Прогрес на благо дітям – самокат з мотором
Популярність дитячих самокатів впевнено тримається на високому рівні вже протягом не одного десятка років. Такий транспортний засіб настільки просто у використанні, що у батьків не залишається сумнівів з приводу доречності такого подарунка для своєї дитини.
Сучасні моделі обзавелися двигунами і стали ще цікавіше. Оскільки асортимент модифікацій і видів таких самокатів дуже широкий, можуть виникнути певні складнощі при виборі конкретної моделі. Спробуємо розібратися в цьому різноманітті.
Самокат з двигуном внутрішнього згоряння (мотосамокат)
Самокат, оснащений справжнім мотором, став несподіваним відкриттям у, здавалося б, звичному і став вже традиційним засобі пересування для дітей.
Принцип роботи мотосамоката: дитині більше не треба штовхатися однією ногою від землі, щоб їхати. Тепер достатньо просто натиснути на відповідний важіль і тримати рівновагу, що теж, до речі, зовсім нескладно. Максимальна швидкість мотосамоката може досягати 45 км/год, Це гідний показник, який оцінять навіть скептично підлітки.
Зупинимося на базових переваги самокатів з бензиновим мотором:
- Навчитися кататися на мотосамокате куди простіше, ніж на роликах або велосипеді;
- Мала вага конструкції, простота обслуговування;
- Відмінна альтернатива телевізору або планшета;
- Простота транспортування та зберігання;
- Економічна витрата палива;
- Вантажопідйомність деяких моделей перевищує 100 кг;
- Чуйна гальмівна система.
Що стосується основних технічних моментів, то зупинимося на найбільш істотних:
- Ємність паливного бака рідко перевищує 1 літр. Цього достатньо і для тривалості поїздки, і для оптимальної ваги всієї конструкції;
- Гальмо може бути представлений як гідравлікою, так і дисками. Переваги і нюанси є в обох варіантів. Щоб вдало купити мотосамокат, особливості гальмівної системи розглядаються в зв'язці з іншими характеристиками конкретної моделі;
- Щоб привести мотосамокат в дію, досить натиснути кнопку стартера;
- Деякі моделі мають сидіння, т. е. під час поїздки не обов'язково постійно стояти на ногах;
- Наявність амортизаторів зробить поїздку більш м'якою і комфортною.
Таким чином, мотосамокат або як його ще називають гопед – неабияке засіб пересування, яке має масу шанувальників як серед дітлахів та підлітків, так і в колах цілком відбулися дорослих людей. Відповідну модель можна підібрати, наприклад, тут.
Електричний самокат
Електросамокат відрізняється від бензинових моделей типом двигуна. Такий засіб пересування не має потребу в бензині, а на одному заряді акумулятора можна подолати дуже гідне відстань. Як правило, як і мотосамокаты, електросамокати комплектуються сидінням і масою базових і додаткових опцій, від яких і залежить кінцева ціна виробу. Перевагами самоката на електротязі виступають:
- Ощадлива витрата енергії;
- Гідний запас ходу, який може досягати 50 км;
- Немає проблем з паркуванням, транспортуванням, зберіганням;
- Можливість розвитку високих швидкостей (підліткові та дорослі моделі);
- Екологічність;
- Великий вибір моделей, розрахованих навіть на самих маленьких гонщиків.
Приділимо увагу і технічній стороні питання:
- Від потужності мотора електросамоката залежить максимальна швидкість. Звертаємо увагу батьків, що не варто купувати дитячий самокат з електромотором «на виріст». Виріб повинен відповідати комплекції дитини і його розумовому розвитку;
- Ємність акумулятора визначає дальність поїздки;
- Час зарядки батарей – середній показник 6-8 годин;
- Гальмівна система – як і у випадку з бензиновими гопедами – дискові гальма і гідравлічні.
Який дитячий самокат вибрати: бензиновий або електричний?
Купуючи дитячий самокат дитині або відповідну модель підлітку, батьки повинні бути впевнені в уміннях свого сина/доньки. Швидкість транспорту може бути досить високою. Якщо обмежень немає, то необхідно одягати захисну екіпіровку (шолом, налокітники, наколінники, рукавички.
- Рівень шуму: мотосамокаты на порядок голосніше електромоторів;
- Зовнішній вигляд: гопеды кілька масивніше самокатів на електротязі;
- Запас ходу: бензинові транспортні засоби виграють в цьому плані у електротяги приблизно на чверть показника;
- Вага: ДВС важить менше електроустановки;
- Маневреність: схожі показники в обох видів самокатів.
Таким чином, для поїздок в межах міста цілком вистачить ресурсу електромотора, для більш далеких подорожей підходить бензиновий двигун. Тривалість використання мотосамоката не прив'язана до ємності акумулятора. Ну і, звичайно, небайдужих до стану навколишнього середовища рекомендується купувати виключно транспорт на електротязі. Але в будь-якому випадку, самокат – це зручність, комфорт пересування, економічність і мобільність.