Догляд за проблемною шкірою
Проблемна шкіра завдає чимало неприємностей. Жирний блиск, запалення і вугри - все це істотно псує не тільки зовнішній вигляд шкіри, але і настрій. Виправити ситуацію допоможе правильний догляд за проблемною шкірою, враховує її проблеми і особливості.
Суть догляду, в першу чергу, зводиться до повного її очищенню не тільки від забруднень, але і від скупчилися згустків шкірного сала в порах.
Правильно підібрані косметичні засоби по догляду за проблемною шкірою зменшать запалення і очистять шкіру, не порушуючи її природного захисного бар'єру. А для цього обрана косметика для проблемної шкіри обов'язково повинна включати:
- Очищають і отшелушивающие кошти.
- Засоби, що зменшують жирність шкіри, і як наслідок - жирний блиск.
- Протимікробні, антисептичні та протизапальні засоби.
Як ви самі розумієте, заповнена вщерть косметичка - ще не вирішення існуючих проблем. Навіть якісні засоби можуть не принести бажаного результату, якщо застосовувати їх неправильно. А як це зробити правильно ви зможете дізнатися з цієї статті.
Основні етапи догляду за проблемною шкірою
- Одним з найважливіших етапів догляду за проблемною шкірою є очищення особи. Зрозуміло, простого умивання для жирної шкіри недостатньо. Хоча проводити процедуру вмивання обов'язково двічі на день (вранці і ввечері). Під час вмивання слід використовувати нейтральне мило або спеціальний гель / пінку для вмивання, призначені для проблемної шкіри. 2-3 рази на тиждень перед умиванням корисно наносити на шкіру кефір або сироватку на 3-5 хвилин. Це сприяє підвищенню кислотного бар'єру шкіри.
- Після вмивання можна швидко протерти шкіру шматочком косметичного льоду і промокнути обличчя м'яким рушником (і ні в якому разі не розтирати тканиною шкірний покрив).
- Через 5-10 хвилин після вмивання шкіру потрібно протерти стягує пори лосьйоном або тоніком. Підійдуть тоніки, що містять в своєму складі саліцилову або борну кислоту, перекис водню.
Підійдуть для тонізації шкіри і власноруч приготовані настоянки трав - звіробою, календули або шавлії. Ці трави мають знезаражувальним впливом на шкіру і підсушують запалення. Для приготування настоянки в півсклянки відвару обраної трави додають 1-2 столових ложки горілки. Шкіру протирають за допомогою ватного тампона двічі в день.
{ad1}- В процесі догляду за проблемною шкірою важливо пам'ятати, що її не можна пересушувати, щоб не провокувати зайве роздратування і запалення. Натомість поживних жирних кремів краще вибрати легкі, зволожуючі креми з натуральними екстрактами (наприклад, алое або ромашки).
- Крім щоденного очищення, 1-2 рази в тиждень необхідно проводити глибоке очищення шкіри за допомогою масок або скрабів.
Спеціальні маски для проблемної шкіри отшелушивают мертві клітини і оновлюють шкіру, заспокоюють і покращують живлення шкіри. Приготувати їх можна і в домашніх умовах.
Як засіб для глибокого очищення проблемної шкіри добре зарекомендували себе глиняні маски. Завдяки своїй структурі, глина має здатність витягати з пір шкірне сало, тим самим очищаючи шкіру. А при проведенні кількох «глиняних процедур» кількість вогнищ запалень на шкірі істотно зменшується.
- Відмінними бактерицидними і протизапальними властивостями володіють ефірні масла чайного дерева і розмарину. Їх можна застосовувати точено (до проблемного ділянці шкіри) або додавати по кілька крапель до складу маски.
- І наостанок ще одна правило по догляду за проблемною шкірою. Ніякі маски або крему не слід залишати на ніч. Перед сном залишки будь-якого косметичного засобу слід видаляти сухим ватним тампоном. Якщо цього не робити, що залишилися на шкірі речовини за ніч закупорять пори, що провокує набряки, подразнення і появі прищів.