Запор у грудничка при грудному вигодовуванні. Комаровський радить
21.08.2018 0

Запор у грудничка при грудному вигодовуванні. Комаровський радить

Здоров'я дитини
В закладки


Недостатнє спорожнення кишкового тракту, скрутне, нечасте випорожнення, калові маси дуже твердої консистенції - все це свідчить про запорі.

Небезпечні фактори його виникнення в ранньому віці (до 3-х років): вроджені патології кишечника (його будови) або порушення обміну речовин. висновок: запори у дітей - вкрай серйозний ознака можливого захворювання, і слід переконатися, що вони (хвороби) відсутні.

Обстежтеся, якщо виник запор у грудничка при грудному вигодовуванні.

Комаровський Є.О. рекомендації для батьків надав в книзі «Здоров'я дитини і здоровий глузд його родичів», відео, аудіозаписи (на офіційному сайті доктора доступ до інформації безкоштовний).

Як визначити його наявність

Запор у грудничка при грудному вигодовуванні. Комаровський радить
Про запорі у грудничка свідчать його плач, підтягування їм ніжок, болючий живіт, погане самопочуття малюка

Запор викликає погане самопочуття малюка, болючий живіт, він підтягує ніжки до живота, плаче, особливо перед тим, як покакать.

Якщо немовля добре себе почуває, життєрадісний, нормально розвивається, але какає раз в 3-4 дня - причиною «лжезапора» може бути високоактивна робота ферментів: грудне молоко засвоюється в більшому обсязі, ніж прийнято вважати середньостатистичною нормою. Тобто калових мас у нього утворюється набагато менше, і він рідше какає. Для нього це норма. Не слід самостійно ніяких штучних умов для щоденного процесу, якщо у малюка немає вищеперелічених симптомів.

Без лікаря батьки не встановлять причини порушень стільця у своїх дітей. До того ж,запор у грудничка при грудному вигодовуванні (Комаровський Є. О. солідарний з колегами) є не хворобою, асимптомом інших захворювань або відхилень роботи травної системи.

Необхідні консультації педіатра, хірурга, гастроентеролога (щоб виключити серйозні патології).

Можливі причини запору у немовля при грудному вигодовуванні

Тенденцію до частих запорів може провокувати вроджена аномалія сигмовидної кишки (Долихосигма). За консультацією звертайтеся до хорошого хірурга. Якщо грудничку призначили железосодержащий препарат, у малюка можуть бути запори (побічний ефект). Рекомендації: при першому прийомі дайте зменшену прописану дозу в 2-4 рази, потім протягом 7-14 днів потихеньку підводите до дозуванні, прописаної лікарем. Препарат дають за 60 хвилин до їди.

Однією з причин буває механічне пошкодження: Під час дефекації гострим краєчком калових затверділих мас може пошкодити ніжну слизову кишки або анального отвору. Дитина плаче, хоче покакать, а боляче і утримує фекалії в собі. Кал може бути з кров'ю.

Причини запору «в голові» - проблема більш дорослих людей. Але, може, під час туалету малюк злякався чогось, або йому зробили боляче, або з криками примушують до процесу. Ви - дорослі, ви і повинні створити дитині всі умови для спокійного відвідування туалету, вірніше, посидіти на горщику.

{ad1}

Часто у діток ніяке обстеження не допомагає знайти причини. Батьки, будьте розсудливі! Ніякого самолікування, це - ризик для здоров'я вашого немовляти! В першу чергу, радить Комаровський Є. О., створіть йому умови (при грудному, штучному вигодовуванні, введення прикорму) для нормальної роботи кишечника, і запор у грудничка припиниться сам.

Природно, поки процес «не увійде в потрібне русло», треба малюкові допомагати дозволеними за віком препаратами.

лікування

Запор у грудничка при грудному вигодовуванні. Комаровський радить
Запор у грудничка є симптомом захворювання, тому знадобляться консультації педіатра, гастроентеролога, хірурга

лікування визначається за віковою категорією. Якщо причина встановлена ​​- лікують хворобу, а не запор, він сам припинить з'являтися.

Якщо малюка часто мучать газоутворення, кольки, біль в області живота і йому важко какати - використовуйте гліцеринові свічки. Ще підійде сироп лактулози, але тактику прийому узгодьте з вашим дитячим лікарем.

Що робити, якщо у дитини - запор (читайте визначення на початку статті):

  1. Виключіть вроджені патології (обстеження).
  2. Створіть умови для функціонування шлунково-кишкового тракту:
  • пити малюкові давайте в достатній кількості;
  • Слідкуйте за температурним режимом в приміщенні (+ 20-22 ° С) і температурою малюка;
  • перевірте рівень калію в організмі (аналізи): при високій температурі через хворобу або через спеку падає його рівень.

При перегрів організму виникає нестача калію, через його недостачі слабшає перистальтика, як результат - запор. Комаровський Є. О. пояснює, що в кип'яченій воді немає необхідних мінеральних солей, і щоб уникнути при грудному вигодовуванні запорів у грудничка через брак калію - підійде «ізюмні» вода (в термосі запарити 1 ст. Л. Митого родзинок на 250 мл окропу) . На родзинки вкрай рідко буває алергія.

при тріщинці або іншому пошкодженні проходу рятують свічки з гліцерином (дітям дозволено до року). Перш ніж ставити клізми - пройдіть курс зі свічками (читайте інструкцію).

При терапії пам'ятайте: при запорах не треба морити дітей «вічними» дієтами, вдаватися до частих, тривалих застосуванням проносних препаратів, клізм і інших хитрувань.

Без лікарського дозволу (Дотримуйтесь вікові категорії, дозування) допустимі препарати:

  • Всередину: оливкова олія (з 4-х міс.);
  • Ректально: гліцеринові свічки (0 +).
Запор у грудничка при грудному вигодовуванні. Комаровський радить
Достатнє вживання води - одна з умов нормальної роботи шлунково-кишкового тракту у грудничка при запорах

Мета застосування: стілець кожен день, м'який, в один і той же час, бажано до сніданку.

Як домогтися:

  • підберіть дозу;
  • приймайте на ніч 14 днів поспіль (Вранці спочатку на горщик / в памперс, потім - звичні заняття);
  • прийом відразу не припиняють, а щодня зменшують дозу, поки вона не зійде нанівець.

якщо виникли труднощі після зменшення дозування - поверніться до попереднього об'єму і знижуйте повільніше, меншою кількістю. Лікування запору проходить комплексно. І не забувайте про питний режим і рекомендованій температурі приміщення.

Пошук причин дійсного систематичного запору у немовля при грудному вигодовуванні (Комаровський Є. О. наполягає) не можна відкладати на потім. Слідкуйте за адекватними призначеннями лікарів.

З Інтернету

«... Від мого імені« лікують »соплі, нирки, суглоби, позбавляють від паразитів, алкоголізму. Я - педіатр. Препаратів не рекламую. Я - з усіма бажаючими спілкуюся в своєму блозі, на офіційному сайті, в телепередачах, присвячених здоров'ю дітей. Люди, перш ніж лікувати своїх малюків або себе, упевніться, що рекомендації виходять від мене, а не від шахраїв.

З повагою, Комаровський Є.О. »

Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.

Комментарии (0)
Додати коментар
Жовто-зелений стілець у грудничка. Чи нормально це?
Жовто-зелений стілець у грудничка можна розглядати як варіант норми або як показник наявності в організмі інфекції. Щоб визначити, здоровий немовля або в його організмі
Запор у новонародженого при грудному вигодовуванні лікування
Найпоширеніша проблема, з якою батьки стикаються з дитиною до 1-го року, це порушення функції кишечника. Щоб визначити запор, необхідно звернути увагу на частоту стільця
Запор у грудничка при грудному вигодовуванні. Комаровський дає поради
На жаль, запори у новонароджених трапляються досить часто. Це, як правило, ввергає молодих батьків в паніку. Щоб цього не сталося, потрібно знати, як діяти в цій
Вирішуємо проблему відрижки у немовлят. радить Комаровський
Маленькі дітки дуже часто відригують після годування. І все б нічого, але буває, що відригують вони регулярно і багато.
Причини зеленого стільця у немовля. Особливості травлення грудничка
Багато молодих мам намагаються з перших днів уважно придивлятися до стільця свого малюка. Це правильно, тому що за кольором, консистенції можна запобігти недузі