З чого роблять помаду
Яскрава, виразна помада на губах не залишає байдужими перехожих. А якщо ще підібрана вона зі смаком і в тон одягу .... залишається тільки ловити на собі погляди оборачивающихся голів на вулиці і посміхатися.
Що ж таїть в собі цей, здавалося б, звичайний і в той же час незамінний аксесуар кожної жіночої сумочки? І так чи безпечно її використання?
Сьогодні Комора Краси вирішила розібратися і з'ясувати з чого роблять помаду, і чи може вона нанести шкоду здоров'ю.
З чого роблять помаду? Користь чи шкода?
Впевнена, з деякими характеристиками неякісної помади доводилося хоч раз стикатися кожною жінкою, з чого логічно можна було зробити висновок про її ... невдалому складі. Наприклад, помада не трималася в жарку погоду і танула, або «скочувалася», викликаючи відчуття сухості на губах або навіть роздратування. Знайоме? Чи замислювалися ви в той момент, з чого ж зроблена ваша помада?
Докопатися до суті і з'ясувати, що ж такого додав виробник в продукт насправді вкрай складно, і практично нереально для тих, хто особисто (або хоча б опосередковано) не знайомий з технологічним процесом виробництва. Але як би там не було, існують певні правила і канони, за якими проводять будь-яку помаду.
Комора Краси, з'ясувавши деякі деталі, вирішила розділити компоненти, що входять до складу помади на дві умовні групи: «корисні» і «шкідливі».
Звичайно, розглядаючи виготовлення помади з точки зору суми отриманого прибутку, все її складові по-своєму необхідні. Якусь речовину надає стійкість кольору, якийсь компонент робить фарбувальний пігмент ще яскравіше, якась добавка «продовжує» термін придатності продукту ... ... але так вже вони корисні для нас? Для тих, хто щодня стикається з кінцевим продуктом губами, і з'їдає частину помади з їжею? І для тих, хто цілує нас в яскраво нафарбовані губи?
Давайте розбиратися. Основними компонентами для приготування помади служать воски, масла, жири і жирові з'єднання.
- Воски.
Саме вони забезпечують форму помади і її консистенцію. На початковому етапі для виробництва помади використовували бджолиний віск, в подальшому він став замінимо карнаубський віск, канделлільскім, або воском троянди.
{ad1}Бджолиний віск надзвичайно корисний для чутливої шкіри губ, він живить і пом'якшує, але разом з тим є алергенним продуктом і має досить низьку температуру плавлення. Саме тому з технологічним прогресом на зміну бджолиного воску приходять віск з листя пальми (карнаубський віск), який підвищує температуру плавлення помади, віск з кактусів (канделлільскій віск), що надає продукту блиск або віск троянди, що володіє протизапальною дією і має приємний тонкий аромат. Дешевші технологи у виробництві помади використовують синтетичний очищений віск.
- Масла.
Масла - важливий компонент будь-якого тюбика помади. Саме вони надають помаді м'якість, і роблять нанесення помади на губи приємним і легким.
Крім того, масла беруть участь в розчиненні фарбувального пігменту, тим самим забезпечуючи «рівне нанесення». До останнього часу касторове масло було безумовним лідером в цьому процесі, поки його не витісняли різні парфумерні масла.
- Жири і жирові з'єднання.
Загальновідомо, що «жирна» помада захистить губи від обвітрювання і пересихання в негоду. Крім цього, жирові сполуки розчиняють і одночасно пов'язують воски та олії, без чого повноцінне приготування помади просто неможливо.
Додають до деяких помади і компоненти, які є продуктами переробки деревної зелені, які наділяють помаду протизапальними властивостями.
На цьому на переліку «корисних» складових помади можна ставити крапку. Далі йдуть полімери та антиокислювачі, барвники та інші добавки, які переслідують тільки одну мету - зробити продукт «довгостроковим» і продаваним. І для нас це, на жаль, зовсім не нешкідливо.
Самій «невинною» реакцією шкіри при сопрікоснавеніі з неякісними добавками стає свербіж і печіння, в гіршому випадку можливі збої в роботі травної системи, напади нудоти і головного болю. А тверді парафіни, наприклад, що входять до складу багатьох помад, провокують утворення карієсу.
Про шкоду фарбувальних пігментів, думаю, поширюватися зайве. Їх вплив на шкіру вже закладено в назві. Ось з чого роблять помаду.
Але існують і інші «хитрощі» виробника. Замість обіцяного зволоження і стійкості кольору через 1-1,5 після нанесення помади можна помітити деяку «тьмяність» помади і незначну сухість губ. Яке рішення приходить на розум? Природно, легке підфарбовування або «оновлення» шару помади, який на найближчі півгодини точно позбавить від (випадкового чи?) Нестачі продукту. Цікаво чому?
Як захистити себе від неякісної помади?
Зрозуміло, варіант повної відмови від її використання розглядати не доводиться. І на підтвердження цього - перші рядки нашої статті.
Але ось знизити ризик і наслідки негативного впливу помади можна, дотримуючись кількох нескладних правил. І полягають вони в елементарну гігієну.
Помада не повинна потрапляти на слизові оболонки рота; в зв'язку з чим, чистка зубів і полоскання ротової порожнини знову стають обов'язковою процедурою після кожного прийому їжі.
А ось агресивно яскраві і «соковиті» помади у вашій косметичці, що викликає 100% ознаки алергічної реакції підлягають перегляду (в сторону зміни кольору чи іншого виробництва).
Посміхайтеся щиро і надзвичайно, і нехай перехожі не помічають того, що сьогодні у вас на губах просто гігієнічна помада!