Догляд за кінчиками волосся
Найбільш поширена проблема, що стосується кінчиків волосся - це їх сухість і недостатнє харчування. Кінчики волосся, в порівнянні з усією довгою волосся, найбільш схильні до негативного впливу навколишнього середовища.
Погіршує становище і природне недостатнє харчування волосся. Найчастіше низька сальність залоз не здатна просочити волосся необхідними елементами по всій довжині, в результаті чого кінчики волом пересихають, січеться і ламаються.
Зрозуміло, це псує зовнішній вигляд волосся, виставляючи напоказ проблему посічених кінчиків. Щоб цього уникнути, слід забезпечити додатковий догляд за кінчиками волосся.
Догляд за кінчиками волосся
1. Посічені кінці необхідно періодично підстригати. 1 раз в 1,5-2 місяці. І не варто шкодувати волосся. Повірте, мляві мертві кінчики практично не підлягати відновленню, а от не допустити подібного погіршення ситуації в майбутньому в ваших силах.
2. При сильно розщеплених кінцях поміняйте звичайний шампунь на лікувальний. До складу такого шампуню повинні входити екстракти ромашки, м'яти, липового цвіту, вітаміни (зокрема групи В), лецитин.
3. Зверніть увагу на вашу гребінець. Для догляду за пошкодженими кінчиками волосся слід віддати перевагу дерев'яних гребінці з рідкими зубами. Вона не електризує волосся і запобігає розщеплення кінців. Можливо, якщо в ви звикли користуватися «м'якими» гребінцями, в перший час ви відчуєте дискомфорт. Це відчуття з'являється з незвички, і зникає, як правило, через кілька тижнів. Зате ваше волосся перестануть піддаватися додатковому навантаженню під час розчісування.
{ad1}4. При посічених, пошкоджених кінцях використовуйте спеціальні креми або бальзами для догляду за кінчиками волосся, які не потребують змивання. Такі засоби, як правило, наносять на вологе чисте волосся. Живильні речовини в складі таких коштів зміцнюють волосся, не обтяжуючи їх.
5. Незамінними при догляді за кінчиками волосся виявляться поживні масляні маски Вони послужать для зміцнення і оздоровлення кінчиків волосся. Масло наносять на 20-30 хвилин на сухі кінчики, після чого змивають за допомогою шампуню і проточної води. Проти пересушені кінчиків добре зарекомендували себе оливкова, реп'яхову і мигдальне масло. Ефект масляної маски підвищується при використанні злегка підігрітої олії або додавання кілька крапель ефірного масло в масло-основу. З цією метою широко застосовують ефірні масла сандалу, мандарина, іланг-ілангу, ромашки, рожевого дерева. Як масла-основи використовують той же мигдальне, оливкова олія або масло жожоба.
6. Аналогом масляної маски може служити щотижневим медовий компрес для кінчиків волосся. Для цього одну столову ложку натурального меду розводять однією столовою ложкою теплої води. Отриману масу наносять на кінчики волосся на 20-30 хвилин, після чого змивають прохолодною водою. Мед додатково живить волосся і зміцнює їх.
7. Для догляду за кінчиками волосся краще відмовитися від методів укладання волосся, які додатково травмують кінчики волосся. У їх числі - тугий хвіст і перетягнуті волосся, укладка волосся за допомогою термо-бігуді та плойки. Користуватися феном рекомендують тільки в режимі прохолодного дії, а по можливості (в літній період) і зовсім відмовитися від нього. Додаткова функція фена - іонізація повітря - також піде на користь волоссю.
Не забувайте і про збалансоване харчування. Брак в організмі жирних кислот найчастіше підсилює ушкодження і ламкість кінчиків волосся. Заповнити потребу необхідних організму мікроелементів допоможе вживання жирної риби (сьомга, тунець, сардини), рослинного масла, збагаченого вітамінами, горіхів.