Зміст і правила догляду за домашніми кішками і кішкою в домашніх умовах
19.11.2017 0

Зміст і правила догляду за домашніми кішками і кішкою в домашніх умовах

Домашній розділ
В закладки


Правила догляду за кішками

Догляд за домашніми кішками

Щоб було зрозуміло, спеціальний посуд для їжі і пиття, яку зараз виготовляють із пластику або нержавіючої сталі, необхідна в гігієнічних цілях, а також для того, щоб кішка з самого початку знала свою миску і не шукала їжу в недозволених місцях. З цієї ж причини у домашнього вихованця має бути своє постійне місце харчування. Вам буде потрібно уважно стежити, щоб у тварини завжди була налита вода. Що стосується їжі, то маленьких кошенят годують 4-5 раз у день, а по мірі дорослішання це кількість знижується до 2-3 разів на день. І краще встановити годинник годування відразу.

Ємність для випорожнень потрібна навіть у тому випадку, якщо ви збираєтеся випускати кота на вуличні прогулянки. Після того, як він з'явиться у вашому будинку, як і будь-якій іншій тварині, коту необхідно звикнути до запахів, обстановці, господарям. Тому випускати на вулицю вихованця можна буде лише через 3-4 місяці. В іншому випадку є ймовірність втратити нового члену родини. До того ж, маленьким кошенятам властиво ходити в туалет 4-5 разів у день і навряд чи вони будуть терпіти до виходу на вільний простір. Лоток потрібно прибирати не рідше 1 рази в день. Все буде залежати від характеру вашої кішки. Нерідко вони відмовляються ходити в неприбраний туалет з вже використаним наповнювачем.

Стовпчик для дряпання або когтеточка теж необхідні з перших днів появи кішки в будинку. Привчивши вихованця до порядку та спеціально відведених місць для точіння пазурів відразу, ви вбережете власну меблі від псування і дасте виконувати свій природний котячий рефлекс тварині. Кігтики можна періодично стригти. А якщо в будинку є маленькі діти, то зоомагазини пропонують спеціальні ковпачки для гострих кігтів пухнастого улюбленця.

Пристрій для перевезення, безсумнівно, можна придбати і потім. Якщо, звичайно, ви не плануєте частих переїздів з кошеням. Тим не менш, такий переносний будиночок обов'язково знадобиться, адже подорожі в громадському транспорті без спеціальної поклажі для тварини заборонені. Та й в особистому авто ви не завжди зможете відслідковувати поведінку кішки, яка легко вискочить через двері або вікно при першій можливості.

{ad1}

Створюючи коту природні умови

Догляд за домашніми кішками

Іграшки, звичайно, можна придумати і самотужки. Головне пам'ятати, що домашні кішки позбавлені природного руху, необхідного їм за природою. Тому з котом обов'язково треба гратися. Вони дуже люблять легкі кульки з фольги, іграшки нагадують мишок, прив'язані до мотузочці шелестять предмети, м'ячики і так далі.

Пухнастого, як, втім, і гладкошерстного кота треба вичісувати. У першому випадку робити це потрібно щодня, у другому- цілком достатньо 2-3 разів на тиждень. Варто враховувати, що кішки, які гуляють по вулиці, линяють лише в певні періоди. В основному влітку. А ось домашні коти можуть втрачати шерсть круглий рік, тому її слід прибирати вологими руками з тельця тваринного і спеціально гребінцем, роблячи це обережно. Тому потрібно придбати 2-а види гребінців: рідкісну і часту для поетапного вичісування від голови і за напрямом вовни до низу.

Догляд за кішкою в домашніх умовах передбачає періодичне купання. Для цього знадобляться спеціальні шампуні, рушники і фен. Не варто купати кота частіше, ніж 1 раз на місяць, та й то при різкій необхідності. Кішки володіють високим ступенем охайності, тому здатні доглядати за своєю шерстю самостійно. Винятки можуть бути в разі хвороби тваринного або явних забруднень, отриманих ззовні. Головне уберегти вушка вихованця від попадання в них води.

Для того щоб почистити шерстяний покрив домашнього улюбленця цілком достатньо скористатися спеціальною присипкою і потім гребінцем.

І, нарешті, вушка – їх потрібно чистити з регулярним постійністю і для цього вам знадобляться вушні палички. Кота потрібно загорнути в рушник, щоб він не міг рипнути в невідповідний момент і подряпати ваші руки. Чистка вух здійснюється, як мінімум 1 раз на тиждень.

Всі вище наведені правила виконати насправді нескладно. Адже догляд за улюбленим пухнастиком не те щоб не обтяжує. Але навіть приносить задоволення. Тварини ж завжди відчувають любов і увагу господарів і відплатять вам тією ж монетою при першій можливості.

Комментарии (0)
Додати коментар
Правила догляду за зубами для дітей, пам'ятка як доглядати
Догляд за зубами для дітей потрібно починати з моменту появи першого молочного зуба. Це допоможе уникнути дефектів порожнини рота і зберегти малюкові здоров'я. Щоб
Опис, характер, фото породи перських кішок
В даний час виведено велику різноманітність порід кішок. І навіть якщо вибір тварин зараз дуже великий, довгошерсті кішки перської породи не втрачають свою популярність
Шотландські висловухі кошенята: правильний догляд та харчування
Будинок для малюка Всі скоттиши – великі сибарита. Вони обожнюють затишні і теплі містечка. З урахуванням цих переваг і слід вибирати їм місце в будинку. Найкраще
У кішки погано пахне з рота: що робити?
Точніше визначити, яка система організму у вихованця не в порядку, допоможе характер запаху.
Чому кіт пісяє в невідповідних місцях? Що робити
Розглянемо кожну ситуацію докладніше. Відсутність звички Безсумнівно, що в першому випадку винні самі господарі, які вчасно не привчили тварина мочитися в певному,