Як вибрати кухонні ваги, Які кухонні ваги вибрати.
Успіх більшості кулінарних дослідів багато в чому залежить від точного розрахунку інгредієнтів. Цю задачу допомагають вирішити сучасні кухонні ваги. Багато домогосподарки, які люблять дивувати і радувати своїх близьких новими стравами, рано чи пізно вирішують придбати ваги. Виникає питання: як вибрати кухонні ваги?
Вибір цих побутових приладів - як механічних, так і електронних - сьогодні великий. У магазинах представлена в основному продукція європейських фірм. Твоя Ізюминка допоможе розібратися в цьому питанні і розповість про переваги та недоліки механічних і електронних ваг, а також зробить огляд провідних фірм з їх виробництва.
Німецька компанія Soehnle - визнаний світовий лідер виробництва ваг (досвід чималий, заводи випускає їх вже 140 років). На ринку представлено понад 160 різноманітних моделей ваг цієї фірми. Вони продаються двох видів - механічні (найдешевші) і електронні.
Зустрічаються в магазинах і прилади від Philips, Ufesa, Rowenta, Теfаl, Кгирѕ, Ѕіемепѕ. У цих виробників ваги - не основна продукція, тому асортимент невеликий. Зате всі наявні моделі хорошої якості. Так про якості ваг від Rowenta і Теfаl, говорить той факт, що обидві фірми входять до складу французької групи ЅЕВ — одного з провідних у світі брендів, що виробляють антипригарну посуд і дрібні побутові прилади. В Європі ЅЕВ займає перше місце з продажу електронних ваг.
Вміють багато.
Механічні прилади дешевше, зате електронні зручніше в експлуатації. Крім того, у останніх великий набір додаткових функцій. Наприклад, обнуляти показання дисплея при зважуванні декількох продуктів поспіль. Така функція є у терезів серій Giga,Triple, La Mamma компанії Soehnle, а також у багатьох моделей від Ufesa, Ovelys, Теfаl, Terraillon, Philips та інших.
Є вона і в механічних ваг, але в даному випадку потрібно ручне пересування шкали і доведеться робити складні обчислення в розумі. Механічні ваги на відміну від електричних не зможуть підрахувати енергетичну цінність продуктів, вміст у відсотках у них холестерину, жирів, вуглеводів і білків. Виробники впровадили в ці прилади «дієтичний» комп'ютер. Поклавши на них продукт (у пам'яті до 400 найменувань), досить ввести відповідний йому код. Комп'ютер видасть інформацію про вміст поживних речовин, що особливо важливо для тих, хто стежить за своєю вагою.
Навіть старі добрі безміни не залишилися осторонь від прогресу. Вони стали електронними (наприклад, моделі МН, СН і НСВ від фірми Кегп), мають рідкокристалічний дисплей, захист від перевантаження, автоматично фіксують показання і розраховані на вагу від 5 до 10 кг.
На полі і на стіні.
Кулінарні ваги дуже різноманітні по дизайну. Зустрічаються поєднання хрому і скла, пластмасові моделі, вироби під старовину. Колірна палітра нараховує десятки відтінків (від суворого сріблястого металу до веселого помаранчевого або жовто-зеленого).
Пластикова або скляна чаша (боуль) для зважування часто буває знімною
Для зручності вивантаження зважених продуктів її іноді постачають носиком і ручкою (Сulina та Victoria від Soehnle). А в моделі Ргіма серії La Mamma від Soehnle замість чаші використовується спеціальний мірний стакан.
Розмістити сучасні ваги на кухні також не складе труднощів: можна вибрати традиційний настільний або рідше зустрічається настінний варіант (до нього зазвичай додається кронштейн для кріплення - Soehnle Інтеграли і Компактний, Ѕіемепѕ МW 91100 та інші).
Що вони «їдять».
Більшість електронних ваг живиться від батарейок. У моделях останніх років в основному використовується змінна літієва батарейка, має термін служби 10 років (у комплекті зазвичай є запасна). Рідше зустрічаються моделі на лужних батареях потужністю 9 В (наприклад, Philips HD 2390).
Практично всі електронні ваги включаються автоматично, як тільки на них кладеться продукт. Наявність дисплея на рідких кристалах збільшує термін служби батареї. Іноді табло містить індикатор її розрядки. Втім, точність зважування від якості джерела літанія не залежить, воно визначає лише термін служби приладу.
Довгу і точну роботу ваг гарантує корпус, закриваючий механізм.
Більш довговічні моделі, що мають гумові кнопки і ваги, панель яких має зверху гумову плівку і знаходяться під нею кнопки. Герметична гума захищає апарат від попадання всередину крихт і вологи.
Дві деталі.
При виборі ваг потрібно звертати увагу на два важливих показника:
- який максимальний вагу вони можуть зважити
- точність вимірювання (похибка не повинна перевищувати 1 г)
Відрізняються такими хорошими показниками моделі: Воѕсһ МКW 0180, Ufesa ВС 9615, Soehnle Fооd Соntrol, Агепа і Інтеграли, Salter 620). При цьому показник максимального ваги у різних моделей коливається від 0,5 до 5 кг (рідше 10).
Якщо ваги потрібні для використання восени, в сезон домашніх заготовок, і доводиться зважувати значна кількість овочів і фруктів, краще всього вибрати моделі, розраховані на вагу до 5 або 10 кг (Теfаl Ovelys 79885, Soehnle Victoria і Unster та інші). А для повсякденної домашньої кулінарії або випічки більше невеликі ваги з високою точністю вимірювання ( Інтеграли, Giga, Cyber, Luna, Attache від Soehnle, Philips НR 2390).
Якщо ви ще не визначилися які вибрати кухонні ваги, то можна скористатися старим, "дідівським" способом і визначати кількість необхідних продуктів за допомогою звичайного склянки, їдальні або чайної ложки.
Подивіться короткий відеоролик про те, як правильно вибирати кухонні ваги, поради експерта.