Склад мила
11.02.2018 0

Склад мила

Продукти для краси
В закладки


користь милаСучасна косметологія рясніє розмаїттям. Агресивна реклама, нові технології, нескінченність кольорових етикеток і обіцянок виробників .... і навіть звичайне мило вже не вибереш, що не зіткнувшись з певними труднощами.

Вітрини просто завалені різними за кольором, формою, запаху і навіть впливу шматочками мила. З чого ж складається воно? Комора Краси вирішила розібратися з цим питанням.

Історія появи мила.

Історія появи натурального мила оповита легендами. Але, тим не менше, технологічний процес його отримання був виявлений ще в стародавньому Римі.

За однією з існуючих легенд, на вершині гори Sapo римляни приносили в жертву Богам тушки тварин, а жир, що залишився тварин вступав в реакцію з золою від багать, на яких спалювали жертву. Біля підніжжя гори протікала річка, в якій жінки зазвичай прали білизну. І через деякий час було помічено: в тому місці, де стікав жир, білизна відпиралася набагато легше.

Десятиліттями пізніше цей «дар» природи був забутий, і тільки в 13 столітті «мило» знову з'являється в країнах Європи. Тоді аптекарі беруться виготовляти «мило ручної роботи» виключно для знатних родин. У його складі - натуральне масло або тваринний жир, вода і природно гліцерин. Необхідні компоненти, і нічого зайвого. Мило, отримане внаслідок реакції жиру і золи, має миючими властивостями, а гліцерин, також виділяється при цьому хімічному процесі, робить умивання приємним.

У 19 столітті виробництво мила стає на промислові рейки, і цей продукт швидко стає косметичним засобом першої необхідності. Але справа в тому, що масове виробництво завжди супроводжується змінами в технологічному процесі, покликаними оптимізувати (зменшити) витратну частину проекту і збільшити суму очікуваного доходу.

{ad1}

І тому до середини 20-го століття виробництво мила вже поставлено не тільки «з широкою ноги», а й оснащено всілякими «синтетичними» добавками.

З чого ж складається сучасне мило?

Склад мила сьогодні - це жири і луг. Саме луг нещадно руйнує захисну невидиму плівку на поверхні шкіри, провокуючи її сухість і роздратування.

При виборі жирів ж в сучасному виробництві вже давно не обмежуються натуральними продуктами. Синтетичні жири, отримані в процесі переробки нафти, активно використовують для створення сучасного мила.

Комора Краси не стане приводити весь список «штучних» продуктів, які використовуються в складі сучасного мила, з ним ви зможете ознайомитися самостійно, уважно прочитавши етикетку від купленого косметичного засобу. Зауважимо лише, що для додання продукту «товарного» вигляду в нього додають барвники для кольору, консерванти для поліпшення терміну придатності, аромати для приємного аромату.

Зрозуміло, залучаючи споживачів, виробляли «не шкодують» і «натуральних» добавок - лікарських трав, зволожуючих компонентів ... але от скільки насправді міститься корисних інгредієнтів для шкіри в шматочку мила? А скільки шкідливих?

Будь-які синтетичні добавки здешевлюють виробництво, роблячи мило дешевше, але це негативно позначається на нашій шкірі - з'являється сухість, лущення шкіри, відчуття стягнутості, а часом лущення або роздратування шкірного покриву.

Як вибрати «безпечне» мило?

Як же убезпечити себе від неякісного, що не реального товару? Звичайно, можна уважно вивчати склад милаетикетки, але величезна кількість незнайомих слів і незрозумілих хімічних сполук напевно змусять вас розгубитися.

Тому для початку можна керуватися звичайним правилом - чим менше запаху і кольору, тим краще. По крайней мере, так ви частково захистите себе від барвників і незрозумілих ароматів.

До речі, в середині 90-х років інтерес до «натуральному» милу як до хімічно «чистому» продукту відновився з новою силою. «Мило ручної роботи» - так його назвали, сьогодні можна зустріти на прилавках магазинів, що спеціалізуються на продажу натуральної косметики, заснованої на травах, глинах, лікувальних грязей, природних рослинних і ефірних маслах.

Ну а в 2000-х роках спектр послуг порадував нас черговою новинкою - майстер-класом з миловаріння, де всього за кілька годин вміють фахівці доступно розкажуть і покажуть, як же можна власноруч приготувати натуральне мило.

Ну а ми, в свою чергу, періодично будемо публікувати майстер-класи з миловаріння в домашніх умовах наших постійних читачок.

Комментарии (0)
Додати коментар
Господарське мило від прищів на обличчі - чи допомагає, маски
У кожного будинку напевно є брусок господарського мила, але мало хто знає, як використовувати його проти прищів. Про це сьогодні детально розповість сайт
Господарське мило для волосся: корисно воно?
Ти все частіше стала розчаровуватися в дорогих засобах догляду за волоссям і вирішила випробувати господарське мило для волосся? Так ось, сьогодні твоя улюблена
Застосування дігтярне мила
Застосування дігтярне мила
Застосування дігтярне мила
17.12.17 Продукти для краси
Як відомо, все нове - це добре забуте старе. І дігтярне мило в цьому випадку не є винятком.
Масажне мило в домашніх умовах з кавовими зернами
Мило ручної роботи дуже цінується. На мій погляд, найголовніше його гідність - натуральність, адже це так важливо для нашої шкіри.
Дігтярне мило для особи, домашні маски і нюанси використання
Дігтярне мило - це не що інше, як суміш звичайного господарського мило з дьогтем. А дьоготь - це смола берези, що отримується шляхом печіння кори дерева.