Що таке сварка - в сім'ї, на роботі, причини
31.07.2017 0

Що таке сварка - в сім'ї, на роботі, причини

Психологія
В закладки


в. І. Даль у своєму словнику описав сварку, як серйозну сварку, взаємну ворожнечу і гучну лайку. Це все правильно, але дуже коротко. Спробуємо розібрати це стан на корпускули і зрозуміти його. Пізнання ворога – це вже половина перемоги.

Що таке сварка

Етимологічний розбір

Можна припустити, що в далекому минулому це слово було складним, і «з» була приставкою, яка зазвичай позначає рух вниз, спуск, відторгнення: звалити, здача, злити і так далі.

Сварка, як і сміття – це сміття, бруд, зайве і непотрібне. Якщо скласти і подумати, то можна легко зрозуміти, що сварячись, людина скочується в бруд, кидається сміттям.

Розбіжність думок

Сварка – це нерозуміння. У однієї людини з приводу якогось факту є своя думка, в іншого воно зовсім інше. Думки не збігаються. Та й як можна мати одні і ті ж погляди і поняття, виховуючись і живучи в зовсім або трохи різних умовах.

Ми навіть кольору бачимо трохи по-різному. Навіть одне і те ж слово, ну, наприклад, «стакан», викликають у кожного з нас різні асоціації.

Один представляє тонкий довгий склянку з соком, для іншого він гранований і в підстаканнику, а третій взагалі вважає, що це гільза від снаряда. Де вже нам мати однакові поняття про більш складні речі!

Часті сварки у відносинах: що робити? Відповідь тут.

Нездатність порозумітися

Як добре, що ми вміємо говорити! Це означає, що кожен з нас легко розповість іншій людині про те, як він бачить той чи інший факт і зітре нерозуміння. Ан, ні!

  1. Треба говорити на одній мові в прямому і переносному сенсі.
  2. Необхідно вміти чітко виражати словами свої думки. Це навіть крутим політикам не завжди вдається.
  3. Неодмінна умова – бажання порозумітися і вислухати.

24573

Причини

  1. Нерозуміння один одного. Два розумних, добрих, хороших людей, не маючи за душею ніяких «чорних» думок, припускають один одного «нелюбов» до себе. Конфлікт розвіється просто однією відвертою бесідою.
  2. Невиправдані надії. Ви переконалися в тому, що ваш друг, подруга, чоловік, дружина насправді є не тим, яким ви його (її) вважали. Як себе вести в такій ситуації, радити дуже відповідально. Не вірте чуткам, поки не переконаєтеся в цьому самі. Шкода втрачати друзів, але, на жаль, таке трапляється не тільки на війні.
  3. Різні погляди. Ви сваритеся з людиною, яку любите, але не поділяєте його погляди. Конфлікту в цьому випадку можна легко уникнути, просто не зачіпаючи тему розбрату. Дозвольте йому (їй) мати «неправильні» погляди.
  4. Конфлікт на ґрунті дій. Значимий для вас чоловік здійснив вчинок, який вас образив. Нехай він докладно пояснить мотиви! Напевно, вийти зі сварки допоможуть його, поки невідомі вам, добрі наміри.

Часто причиною сварки є надто емоційна реакція на той чи інший факт. Ніколи не забувайте, що ви, психуя, запускаєте ланцюгову реакцію, яка може піти в рознос і підірвати відносини.

Специфіка конфліктів

В сім'ї

Припустимо, що в сім'ї все склалося, як передбачили вище: розбіжність думок з-за того, що чоловік і дружина – це не один і той ж людина. От би сісти і порозумітися! Розповісти один одному, як хто бачить ситуацію.

Сварка в родині завжди пов'язана з нездатністю або небажанням зрозуміти один одного. Причини неспроможності порозумітися ми вже розглянули. Припустимо, що наші дружини:

  • розмовляють на одній мові;
  • працюють журналістами або конферансьє, тобто вміють словами описувати свої емоції, вчинки і відчуття;
  • слово «склянку» для них означає один і той же предмет.

Так чому ж вони сваряться?!

Дружина з чоловіком постійно сваряться майже без причин, або він ображається на дурниці. Вони чудово зрозуміли один одного. Вона повірила в те, що він затримався на роботі, а за садок не заплатив тому, що втомився і забув. Він не образився на роздратування в її голосі, уявивши, як вона втомилася. Зрозуміли, якби захотіли.

Обидва втомилися і перестали вірити в щастя. Іноді пам'ять повертається, реанімуючи на час почуття, але це трапляється все рідше. Цьому горю можна допомогти:

  1. Виберіть світлий момент і викличте на відвертий спокійна розмова.
  2. Обговоріть лише дві теми, не відволікаючись на подробиці:
  • ми розлучаємося? Тоді все нормально, тільки давай швидше, щоб не псувати нерви один одному;
  • ми не розлучаємося? Значить, треба жити щасливими, розуміючи і підтримуючи один одного.

Сімейні сварки повинні закінчуватися тільки так.black-and-white-thinking

З батьками

Може бути, старшому поколінню це здасться образливим, але найкраща порада в цьому конфлікті дітям – це не сперечатися, не суперечити, а залишатися при своїй думці.

  1. Ніколи (або дуже рідко) мама, тато не змінить свою думку під тиском ваших аргументів. По-перше, вони давно живуть і вважають, що більше вас знають. По-друге, вони до сих пір (і назавжди) сприймають вас маленькими дітьми.
  2. Перестаньте самі бути дітьми. Все дитинство і юність ви доводили батькам, що чогось варті, ловили їх схвалення, а після знову воювали за самостійність. Вистачить! Все доведено і завойоване. Розірвіть пуповину і любите їх просто так.
  3. Спокійно погоджуйтеся з їх правотою і робіть по-своєму. Їх поради залишаться у вас на підкірці. Вони можуть виручити в потрібний момент. А поки... набивайте самі собі свої шишки, терпляче вислуховуючи поради мами і тата.
чому люди сварятьсяПостійно стаєш призвідником конфліктів? Дізнайся, чому люди сваряться, і як цього уникнути.

Про те, як не сваритися з чоловіком, читай далі.

Як уникати сварок з батьками? Відповіді тут.

На роботі

Сварки у колективі можуть бути:

  • З начальником. Якщо вам дуже пощастить, і ваш начальник, вислухавши ваші аргументи, зрозуміє вас і випише премію, то вам дуже пощастило. Якщо все, як зазвичай, то вам доведеться або вибачатися, або звільнятися.
  • З підлеглим. Читайте перший пункт і будьте чи мудрим начальником, або самодуром. Другим бути простіше.
  • З колегою. Просто попросіть поговорити.

Спробуйте відійти на час, заспокоїтися і проаналізувати ситуацію. Згадайте, що у конфлікту тільки два шляхи вирішення: примирення і розрив. Але краще не сваритися, тобто не «звалюватися в бруд».

Відео: Що таке сварка

Комментарии (0)
Додати коментар
Сварки в сім'ї (сімейні сварки) - поради психолога
Чому виникають сварки в сім'ї (сімейні сварки)? Причин може бути багато. Набагато важливіше зрозуміти, як уникнути конфліктів і досягти взаєморозуміння.
Чому небезпечно сваритися з друзями
Сварка – це маленька війна. Логічно, що війна – це масштабна сварка. Немає на світі людини, яка б схвально відгукувався про військових діях. Хіба що, олігарх,
Як помиритися з подругою - якщо я винна і вона не хоче розмовляти
Як помиритися з подругою в різних ситуаціях? Є безліч варіантів того, як діяти, якщо винна вона чи ви, і навіть якщо вона не хоче розмовляти.
Як помиритися з дружиною - якщо справа дійшла до розлучення, вона не хоче розмовляти, після пиятики, зради
Поради про те, як помиритися з дружиною в самих різних ситуаціях. Деякі рекомендації розкажуть, як у майбутньому уникнути багатьох конфліктів.
Як вибачитися перед подругою - поради психолога
Дружили-дружили і раптом посварилися. Ну, по-перше, відразу скажіть собі, що ще ні однієї дружби і тим паче любові в світі не траплялося без сварок. Головне, мати