Відбілювання зубів активованим вугіллям в домашніх умовах
Напевно багатьом з нас хочеться мати красиву, сліпучо-білу посмішку, проте послуги, пропоновані стоматологами, по відбілюванню зубів в змозі оплатити не кожен.
І все ж винахідливості людини немає меж, тому на сьогодні існує цілий ряд різних недорогих і ефективних способів, за допомогою яких можна зробити свої зубки білими.
Найпопулярнішим з них є відбілювання зубів активованим вугіллям - дешево, доступно, може бути застосовано в домашніх умовах.
За рівнем ефективності вугілля можна порівняти з сеансом професійного очищення (у стоматолога) емалі зубів, а все тому, що даний засіб має легкий абразивним дією.
Саме за рахунок цієї властивості препарат видаляє навіть стійкі шари зубного нальоту, правда іноді на це потрібно мінімум три процедури.
Втім, раз простої гігієнічної чищенні зубів подібні результати не під силу, чому б не дати шанс іншому методу? Як відбілити зуби активованим вугіллям в домашніх умовах і не нашкодити зубної емалі?
Як проводити процедуру в домашніх умовах
Щоб не нашкодити здоров'ю і зовнішньому вигляду своїх зубів, ні в якому разі не застосовуйте даний спосіб кожен день.
Чистити зубну емаль вугіллям допускається не більше двох разів на місяць і лише з дотриманням деяких обережно.
Наприклад, коли ви будете чистити зуби щіткою, робіть це дуже обережно, акуратно, не натискаючи сильно щіткою на зуби. Так ви точно не зашкодить емаль.
До слова, краще мати дві зубні щітки: одну для звичної чистки зубів, а другу для чищення із застосуванням препарату.
Ви дуже ретельно і старанно попестити рот, однак залишки порошку все-таки залишаються в просторі між зубами або під яснами? Скористайтеся вологою зубною щіткою - вона повинна допомогти вам позбавитися від прилипливих частинок.
Домашні рецепти відбілювання
Активоване вугілля в якості доповнення до вашої зубній пасті
Для застосування даного способу рекомендується придбати окремий тюбик із зубною пастою, якщо з вами разом проживають діти або інші члени сім'ї, які поки не замислюються про альтернативні методи відбілювання своїх зубок.
Коли тюбик з новою пастою готовий, подрібніть в пил близько десяти таблеток вугілля і додайте їх прямо всередину. Потім добре все перемішайте: спробуйте закрити кришку і поговорити пасту або розмішайте вміст якимось маленьким предметом.
{ad1}Якщо горлечко у нового тюбика досить вузьке, подрібнюйте і додавайте по одній таблетці перед кожним застосуванням пасти. Змішувати вугілля з пастою в цьому випадку можна на зубній щітці. Далі необхідно просто почистити зуби складом.
Вугільний порошок без пасти
Для цього рецепта, як ви розумієте, паста вже не знадобиться, однак таблетки активованого вугілля як і раніше будуть потрібні.
Добре подрібніть їх (вистачить пари штук), потім нанесіть на щітку і почистіть таким порошком всі зуби. Після закінчення чищення зубів вугіллям, ретельно прополощіть рот теплою водою і промийте використану щітку.
Розжовування активованого вугілля
Відбілювання зубів активованим вугіллям цим способом застосовувався ще в стародавні часи, коли людям не було відомо ні про зубні щітки, ні про пастах. Бажають володіти білосніжною посмішкою просто брали невеликі шматочки деревного вугілля, прожёвивалі їх, але не ковтали.
У сучасному світі немає жодної потреби жувати деревне вугілля - для цієї мети підійде таблетка активованого.
Щоб жування таблетки дійсно дало ефект, жувати її слід протягом п'яти хвилин, після чого дуже ретельно прополоскати водою рот.
Домашня зубна паста
Вам знадобиться приготувати спеціальний нескладний склад. Отже, дві таблетки препарату розчиняють в чистій воді. Оскільки в результаті треба отримати консистенцію, що нагадує зубну пасту, тобто досить в'язку, води використовують зовсім небагато.
Приготувати таку суміш легше, якщо перед розведенням подрібнити таблетки в порошок, а вже після цього по краплині додавати в нього воду і стежити за консистенцією.
Як тільки суміш буде готова, беріть зубну щітку, наносите на неї отриманий склад і акуратними рухами (не довше двох хвилин) почистіть зуби. Потім прополощіть рот і знову повторіть процедуру.
В кінці ще раз обполосніть рот, перевіряючи, щоб на зубах не залишилося навіть крапельки суміші.
Протипоказання і побічні ефекти
Крім переваг, у цього способу відбілювання зубів активованим вугіллям є і свої недоліки, а саме:
- навіть у вигляді порошку даний препарат не втрачає своїх абразивних властивостей, які особливо відчутні при чутливих зубах;
- можна відбілити зубну емаль на один і навіть два тони, однак від жовтизни застосування активованого вугілля вас навряд чи позбавить;
- сліпучого ефекту процедура теж не подарує, та й триватиме її відбілюючий дію не дуже довго;
- щоденне застосування активованого вугілля строго заборонено, а при надмірно частому його використанні помітно пошкоджується зубна емаль.
Що стосується протипоказань, то фахівці не рекомендують застосовувати процедуру тим, хто носить брекети або ж недавно їх зняв.
Емаль у цих людей і без того занадто довгий часу піддавалася серйозним механічних навантажень, відбілювання ж активованим вугіллям з високою часткою ймовірності завдасть їй додаткової шкоди.
Зрозуміло, про даний метод і зовсім варто забути, якщо у вас є індивідуальна непереносимість зазначеного препарату, а також хвороби шлунково-кишкового тракту, тому що відсутній повна гарантія того, що частинки вугілля не потраплять в ваш стравохід.