У дитини прищі на попі і ногах. Причини висипань на шкірі малюка
Всілякі висипання на тілі у дитини можуть виникати по абсолютно різних причин. В будь-якому випадку, похід до фахівця-дерматолога буде необхідний, але, щоб схвильовані батьки хоч приблизно уявляли, що відбувається, назвемокілька основних причин, чому у дитини могли з'явитися прищі на попі і ногах.
Причини появи прищів на попі і ногах дитини
- Алергічна реакція на продукти харчування, шерсть тварин, пил і інші зовнішні подразники.
У цьому випадку щез'являється лущення епідермісу, з'являються маленькі пухирі, наповнені водою, червоніє шкіра, а малюк постійно намагається розчесати собі шкіру. До того ж висипання поступово можуть поширяться по всьому тілу;
- Потнічкі.
У такому юному віці це найчастіша причина виникнення висипання на попі у малюка. Причина цього - занадто довге перебування дитини в переповненому підгузку, занадто теплі колготки, штанці або сорочка.
Тіло дуже сильно нагрівається, потіє і через це з'являються червоні плями, що нагадують прищі.
Щоб уникнути такого ефекту, досить перестати кутати немовляти в сто одежинок, використовувати одяг з натуральних матеріалів, проводити повітряні ванни і часом купати його у відварі з ромашки, звіробою та інших заспокійливих трав;
- неправильна гігієна так само призводить до появи різних висипів на тілі. І потнічкі справа може не обмежитися, а привести до серйозних захворювань шкіри, в плоть до виразки. Тому купати малюка необхідно в міру необхідності, а не тільки два рази на добу.
Більш серйозні причини, коли у дитини прищі на тілі
Якщо з алергією, пітніцьою і гігієною все гранично ясно, то що робити з висипаннями, які не проходять більше трьох днів? В першу чергу, звичайно ж, звернутися за лікарською консультацією, а до цього моменту, бажано тримати свого малюка подалі від чужих дітей. Адже прищики на ногах можуть означати появу таких хвороб як вітрянка, скарлатина, кір, краснуха.
{ad1}Якщо у дитини прищі на попі і ногах і є інші симптоми вищевказаних захворювань, - прищики будуть з'являтися і рости досить стрімко, а їх розмір зменшитися тільки через кілька днів після того, як сить поширитися по всьому тілу.
Такі хвороби часто супроводжуються підвищеною температурою тіла, поганим сном, плаксивість, примхливістю і різким зменшенням маси тіла. Дитина буде відмовлятися від їжі, шкіра зблідне, а загальний його стан можна буде описати одним словом - млявий.
Якщо дрібні прищики з'явилися тільки на ягодичках, то, швидше за все, причин для занепокоєння немає. Це все той же памперс, алергія або потничка. Будь-які висипання на попі швидко проходять, якщо усунути причину їх появи.
Коли висипання сповзають від попи на ніжки, зверніть увагу на раціон матері. Адже в дитячому віці стан малюка і вид його шкіри на пряму залежить від того, що сьогодні з'їла мама, яка годує, так як деякі продукти дитячий організм переварити ще не в змозі.
Якщо заборонений продукт перестане з'являтися на кухні і прищики за пару діб зійдуть - значить, причина знайдена і ліквідована. Щоб такого не повторилося, слід повністю дотримуватися «мамочкіной» дієту або де поступово переходити на штучне вигодовування.
Звернутися терміново до лікаря потрібно, якщо прищі на попі і ногах дитини супроводжуються:
- кашлем, нежиттю, підвищенням температури;
- нудотою, блювотою, відмовою від їжі;
- болями в горлі, животі;
- безперервним освітою коліків і дискомфортних відчуттів в кишечнику;
- а також іншими тривожними симптомами, які не проходять самостійно більше трьох діб поспіль.
Постарайтеся не допускати, щоб малюк розчісував з'явилося прищики, чіпав їх руками або намагався здерти. Це може привести не тільки до утворення шрамів на шкірі, але і до серйозного зараження крові у дитини, яке буде значно важче вилікувати ніж, по суті, банальну вітряну віспу.
А деяких випадках потрібно здати ряд аналізів, тому слід ознайомитися заздалегідь, як зібрати сечу у грудничка-дівчинки (якщо у вас маленька) або хлопчика. Для цього пройдіть по посиланню.
Після виявлення причини, чому утворилися прищики на попі і ногах дитинку, виконуйте всі рекомендації лікаря і не займайтеся самодіяльністю. Приділяйте в цей час дитині більше уваги і не залишайте одного, так якдля якнайшвидшого одужання йому потрібна батьківська підтримка.