Що радить Комаровський, якщо у дитини після АКДС болить нога
08.07.2018 0

Що радить Комаровський, якщо у дитини після АКДС болить нога

Здоров'я дитини
В закладки


Кожній мамі доводиться чути від педіатра про необхідність зробити дитині щеплення АКДС. І тут, як правило, настає пора ретельних роздумів. Головна причина - страх виникнення небажаних наслідків.

  • Швидка навігація по статті:
  • Що таке АКДС
  • Коли і куди роблять
  • Кому не можна робити
  • Побічна дія
  • Поради доктора Комаровського
  • Як вести себе при ускладненнях
  • Як підготувати дитину до щеплення
  • Чи обов'язкова АКДС
  • Відгуки

Скрізь говорять про можливі реакції незміцнілого дитячого організму на вакцинацію, про збільшення температури і про те, що після АКДС болить нога у дитини.

Комаровський, відомий педіатр, стверджує, що АКДС слід робити обов'язково, оскільки ризик прояву побічних дій вакцини непорівнянний з важкими ускладненнями і високою ймовірністю смертельного результату в разі зараження хворобами, від яких вакцина АКДП покликана захистити.

Що таке вакцинація АКДС

З самого народження малюка педіатр встановлює графік вакцинації. І однією з перших вакцин, покликаних захистити дитину, є АКДС.

вакцина АКДС
Вакцина АКДС - одна з найперших щеплень, які роблять дітям

Абревіатура щеплення АКДС проста: буква А позначає адсорбований, очищений медичний препарат. Три інші є першими буквами інфекцій, від яких роблять щеплення дитини: коклюш, дифтерія і правець.

Цей комбінований препарат складається з ослаблених або мертвих бактерій - збудників перерахованих захворювань, які змушують організм виробляти антитіла і, відповідно, імунний захист від страшних хвороб. Проводять і безклітинні вакцини АКДС, чистіші, які сприяють меншою реакції організму на введення препарату.

Серед інших вакцин, що входять в прищеплювальний календар, АКДС вважається реактогенної, оскільки найчастіше викликає відповідні реакції організму. Її переносимість ускладнює одна складова - компонент кашлюку.

Медична статистика, яка буде приведена далі, стверджує, що більшість дітей переносять АКДС добре, без виражених побічних дій препарату. Самою ж частою реакцією після АКДС є біль в нозі у дитини.

Що радить Комаровський, якщо у дитини після АКДС болить ногаПоради Комаровського Е.О. допоможуть підготуватися до щеплення, щоб уникнути можливих реакцій організму на коклюшний елемент, а також впоратися з ними в разі виникнення.

Коли і куди роблять

Вакцинація АКДС покликана позбавити людину від трьох хвороб, вона вводиться малюкові чотири рази. Інтервал між введенням ін'єкцій становить від 30 до 45 днів.

Графік щеплень виглядає так:

  • У 3 місяці.
  • У 4-5 місяців.
  • В 6 місяців.
  • Ревакцинація, тобто повторне введення вакцини через тривалий час, робиться через 12 місяців після третього щеплення.
  • Далі за планом одноразова ревакцинація робиться ще в 6-7 років, а також в 14 років.
щеплення дитині
ВООЗ в перші роки життя дитини рекомендує робити АКДС тільки в стегно

Щеплення АКДС вводиться внутрішньом'язово, що сприяє вивільненню компонентів вакцини з необхідною швидкістю і найкращою вироблення антитіл. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує дітям в перші роки життя проводити ін'єкцію АКДС тільки в стегно.

Її введення в сідничний м'яз, яке широко практикувалося раніше, зараз є порушенням санітарно-епідеміологічних правил. Сідниці грудних дітей мають великий прошарок підшкірного жиру, голка шприца може не дістати до м'язової тканини.

Внаслідок цього вакцина не зробить потрібного впливу і може спровокувати виникнення вакцинальних реакцій в місці уколу. При введенні голки в сідницю малюка зможе призвести до потрапляння в кровоносну судину або нерв.

щеплення дитині
З 1,5 років АКДС робиться в м'яз плеча

Дітям старше 18 місяців АКДС вводиться в м'яз плеча.

При введенні ін'єкції в стегно ймовірність виникнення місцевих реакцій значно нижче, але бувають випадки, коли після АКДС болить нога у дитини. Комаровський при прояві запального процесу в місці уколу пояснює, що м'язи стегна у малюка більш рухливі, ніж сідничні, тому будь-яке ущільнення або набряк розсмокчеться набагато швидше.

Кому не можна робити АКДС

існують протипоказання до проведення ін'єкції АКДС. До них відносяться:

1. Прогресуючі відхилення нервової системи;

2. Імунодефіцит;

3. Алергічні, а також неврологічні реакції на ін'єкцію раніше.

Алергія на обличчі немовляти
Якщо дитина хворіє (наприклад, діатез), щеплення протипоказані

Медичний відведення тимчасового характеру діти отримують при загостренні діатезу, хронічних, інфекційних або простудних захворювань. У таких випадках АКДС вводять після остаточного одужання дитини.

Побічна дія

Як організм малюка може відгукнутися на щеплення? У найкращому разі після ін'єкції в стані і поведінці дитини не буде змін. Але може проявитися і реакція на дію компонентів АКДС.

{ad1}

Відповідна реакція організму може бути місцевою або загальною. До місцевої вакцинального реакції відносять появу почервоніння і ущільнення в місці введення ін'єкції.

Температура у дитини
Часта реакція дитячого організму на введення вакцини - це підвищення температури тіла

Часто після АКДС болить нога у дитини. Комаровський пояснює, що виникнення больових відчуттів в місці уколу є наслідком запального процесу. Це добре, оскільки змушує лімфоцити слідувати до запалення і знайомитися з хворобою на місці, до її поширення по організму.

Загальна вакцинальна реакція виражається підвищенням температури тіла, загальним нездужанням.

Відповідні реакції організму можуть бути легкими, середніми і сильними.

До слабких побічних реакцій слід відносити:

  • Підвищення температури;
  • Почервоніння, набряклість і болючість в місці введення голки;
  • Поганий апетит, сонливість, млявість;
  • Занепокоєння, примхливість;
  • діарея;
  • Блювота.
Дитина плаче
Гучний і сильний плач малюка, що триває більше 3 годин після щеплення, є реакцією на АКДС середньої тяжкості і вимагає негайного звернення до педіатра

До середньої тяжкості реакцій відносяться:

  • Сильний плач на високих тонах не менше 3 годин і більше;
  • Підвищення температури тіла вище 39 ° С;
  • Велика набряклість в місці уколу.

До сильних вакцинальним реакцій відносяться судоми через високу температуру.

При прояві середніх і важких реакцій слід негайно зняти жар і звернутися за медичною допомогою.

Цікавий факт! Реакції в місці ін'єкції відзначаються у 15-25% дітей. Біль проявляється у 15%. Загальні реакції відзначаються в середньому у 20% щеплених дітей.

півгодини
Після щеплення не менше 30 хвилин потрібно перебувати з малюком в поліклініці

Поради доктора Комаровського: життя після вакцинації АКДС

Серйозні ускладнення і сильні побічні дії препарату в 80% випадків наступають в першу годину після вакцинації. Тому не менше півгодини після вакцинації необхідно перебувати в поліклініці.

Комаровський звертає увагу батьків, особливо мам, що після повернення додому потрібно бути вкрай уважними до самопочуття малюка, щоб не пропустити момент, коли йому потрібна буде допомога. Після АКДС у дитини може боліти нога, і він всіляко це показувати.

Практично 95% реакцій на дану вакцину проявляється в перші 24 години після проведення ін'єкції. Частою реакцією є підвищення температури тіла. У будинку завчасно повинні бути кошти для її зниження.

Обережно! Категорично не можна застосовувати Анальгін як жарознижуючий засіб.

Комаровський підкреслює, що у дітей підвищення температури, незалежно від виниклої причини, допускається самостійно знижувати виключно двома препаратами - Парацетамол (Панадол, Еффералган) і Ібупрофен (Нурофен). Якщо навіть ці медикаменти не допомагають, потрібно викликати лікаря.

парацетамол
При температурі тіла вище 37,3 градуса малюкові потрібно дати жарознижуючі

Доктор Комаровський радить давати жарознижуючі засоби при підвищенні температури вище 37,3 ° С.

Боротьба з підвищенням температури, крім застосування вищевказаних ліків, вимагає наступного:

  • Дитину потрібно усвідомлено недогодовувати і рясно напувати;
  • У приміщенні потрібно підтримувати прохолодну температуру (максимум 20 ° С) і вологість;
  • З дитиною потрібно частіше бувати на свіжому повітрі;
  • Обмежити контакти з людьми.

У день щеплення від купання варто утриматися. Після, якщо немає температури, приймати водні процедури потрібно в звичайному режимі.

купання дитини
Купання дитини дозволено на 2-3 день після щеплення

Як вести себе при ускладненнях

Реакції на щеплення, більшою чи меншою виразності, можливі, і це абсолютно нормально. А ускладнення - це завжди вкрай серйозно, їх бути не повинно. Такі випадки ретельно аналізуються спеціально створеної лікарською комісією, яка вирішує: чому випадок стався, як вчинити, ніж прищеплювати в подальшому або не робила щеплення зовсім?

імовірність проявуускладнень після АКДС дуже мала. До них відносяться:

1. Алергічні напади на складові вакцини;

2. Неврологічні порушення.

Як підготувати дитину до щеплення

Збираючись в поліклініку, батьки повинні правильно підготувати малюка. Перш за все, він повинен бути абсолютно здоровий.

Важливо дотримуватися загальні методи підготовки, які дозволять уникнути виникнення побічних дій вакцини, а саме:

  • За три дні до ін'єкції АКДС важливо зменшити контакти дитини з людьми, щоб уникнути зараження вірусом.
  • Перед щепленням кишечник малюка не повинен бути заповнений. Якщо має місце запор, щеплення слід перенести.
  • За добу до вакцинації необхідно знизити кількість споживаної їжі. Останній прийом їжі можливий за годину до щеплення.
  • Безпосередньо перед АКДС дитини не слід дуже тепло одягати. Якщо він спітніє, перед проведенням ін'єкції необхідно малюка переодягнути і напоїти.
дитина
Перед щепленням не одягайте занадто тепло малюка - по-перше, знадобиться час, щоб роздягнути його, а по-друге, він може спітніти

Чи обов'язкова АКДС

На державному рівні вакцинація АКДС рекомендована як обов'язкова. Вона проводиться дітям в кожній розвиненій країні світу. Уже це свідчить про важливість вакцинації, але відомий педіатр Комаровський наводить й інші аргументи.

Коклюш і дифтерія у нещепленої людини завжди протікають украй важко. Правець в 95% випадків тягне за собою смертельний результат. Вакцинація АКДС формує імунітет від захворювань і допомагає організму їх уникнути.

Тому навіть незначна ймовірність виникнення температури або болю в нозі у дитини після АКДС не повинні бентежити розсудливих батьків в питанні про те, робити щеплення чи ні.

Здоров'я вам і вашим діткам.

Все, що ви раніше не знали про щеплення АКДС, вам розповість нд виттям відео доктор Комаровський:

Які можуть бути реакції і ускладнення після вакцинації дітей:

Подивіться ще одне відео з рекомендаціями доктора Комаровського щодо дій батьків після вакцинації дитини:

Відгуки

Комментарии (0)
Додати коментар
Ріжуться зуби, як допомогти дитині? Комаровський рекомендує ...
Коли у дитини починають різатися зуби, відбувається це вже в піврічному віці, він відчуває явний дискомфорт, часто вередує і викликає занепокоєння у непідготовлених
Кашель у грудничка без температури. радить Комаровський
Дітки - це великі і маленькі радості для батьків. Приємно спостерігати, як вони розвиваються, посміхаються. Але іноді батькам доводиться протистояти різним проблемам і
Як полегшити стан дитини, коли болить нога після АКДС
АКДС розшифровується як «вакцинація проти збудників коклюшу, дифтерії та правця». У всіх європейських країнах вакцина АКДП обов'язкове, т. К. Ці три захворювання є
Дисбактеріоз у немовлят. Що радить Комаровський
Уважна мама, помітивши зміни в стільці немовляти, поспішає на прийом до педіатра і впадає в жах, почувши вердикт лікаря - дисбактеріоз кишечника.
Які перші щеплення потрібно робити і роблять домашнім кішкам, в якому віці вони повинні бути
Кожна людина, дивлячись на свою кішку або ж купуючи її, напевно замислюється, а чи не треба їй робити якісь щеплення? І ця стаття допоможе нам розібратися в цьому