Як відбілити зуби за допомогою соди, кому можна чистити зуби содою
Білосніжна красива посмішка - найприродніший прикраса будь-якої людини, але не всім дана така «розкіш».
Сьогодні на сайті ilady.kharkiv.ua поговоримо про те, як відбілити зуби за допомогою соди в домашніх умовах.
Як діє сода?
Бікарбонат натрію або звичайна харчова сода знайдеться в господарстві в кожному будинку. Застосувань у цієї речовини стільки, що їх не перелічити. Виявляється, можна навіть чистити зуби содою, при цьому вони, до того ж, стануть білішими. У чому ж секрет? Сода діє як абразивний засіб: дрібні її частинки, втирати в поверхню зуба, абсорбують на себе весь наліт. Але є у цього способу і зворотна сторона медалі: якщо застосовувати його занадто часто, сода може зруйнувати емаль. Тому підходити до питання відбілювання зубів содою потрібно з розумом.
Протипоказання до відбілювання зубів содою
Содове відбілювання зубів - дуже простий і доступний спосіб. Але у нього є кілька протипоказань, тому цей метод підійде не всім. Перш, ніж приступити до такого відбілювання, дайте відповідь на кілька питань:
- Чи немає у вас в роті ран або виразок?
- У вас стоять пломби на передніх зубах?
- У вас истонченная емаль?
- У вас індивідуальна непереносимість або алергія на соду?
- У вас пародонтоз або інші захворювання ясен?
Якщо хоч на одне з цих питань ви відповіли «так», цей спосіб для вас не підходить.
Можна чистити зуби содою лише тоді, коли немає проблем із зубами і ротовою порожниною
Як відбілити зуби за допомогою соди: рецепт
Почати процес потрібно «здалеку». Якщо ви хочете зберегти здоров'я зубів, процедури можна проводити тільки після зміцнення емалі. 6tu4ka.ru рекомендує приблизно 2-3 тижні вживати продукти з високим вмістом кальцію і фтору. У даних цілях підійдуть свіжі овочі і фрукти, тверді сири і кисломолочні продукти. Не зайвим буде також прийом «ударної дози» необхідних речовин у вигляді харчових добавок - вітамінно-мінеральних комплексів ( «Кальцемін» і т.п.). Після такого «курсу», можна чистити зуби содою.
У самому відбілюванні немає нічого складного. Для цього насипте щіпку порошку на зубну щітку, трохи змочіть її і обробляйте зуби, як при звичайній чищенні. Після можна додатково скористатися звичайною зубною пастою або просто прополоскати рот водою або спеціальним ополіскувачем. Сильно не захоплюйтеся, процедура повинна тривати не довше, ніж 1-2 хвилини. До того ж, не рекомендується застосовувати цей спосіб частіше, ніж один раз на тиждень, так як це може призвести до витончення емалі і появою підвищеною чутливістю зубів. А адже це дуже неприємне відчуття, коли «пробиває струмом» від холодного, гарячого, кислого, солодкого і т.д.
Як відбілити зуби за допомогою перекису і соди?
Інший варіант придбання «голлівудської» посмішки - скористатися сумішшю сода + перекис водню. Для цього змішайте дані речовини до пастоподібної консистенції і акуратно нанесіть суміш на зуби (уникаючи ясна). Змивати потрібно також звичайною водою або ополіскувачем для зубів. Таку пасту можна застосовувати і замість звичайної, з тюбика. Однак, це, знову-таки, може нашкодити здоров'ю ваших зубів.
Можна і не чистити зуби содою. Ще одним методом, як надати блиску потьмянілим зубах, є полоскання зубів розчином соди і перекису. Для його приготування візьміть ч.л. соди, і така ж кількість перекису водню на склянку води. Цим засобом полощіть зуби вранці і ввечері, і ваші зуби стануть білішими на пару тонів, причому, досить швидко.
Плюси і мінуси методу
До плюсів, безумовно, відносяться такі моменти:
- Дешевизна і доступність;
- Висока ефективність - зуби стануть на один-два тони біліше вже після першого застосування;
- Можна чистити і вибілювати зуби содою не виходячи з дому.
Мінуси цього способу ми вже частково розглянули. Крім вищеописаних, також існують такі негативні сторони цього методу:
- Результат содового відбілювання короткочасний;
- Сода дратівливо впливає на ясна і слизові оболонки рота;
- Може з'явитися алергічне почервоніння шкіри навколо рота;
- Сода забезпечує тільки поверхневий догляд.
Відгуки про содовому відбілюванні зубів
- Я вирішила відбілити зуби за допомогою звичайної соди. Привернув мене цей метод своєю дешевизною, та й знайомі хвалилися хорошими результатами. І правда, після першої ж процедури я помітила, що мої зубки стали білішими. Тепер користуюся содою раз в 1-2 тижні, щоб зуби не втрачали хороший колір. Ірина, 28 років.
- Я «повелася» на відбілювання зубів содою. Але не врахувала того, що емаль у мене і без того тонка. Після одного разу зуби стали дуже чутливими, не могла майже нічого їсти. Мій стоматолог покрутив біля скроні, коли я йому розповів, що стало причиною цієї неприємності. Пошукаю для себе інший спосіб. Ніна, 31 рік.
- Чи то у мене зуби не такі, як у всіх, але сода мені не допомогла. Колір залишився тим же самим, навіть після третього разу використання соди. Ярослава, 22 роки.
Сода - дуже привабливий метод відбілювання зубів, має свої плюси і мінуси, а від негативних наслідків для здоров'я вас зможе вберегти розумне застосування цієї речовини.
Наталя Дегтрярева - спеціально для сайту ilady.kharkiv.ua