтеся від непотрібного вам запаху. Яким саме це зробити?
Все дуже просто: спочатку ви миєте голову пахучим засобом, потім змиваєте, а після берете заготовлений заздалегідь сік лимона і обполіскуєте їм волосся, тому як цей сік відмінно прибирає різні запахи.
На думку деяких людей, якщо помити волосся холодною водою, то запах дігтярне мила відчуватися не буде.
Насправді, це думка не тільки помилкова, але воно ще й тягне за собою неприємні наслідки. Чому?
Помивши голову в холодній воді, не будучи при цьому підготовленим, загартованим людиною, ви сильно ризикуєте застудитися.
Навряд чи ви відчуваєте бажання прийти на іспит застудженим, з кашлем, високою температурою і нежиттю - це точно не допоможе вам сконцентруватися на головному завданні і мобілізувати всі свої сили.