Як прибрати червоність від засмаги в домашніх умовах
Загоряючи на пляжі або навіть в солярії хочеться отримати гарну засмагу.
Але нерідко сонячні ванни обертаються справжньою катастрофою, коли замість засмаги на тілі з'являється чітка і неприємна почервоніння, а шкіра починає хворіти.
Як прибрати червоність від засмаги з обличчя і тіла?
Чому шкіра після засмаги червоніє?
Якщо після перебування на сонечку ви виявили почервоніння на шкірі, значить, отримали сонячний опік. Так Так саме так! А все тому, що ви загоряли неправильно.
Можливо, ви пробули на сонці занадто довго, не в підходяще для цього час або не скористалися захисним засобом.
І як правило, від непомірного прийняття сонячних ванн страждає в першу чергу шкіра обличчя і зона декольте, оскільки в цих ділянках шкіра найбільш чутлива.
Через скільки пройде почервоніння після засмаги? Звичайно, червона шкіра не залишиться з вами назавжди - вона сама зникне протягом однієї або двох тижнів, проте не кожна людина готова чекати так довго, і тому можна спробувати прискорити процес відновлення шкіри.
Як запобігти почервоніння?
Після отримання опіку ваша шкіра почне лущитися і хворіти, в добавок ви не отримаєте хороший загар, поки вона до кінця не заживе, але ж це справа не одного дня.
Загалом, краще вже постаратися не допустити отримання опіків, появи краси, ніж потім лікувати їх (тим більше профілактика не відніме у вас багато часу і сил).
Що ж для цього потрібно?
- По-перше, ви повинні полюбити і придбати крем для засмаги і лосьйон для тіла, якими необхідно користуватися до засмаги і після нього. Подібні засоби підбираються з урахуванням свого типу шкіри і передбачуваної яскравості сонця.
- По-друге, для прийняття сонячних ванн існує певний час, коли краще зіграти і коли робити це вкрай небажано. Так в ранкові години (до полудня) ви точно не отримаєте ні тепловий удар, ні опік. Якщо позасмагати в зазначений проміжок не вдалося, то чекайте до 16.00 - тільки після чотирьох годин дня сонце знову стає менш небезпечним і спекотним.
- Намагайтеся також уникати прямих сонячних променів і, хоча б спочатку, засмагати десь в тіні: таким чином ваше тіло поступово звикне до високих температур, а отриманий під парасолькою або спеціальним навісом загар протримається довше.
- Крім того, засмагати необхідно поступово. Наприклад, люди з дуже блідою і чутливою шкірою найсильніше ризикують отримати опік протягом перших 30 хвилин, особливо якщо вони загоряють в який-небудь дуже спекотній країні. Спробуйте в перший день перебування на пляжі відвести під засмага не більше двадцяти хвилин, потім, день за днем, збільшуйте цей час, тому як ваша шкіра вже звикне до сонця, і дана процедура не обернеться неприємними наслідками у вигляді почервоніння.
Як позбутися від почервоніння на обличчі в домашніх умовах?
Після перебування на сонці ваше обличчя сильно почервоніло? Що ж, в такому разі вам допоможуть і різні салонні процедури, тільки, на жаль і ах, стоять вони недешево.
{ad1}Ось чому краще використовувати домашні засоби - вони економлять ваші гроші, до того ж вони не менш ефективні.
- В першу чергу скористайтеся засобом, в складі якого є алое. Як відомо, ця рослина відмінно заспокоює шкіру і допомагає зняти запалення. Підійде навіть просто сік алое.
- Ще одне відоме засіб - це кисле молоко і кефір. Будь-який з цих кисломолочних продуктів радять акуратно нанести на шкіру обличчя і почекати поки він не засохне, після чого масу слід змити прохолодною проточною водою.
Як ще можна зняти червоність після засмаги? Крім перерахованих натуральних засобів, чому б не приготувати домашній компрес або маску? Готуються вони нескладно, а з усуненням почервоніння справляються досить добре (але, зрозуміло, не за одну процедуру).
Отже, є кілька рецептів таких коштів:
- Заваріть звичайний зелений чай (підійде навіть чай в пакетиках), потім охолодіть його і після цього додайте до нього трохи свіжого соку алое. Все перемішайте, змочіть в розчині марлю і зробіть компрес, прикладаючи марлю на-віч. Такий компрес потримайте на обличчі хвилин 20.
- Швидко зняти червоність після засмаги і відбілити шкіру обличчя допоможе наступний рецепт. Щоб приготувати його вам знадобиться один свіжий огірок, який ви повинні натерти на тертці. Отриману кашку нанесіть на півгодини на обличчя. Для зручності рекомендується лежати з огіркової маскою на дивані або ліжку і не ворушитися, інакше вона почне сповзати з особи. Після вказаного часу маску слід змити чистою холодною водою, не використовуючи при цьому ніяких додаткових засобів (пінки, мила і т.п.).
- Не менш ефективною для усунення почервоніння від засмаги на обличчі є звичайна картопля. Сиру картоплю нарізують кружальцями, а потім прикладають їх до почервонілим ділянкам. Час від часу одні кружечки замінюються іншими, свіжими. Втім, дозволяється і трохи видозмінювати даний рецепт: просто натріть картоплю (теж сиру) на тертці і нанесіть масу на обличчя. Коли волога з маски вбереться в шкіру, можете змити засіб з особи водою.
- Ще наші бабусі знали про користь горілки і з її допомогою знімали запалення, почервоніння з шкіри. Для того, щоб засіб допомогло, вмийтеся прохолодною водою перед сном, а після нанесіть на шкіру невелику кількість горілки. На ранок результат буде майже ідеальний - ваше почервоніння на обличчі помітно зменшиться.
- Якщо в будинку є вівсяні пластівці, то насипте 4 столових ложки в 100 мілілітрів окропу, розмішайте, залиште кашку до повного охолодження і нанесіть її на почервонілі ділянки обличчя. Через чверть години масу потрібно змити прохолодною водою.
Швидко позбутися від почервоніння після сонячного опіку допоможуть і мазі, креми, що продаються в звичайних аптеках.
Одними з найбільш дієвих і популярних є кошти, в складі яких є пантенол, тому як він допомагає охолодити шкіру, добре її загоює.
Якщо ви не хочете чіпати шкіру, навіть легкий дотик доставляє вам біль, тоді придбайте спрей - його зручно використовувати, не доводиться чіпати уражені зони, а по ефективності він не поступається мазей.
Що ж стосується мазей, то на допомогу прийде «Рятувальник»: це засіб хоч і не відноситься до найдешевшим, але зате воно дуже добре впливає на пошкоджену шкіру, знімаючи біль, заспокоюючи шкіру і прискорюючи відновлення її клітин.
Методи усунення червоності на тілі
На жаль, почервоніння може з'явитися не тільки на обличчі, а й на інших ділянках тіла - на руках, в зоні декольте і т.д., отже, потрібно знати методи, завдяки яким вдасться за короткий термін усунути настільки неестетично проблему.
Здебільшого такі методи базуються на прикладанні до пошкодженим ділянкам шкіри спеціальних примочок, приготованих з натуральних компонентів:
- Дуже дрібно нарубати або перекрутити алое, додавши в нього соняшникова або оливкова олія;
- Зробіть холодну пюре з картоплі і додайте в нього невелику кількість сметани;
- Натріть одну або кілька (якщо площа ураження досить велика) сирих картоплин на тертці.
Знеболити почервонілі після засмаги місця і прибрати з них жар ви можете також за допомогою домашніх мазей:
- змішайте рослинне і кілька крапель обліпихової олії;
- приготуйте розчин з горілки і медичного спирту;
- змішайте кавуновий сік і трохи йогурту, сметани, соку огірка або кислого молока.
Тепер ви знаєте, як зняти червоність після засмаги, а значить вчасно зможете вжити необхідних заходів захисту. шкіри обличчя і тіла.