Чи можна вагітним робити епіляцію?
Дівчата, які звикли видаляти небажане волосся на тілі, в очікуванні дитини задаються питанням: чи можна вагітним і грудному вигодовуванні робити епіляцію? Якими способами можна, а якими не можна прибирати волосся? Які запобіжні заходи варто приймати в цей період? На всі ці питання ми постараємося відповісти в цій статті.
Особливості видалення волосся при вагітності
У цей період відбуваються іноді дуже сильні зміни в організмі жінки. Змінюється гормональний фон, що зазвичай призводить до підвищеного росту волосся, тому проблема їх видалення встає більш гостро. Разом з цим, коли живіт вже досить великий, стає все важче нагинатися, і добиратися до таких місць, як зона бікіні або ноги.
Видаляти волосся в цей період можна, і навіть потрібно, наприклад, в інтимних місцях, хоча б з гігієнічної точки зору. Найголовніше правило - епіляція під час вагітності не повинна бути занадто болючою, особливо це стосується першого триместру, інакше це може спровокувати підвищення тонусу матки, і, як наслідок, викидень.
Шугарінг при вагітності
Шугарінг це хороший метод, який допомагає прибрати зайві волоски терміном до місяця. Його плюс полягає в стовідсоткової натуральності складу пасти для шугаринга, тобто паста не викликає алергії і не здатна викликати шкірні роздратування.
Єдиним мінусом даної процедури є її хворобливість, за умови, що ви не проводили епіляцію цукром раніше. У тому випадку, якщо вам вже звична ця процедура - боятися абсолютно нічого, робіть шугарінг під час вагітності сміливо.
Видалення волосся воском
Ваксинг дає приблизно такі ж результати, як і шугарінг. При обох цих методах епіляції небажані волоски видаляються з коренем, тому не будуть рости протягом зазначеного терміну, і ваша шкіра буде довго радувати вас ніжністю і красою.
Однак під час вагітності може виявлятися варикозне розширення вен (на ногах або в паховій області), тому доведеться відмовитися від використання гарячого воску, і потрібно буде обмежитися теплим, або користуватися восковими смужками, що абсолютно незручно, наприклад, в зоні бікіні.
Методи епіляції заборонені під час вагітності?
Під епіляцією мається на увазі видалення волосся повністю разом з його цибулиною. Розглянемо види епіляції, які 100% заборонені вагітним жінкам:
- Електроепіляція. Видалення волосся за допомогою електричного струму дозволяє позбутися від проблеми надовго - терміном до декількох років. Однак, оскільки процедура зазвичай дуже болюча, і при цьому використовується струм, який може негативно позначитися на дитині, робити електроепіляцію під час вагітності не можна.
- Лазерна епіляція при вагітності та годуванні груддю протипоказана, тому цей спосіб досить новий, і результати впливу лазерного променя на плід ще не вивчені. Те ж саме стосується фотоепіляції, при якій використовуються такі ж технології - схожі апарати, які прибирають волосся за допомогою впливу променів певної довжини хвилі. Хоча лазерна епіляція та фотоепіляція дозволяють позбутися від рослинності на кілька років, рекомендується почекати до народження дитини і закінчення грудного вигодовування.
- Елос-, діодний та інші подібні методи епіляції так само заборонені в цей період.
Інші способи видалення волосся можуть застосовуватися в період виношування і вигодовування, але при виконанні певних умов. Для початку ознайомимося з цими способами.
Епіляція зони бікіні під час вагітності
Особлива тема - це видалення волосся з інтимних місць. Тут слід бути ще обережнішими, тому що зона бікіні знаходиться до матки ближче інших ділянок шкіри, з яких потрібно видаляти волосся. Тому заборони на епіляцію бікіні жінкам, які очікують дитину, є більш жорсткими.
Строго не можна під час вагітності:
- Лазерну епіляцію, електро- і фотоепіляції бікіні;
- Хімічну депіляцію, тому що крем може потрапити на слизову і викликати сильну алергію.
Шугарінг, ваксинг і інші методи епіляції, пов'язані з видаленням волосся з коренем, також краще відкласти на невизначений термін, оскільки вони досить болючі для зони бікіні навіть при гарній переносимості болю, а тим більше в період вагітності. При схваленні лікаря можливо робити шугарінг або воскову депіляцію на пізніх термінах, коли вже можна не побоюватися початку сутичок, які може спровокувати біль.
Звичайно, найкраще в період вагітності озброїтися бритвою, і не мучити себе тривалими і болючими процедурами, або зовсім відмовитися від видалення рослинності бікіні на цей час, скориставшись бритвою тільки безпосередньо перед пологами.
Безпечні способи депіляції для жінок в період вагітності
Електричний депілятор також видаляє волоски з коренем, позбавляючи вас від необхідності робити процедуру досить довгий час. Однак, навіть на відміну від депіляції воском або шугаринга, цей метод більш болючий, а тому - менш привабливий.
Депіляція - видалення видимої частини волосся без порушення цибулини - вважається найбільш прийнятним методом, тому що не викликає хворобливих відчуттів. Способів депіляції існує кілька.
гоління
Найкращий вихід - прибирати рослинність за допомогою бритвеного верстата. Процедура займає дуже мало часу, дозволяє досить легко позбутися від волосся на будь-якій ділянці тіла, до того ж абсолютно безболісно. Найголовніше - використовувати спеціальні зволожуючі креми і піни для депіляції, а також хороші верстати, бажано жіночі, з плаваючою головкою, щоб уникнути порізів і подразнень.
Замість бритви можна використовувати тріммер у чоловічого бритвеного верстата для стрижки волосся, залишаючи 1-2 мм волосся.
Крем для депіляції при вагітності
Це видалення волосся за допомогою спеціальних кремів або гелів. Крем наноситься на шкіру, вичікують від 5 до 10 хвилин, після чого склад потрібно видалити спеціальним шпателем - разом з волосками.
Цей метод так само не займає багато часу, але є одне «але». Креми мають хімічний склад, який може викликати алергію або подразнення після процедури, тому до хімічної депіляції кремом під час вагітності або в період грудного вигодовування потрібно ставитися обережно. Обов'язково зробіть тест на алергію, і виконуйте інструкцію. Користуйтеся таким кремом не частіше 1 разу на два тижні, а при виникненні подразнень припиніть використання і зверніться до лікаря.
Якщо ви вже користувалися до вагітності кремами для видалення волосся і не виявляли алергію і роздратування - сміливо робіть депеляцію кремом, крім інтимних зон.
Обмеження для епіляції вищевказаними методами
Від шугаринга, ваксинга, депіляції смолою або медом, а також пристроєм місце, настійно рекомендується відмовитися під час вагітності, якщо:
- Ви ще не пробували ці способи і не знаєте свою реакцію. Наприклад, це може виявитися надто болісним, і спровокує підвищення тонусу матки, або викличе сильні подразнення, вростання волосся після процедури. Саме тому від експериментів на період вагітності краще відмовитися.
- Є хоча б мінімальна загроза викидня, а також в першому триместрі вагітності навіть якщо ви безболісно переносите процедури.
- При наявності / загостренні шкірних захворювань і / або схильності до виникнення подразнень, яка іноді може посилюватися у вагітних.
Якщо подібних протипоказань немає, і до вагітності ви відмінно переносили шугарінг або епіляцію воском, то ви можете продовжувати робити ці процедури будучи в положенні. Однак ми рекомендуємо вам все одно попередньо проконсультуватися з вашим гінекологом.
висновок
Ми сподіваємося, що тепер епіляція під час вагітності не представляється вам такий лякаючою, і ви знаєте, якими способами можна її здійснювати без шкоди для вашого майбутнього малюка. Вибравши спосіб, відповідний вам, не забудьте як слід піклуватися про шкіру - користуватися антисептичними засобами до і після видалення волосся, щодня зволожувати шкіру, при появі подразнень припиняти використання «дратівливих» коштів.
Здоров'я вам і вашому малюкові!