
Генеральне прибирання кухні. Засоби для чищення кухні.

В століття розвитку хімічної промисловості, коли очі розбігаються від великої кількості миючих засобів на полицях магазинів, все частіше людей замислюється про більш безпечних для здоров'я способи догляду та очищення кухонної техніки, посуду і приладів. Сучасні засоби очищення досить агресивні, можуть викликати при контакті алергію і в цілому не безпечні для здоров'я людини. Генеральне прибирання на кухні може бути зроблена допомогою рецептів зі скарбнички бабусиних засобів.
Універсальний миючий засіб
Екологічні засоби для чищення кухні можна приготувати самим. Наприклад, універсальне натуральне миється засіб легко зробити з апельсинових, мандаринових або лимонних кірок. Зберіть від кірки цитрусових, залийте їх оцтом і залиште настоюватися 2 тижні. Потім потрібно розвести цей розчин водою (1:2). Його можна використовувати для миття раковин, шафок, підлог, кахлю, так як він чудово очищає від жиру та бруду, надаючи блиск перерахованим поверхонь.
Хорошим засобом для чищення кухні і дезінфекції буде розчин, приготовлений з двох чашок води, 2 обмылков і 10-15 крапель масла лаванди або чайного дерева.
Плита
При наведенні порядку на кухні краще всього почати з плити: насипати на її поверхню харчової соди і збризнути зверху гарячою водою. Поки йде прибирання на кухні, всі застарілі забруднення і плями на плиті буквально за півгодини відстануть і вам просто треба буде провести по поверхні ганчіркою. Грати теж потрібно на цей час зняти і замочити в мильному розчині - вона легко очиститися після цього.
Почистити оглядове віконце духовки можна нанести на забруднену поверхню скла вологу соду (харчовий або кальциновану). Залиште на півгодини і потім протріть скло вологою ганчірочкою.
Якщо у вас в будинку належить приготування великої кількості страв, накрийте плиту шматками фольги, тоді весь бруд залишиться на них. По закінченні готування фольгу збираємо і викидаємо.
Для того, щоб очистити духовку, поставимо в неї широку ємність з водою і нагріємо до кипіння. Коли пором покриються стінки шафи, духовку вимикаємо. Тепер з неї легко можна видалити всі забруднення. Особливо в'їдаються плями бруду протираємо губкою з кальцинованою содою, обполіскуємо і протираємо насухо. Всі плита разом духовкою знову сяє чистотою!
Мікрохвильова піч
Вичавіть в чашку сік від половинки лимона (або 1 столову ложку лимонної кислоти або оцту), залийте водою до верху і поставте в мікрохвильовку на 5-10 хвилин в режим нагрівання. Тепер залишиться тільки протерти вологою губкою внутрішню поверхню – всі жирові забруднення під впливом пари разом з запахами легко зникають. Перед використанням печі даємо їй повністю висохнути.
Холодильник
Перш ніж помити холодильник його потрібно розморозити. Внутрішні частини холодильника моєму теплою мильною водою.
Підказка Твоєї Ізюминки: щоб ущільнювач на дверцятах холодильника швидко не зношувався, після того, як ви його промили мильною водою, витріть насухо і присипте тальком. Зовні всі поверхні чистимо вологою губкою з харчовою содою і потім протираємо насухо чистою тканиною або даємо йому висохнути самостійно.
Позбутися від неприємного запаху в холодильнику ви зможете помістивши в нього від використані пакетики чаю: складіть їх в банку і поставте в холодильник - вони увберуть в себе всі сторонні запахи. Або поставити в нього склянку з харчовою содою - на наступний день запаху в холодильнику не буде.
Кухонні шафки
Необхідно звільнити всі полки кухонних шафок і протерти їх вологою ганчірочкою. При цьому дверцята залишаємо відкритими - нехай шафки краще проветрятся. Якщо не дивлячись на провітрювання в них зберігається стійкий запах, тоді протираємо полиці ганчіркою, змоченою в столовому оцті, даємо їм висохнути - запаху як не бувало! Тепер весь вміст завантажуємо назад і протираємо шафки зовні. Якщо зовні є стійкі забруднення поверхні, тоді протираємо їх губкою, змоченою розчином складається з 1 л води і 3 столових ложок кальцинованої соди (продається в господарських магазинах). Потім протираємо або обполіскуємо чистою водою, щоб на поверхнях не утворилися білі розводи і витираємо на сухо.
Раду від Твоєї Ізюминки: щоб у кухонних шафках не заводилася вогкість розкладіть на полицях шматочки крейди або невеликі тканинні мішечки з рисом - вони вберуть зайву вологу.
Стекла і дзеркала
В банку з насадкою-пульверизатором помістимо 0,5 столові ложки кукурудзяного крохмалю, заливаємо одним склянкою гарячої води, гарненько перемішати. Потім додамо в суміш по одній восьмій частині столового оцту і спирту (горілки) і знову все добре розмішуємо. Засіб для очищення скла та дзеркал готове, їм можна користуватися місяць. Важливо пам'ятати, що скла і дзеркала потрібно чистити м'якою тканиною або скористатися паперовими рушниками.
Чайник
Дуже простим і ефективним способом очищення внутрішньої поверхні чайника від накипу є засипання в нього 4-5 столових ложок лимонної кислоти. Після чого потрібно залити чайник холодною водою так, щоб вона покривала весь наліт і залишити на 2 години. Важливо: кип'ятити чайник не потрібно, інакше може постраждати його внутрішня поверхня. Потім чайник можна промити і прокип'ятити в ньому чисту воду.
Ще один спосіб очищення чайника від накипу за допомогою розчину питної соди і оцтової есенції. Оцтову есенцію в кількості 0,5 склянки потрібно розвести в 1 літрі води і з'єднати з розчином питної соди, який готують так: в 1 літрі води розводять 2 столові ложки питної соди. Залити цим розчином чайник або інший посуд, яку потрібно очистити від накипу, довести до кипіння і прокип'ятити півгодини залишити настоюватися. Тепер накип легко подасться видалення, залишиться тільки ретельно вимити посуд.
Посуд
якщо у вас засохла гірчиця в баночці, розбавте її теплою водою, гарненько збовтайте і у вас вийде готове екологічний засіб для миття будь посуду, яке чудово розчиняє жир..
Для цих цілей ви можете використовувати кавову гущу - вона відмінно впорається зі слідами бруду і залишками їжі на тарілках, сковородах і каструлях.
Жирну і брудний посуд можна привести в порядок, насипавши трохи сухого гірчичного порошку (або його суміші з харчовою содою в співвідношенні 3:1) і протерши потім губкою. Поле чого її потрібно обполоснути і поставити сушитися.
Ви можете самі виготовити пасту для миття посуду. Для цього потрібно натерти на тертці шматок дитячого мила, влити дві склянки води і збити суміш міксером. В піну, поступово вводимо половину пачки (250 г) харчової соди і ще раз збиваємо міксером 1-2 хвилини. Екологічно чистий засіб для миття посуду готово.
Потемнілі ложки та виделки знову повернуть свій первісний вигляд, якщо їх потримати 10-15 хвилин у воді, що залишилася після варіння картоплі.
Щоб позбутися від потьоків перегорілого на стінках тефлонової сковорідки масла потрібно в склянці води розвести 2 столові ложки розпушувача для тіста, вилити в сковороду і довести до кипіння. Вимикаємо вогонь і після охолодження стінки сковороди легко ототрутся звичайною губкою.
Пластикові і дерев'яні обробні дошки легко очистити від плям за допомогою лимона. Розрізаємо лимон навпіл і видавлюємо сік на брудну поверхню. Залишаємо на 20 хвилин, потім споліскують обробні дошки водою.
Підказка Твоєї Ізюминки: мутні плями на склянках не обов'язково відмивати у воді, протріть їх ганчіркою, змоченою в оцті і заблищать вони!
Раковина і кахель
Раковину чистимо за допомогою вологої губки, на яку насипаємо харчову соду або сіль, змочену оцтом. Залишаємо так на півгодини і потім обполіскуємо теплою водою.
Іржу на раковині можна вивести за допомогою 10% нашатирного спирту і перекису водню змішаних в рівних кількостях.
Раковину з нержавійки відмиваємо сумішшю води і оцту (1:1) і обов'язково не забуваємо витерти насухо - інакше залишаться білясті плями.
Якщо у вас засмітилася раковина, то усунути навіть стійкий засмічення допоможе соди з оцтом. Засипте в сток три чверті склянки харчової соди, залийте половиною склянки столового оцту і залиште цю суміш на півгодини. За цей час нагрійте повний чайник з водою і вилийте окріп у стік.
А для профілактики засмічень раковини можна у раз на місяць промивати її гарячим содовим розчином. Його потрібно приготувати у великій 5-6 літровій каструлі (з розрахунку 1 столова ложка на літр) і виливаємо гарячим в раковину.
Є ще один спосіб очистити засмічення раковини: киньте в злив 4 штуки будь-яких шипучих таблеток (або 4 чайні ложки соди) і залийте склянкою столового оцту. Через 5 хвилин змийте великою кількістю окропу.
Кахель на стіні знову засяє своїм блиском, якщо протерти зім'ятим листом газетного паперу, змоченим в розчині нашатирного спирту.
Стики між кахельною плиткою можна почистити використовую стару зубну щітку. Спочатку нанесіть зубною щіткою на стики між плиткою соду, трохи змочену водою, а зверху - перекис водню. Залиште так на 10-15 хвилин, потім енергійно потріть стики щіткою і протріть насухо.
Підлоги
Якщо у вас на кухні лінолеум, то його краще помити розчином теплої води з господарським милом - 60 %. Якщо у вас паркетна підлога, то його потрібно мити тільки чистою, прохолодною водою.
якщо у вас на кухні дерев'яні підлоги і ніжки меблів залишили на них некрасиві темні сліди, то виправити це можна озброївшись мочалкою для миття посуду з дуже дрібної дроту або дрібнозернистим наждачним папером. Коли сліди будуть видалені то покрийте підлогу знову мастикою, протерши до цього ці місця ганчіркою, змоченою в скипидарі.
А для того, щоб таке не відбувалося надалі, зі старого комп'ютерного килимка для миші вирізаємо квадратики і приклеюємо їх до ніжок. Тепер кухонні меблі не буде дряпати підлогу.
Вікна
Для того, щоб вікна на кухні виблискували від чистоти, у воду додайте крохмаль з розрахунку 1 столова ложка на 1 літр. Вимиті вікна потрібно потім протерти насухо.
Радіатори під вікнами
Радіатори опалення легко буде відмити якщо озброїтися йоржиком для миття пляшок, умочуючи його в мильну піну. Після чого батареї залишиться тільки протерти насухо.
Стіни
Плями на шпалерах на кухні можна протерти за допомогою звичайного канцелярського ластику. Якщо ви тільки що посадили масну пляму на шпалери, то посипте його крейдою. Почекайте 2-3 хвилини, поки жир абсорбується і акуратно протріть це місце вологою ганчірочкою.
Вентиляційна решітка
Не забудемо про вентиляційну решітку - протираємо її ганчіркою, змоченою в мильному розчині і витираємо на сухо. Якщо на ній утворився шар жирного бруду, то попередньо акуратно видаляємо його допомогою ножа.
Як бачите, натуральні засоби очищення легко впораються з усіма забруднень на кухні і при цьому вам не потрібно сильно клопотатися.
