Шіпіца на нозі, як позбутися в домашніх умовах
Раптово з'явилася на нозі шіпіца доставляє масу незручностей і біль, адже при ходьбі людина змушена наступати на ступні, а ходити доводиться часто.
Виходить, болю не уникнути навіть на один день. Уже хоча б тому позбутися даного освіти - справа особливої важливості!
Але як позбутися від шіпіци назавжди?
Що таке шіпіца
Перш за все, шіпіца є вірусним захворюванням, яке вражає шкірний покрив людини. Це один з видів утворень під назвою бородавки, проте утворюється вона, як правило, на пальцях ніг або ж на п'яті.
В організмі багатьох людей присутні віруси, але для того, щоб хвороба проявилася, необхідно зіткнутися з певними обставинами.
Так для прояву шіпіци на нозі, у людини, зараженого вірусом, повинен бути знижений імунітет або бути присутнім травма шкірного покриву.
Зовні наріст схожий на мозоль, хоч і відрізняється від неї неоднорідною структурою, особливо коли видаляється верхня частина самого наросту.
У діаметрі ця освіта становить не більше двох сантиметрів, частіше воно округле або овальне, щільне на дотик і чітко обмежене, а при натисканні на нього відчувається біль.
Що стосується кольору наросту, то він буває різним - від сіруватого до сіро-жовтого. У центрі у такий бородавки іноді видно невеликі чорно-коричневі точки (це капіляри, закупорені).
Лікувати шіпіцу краще відразу після її виникнення та виявлення, оскільки з часом через неї ви станете відчувати сильний біль під час ходьби. Крім того, вона може сприяти отриманню різних травм, а також поширюватися по ще незаражених, чистим, ділянок шкіри.
Ось так може виглядати шіпіца - фото великого пальця ноги.
Чому з'являється шіпіца?
- Найчастіше дані бородавки виникають ще в дитинстві через присутнього в організмі дитини вірусу папіломи, який потрапляє туди через поріз або іншу рану на нозі.
- З'являється шіпіца під впливом додаткових, сприятливих для її розвитку, умов. Наприклад, якщо людині часто доводиться ходити в тісному взутті, або якщо його турбує підвищена пітливість ніг.
- Причиною її появи нерідко стає і ослаблений через стреси, застуди імунітет, наявність у людини будь-яких хронічних захворювань.
- Існують і непрямі причини, що впливають на зараження настільки неприємним вірусом - контакт з людиною, хворим цим вірусом або зараження через ті предмети, речі, якими ця людина теж користувався.
- Не виключено і зараження організму за допомогою попадання в нього вірусу через дрібні травми, порізи на підошві, і особливо високий ризик зараження в тому випадку, якщо ви відвідуєте сауну, басейн, спортивний зал, баню.
Буває, що бородавка дуже швидко росте, кілька утворень зливаються в один великий наріст. В цьому випадку слід негайно звернутися до фахівця. Пройдіть гістологічне дослідження - воно допоможе вам виключити ризик злоякісного переродження зараженої тканини.