Перелік продуктів, що містять вітамін P. Важливість вітаміну P для організму
Що являє собою природний вітамін P? Це комплекс водорозчинних елементів, з'єднаних воєдино, який має назву биофлавоноидами.
- Швидка навігація по статті:
- Вітамін P, його властивості
- Кому потрібно більше вітаміну P
- Добова доза для різних людей
- Чим небезпечний брак вітаміну
- Показання до застосування
- Продукти, багаті вітаміном Р
- Як краще зберігати вітамін
- Препарати з вітаміном P
- Відгуки
Дане сімейство активних, біологічних субстанцій - катехін, антіціан, рутин, цитрин і багато інших речовин рослинного виду. Вітамін P здійснює функцію захисту капілярів від крихкості і ламкості.
Розглянемо докладніше, як впливає на організм вітамін P, в яких продуктах міститься. Овочі, ягоди, фрукти, гречана каша, чай, кава і багато інших продуктів поставляють в наш організм ці розумні біофлавоноїди.
Вся народна медицина грунтується на властивостях флавоноїдів захищати клітини від грибків, бактерій, паразитів, з можливістю зміцнювати імунітет людини, виводити токсини і важкі метали.
Властивості антиоксидантів притаманні всім видам біофлавоноїдів, що захищають організм від старіння, від наслідків впливу стресових ситуацій. Вони здатні виводити вільні радикали, покращувати наслідки екологічного середовища, що впливають на організм людини.
Вітамін P і його біологічні властивості
Це вітамін може «похвалитися» такими корисними властивостями:
- Зменшує проникність кровоносних судин, підвищує їх еластичність, гнучкість.
- Потужне, профілактичний засіб проти захворювання судин, вен, перешкоджає розвитку атеросклерозу.
- Надає омолоджуючу дію, позитивно впливає на стан шкіри.
- Піклується про стан ясен, запобігає їх кровотеча, попереджає крововиливи різних видів.
- Систематичне застосування вітаміну P знижує розвиток хвороби серця, приводить в норму артеріальний тиск, попереджає ризик виникнення інфаркту.
- Розширює судини, покращує кровообіг мозку, зміцнює тонус серцевого м'яза.
- Захищає обмін аскорбінової кислоти від руйнування, забезпечуючи швидке її всмоктування.
Наш організм не має здатності синтезувати і накопичувати вітамін P, його необхідно щодня приймати, включаючи продукти, що містять біофлавоноїди.
Який категорії людей потрібно більше вітаміну P
Присутність рутина необхідно для будь-якого організму. Насамперед, найвищу потребу в ньому відчувають люди з захворюваннями кровоносних судин.
Це пояснюється тим, що наявність вітаміну Р в організмі людини зміцнює стінки капілярів. Посилюючи відтік крові, він допомагає судинах розширюватися, що в свою чергу запобігає утворенню тромбів і варикозу.
Рекомендується систематично приймати рутин людям, схильним до таких захворювань:
- венозна недостатність хронічної форми;
- варикозні захворювання, тромбофлебіт;
- ураження очної сітківки, зниження очного тиску;
- ревматичні захворювання;
- гіпертонія;
- геморой;
- пухлина грудей, рак крові.
Рутин нормалізує функцію підшлункової залози, покращує травлення, допомагає при виразковій хворобі шлунка, сприяє нормальному виділенню рідини нирками.
Добова доза для різних категорій людей
Порція рутина для щоденного споживання різна і залежить від того, в якій формі діяльності відображається життя людини.
Максимальна денна доза присутності в організмі вітаміну P дорівнює приблизно 400 мг.
Людям, які займаються силовим або швидкісним видом спорту, в тренувальний період добова доза збільшується від 60 до 100 мг. На час змагань потреба у вітаміні зростає до 130 мг.
У лікувальних цілях найвищої норми 200 мг вітаміну, що міститься в продуктах харчування, за добу буде достатньо.
Але при отруєнні хлороформом, свинцем, отриманні деякої порції випромінювання, роботі в приміщеннях з підвищеними температурами повітря, тривалому споживанні антибіотичних ліків, норма вітаміну підвищується в кілька разів.
Чим небезпечний брак вітаміну для людини
Дефіцит рутина в організмі людини призводить до загального ослаблення, в першу чергу страждають капіляри. Людина швидко втомлюється, стає млявим, відчувається дискомфорт в кінцівках, навіть при невеликих навантаженнях.
Після довгої зими, навесні наступ таких симптомів збільшується у тих, хто мало вживав в цей період овочів і фруктів. Внаслідок цього, в зимові місяці необхідно щодня включати в раціон продукти з вмістом найвищого кількості вітаміну P.
Достатня кількість рутина в організмі зміцнює стінки капілярів, сприяє утворенню нових і міцних судин. Так як рутин не здатний накопичуватися і відкладатися в нашому організмі, то надлишок його бути не може.
{ad1}Важливо пам'ятати, що засвоєння вітаміну P найкраще відбувається з вітаміном C, дію останнього збільшується в кілька разів.
Приймаючи їжу, завжди поєднуйте м'ясні та рибні страви з прийомом свіжих, сирих овочів, салатів, зеленню.
Не забувайте про прийом фруктів, які мають властивість нейтралізувати потрапили в організм токсичні речовини, що знаходяться в продуктах харчування.
Показання до застосування
У лікувальній практиці призначають вітамін P, як терапевтичний засіб при дефіциті його в організмі, як знеболююче при травмах, отриманих під час занять спортом.
Також рутин полегшує біль в спині при радикуліті, суглобових болях. Біофлавоноїди мають противірусну ефектом, тому в допомогу до терапевтичних засобів лікування застуди та грипу обов'язково приймається вітамін P сукупно з вітаміном C.
Призначення рутина при ракових, пухлинних захворюваннях пояснюється його здатністю припиняти розмноження клітин новоутворень. Властивості вітаміну пов'язувати гормони серотоніну і гістаміну, які виділяються при захворюваннях алергією, приносять значне полегшення хворим.
Вітамін P корисно приймати при захворюванні суглобів, оскільки він істотно допомагає виробленню в них змазує рідини.
Антиоксидантну властивість вітаміну впливає на організм лише позитивно, допомагаючи зміцнювати імунітет, зберігає молодість і попереджає поширення хвороб.
Продукти, багаті вітаміном Р
Розглянемо докладніше вітамін P, в яких продуктах міститься.
Найактивнішим компонентом, що містяться в вітаміні P, є катехіни. Багато їх є в зеленому чаї.
Наибольшое зміст рутина - в чорноплідної горобини. Друге місце надано смородині чорної.
Далі по спадним показаннями перевага віддається лілового вишні, шипшині, брусниці, щавлю, а також апельсинів, лимонів і багатьом іншим дарам природи.
Відмінними постачальниками рутина є горіх волоський, гречка, особливо зелена, а також темне, живе пиво, червоне сухе вино, кава, зелений чай.
Зустріти вітамін P можна також в шоколаді, де вміст масла какао перевищується на 70%, і зеленої гірчиці.
Як краще зберігати вітамін
Рутин не зберігається в заморожених продуктах. При тепловій обробці, при сушінні овочів і фруктів втрачається більшу кількість вітаміну. Тому споживання продуктів в свіжому, сирому вигляді дає організму найбільший приплив вітаміну P.
Кілька порад допоможуть вам зберегти вітамін в їжі з найбільшим його змістом:
- Овочі і фрукти необхідно нарізати безпосередньо перед вживанням, використовуючи керамічний ніж.
- Очищати шкіру тонким шаром, так як в шкірці знаходиться найбільший вміст рутина.
- Бажано робити закладку овочів тільки в киплячу воду. Найкраще готувати овочі на пару, для найбільшого збереження вітаміну.
- Готувати блюдо для одноразового застосування, так як внаслідок розігрівання відбувається повна втрата вітаміну.
- Для приготування страв з овочів і фруктів використовуйте посуд зі скла або емальований. Не користуйтеся металевим посудом, де відбувається повне розщеплення вітаміну.
- Зберігати плоди найкраще в прохолодному, темному місці.
- Не забувайте, що великі запаси продуктів від довгого зберігання втрачають вітамінні властивості.
- Намагайтеся споживати плоди, вирощені в середній смузі Росії на відкритих ділянках, в них міститься більше корисних речовин, ніж вирощених в «неволі».
- Особливо остерігайтеся плодів, доставлених з-за кордону, вирощених на грунтах із застосуванням підсилювачів зростання, ГМО та інших хімічних засобів.
- Хорошим поповненням вітаміну P є відвари трав: глоду, хвоща, чайного листа, солодки, горця, безсмертника, пустирника, каркаде, пижма. Зміст флавоноїдів в одній чашці відвару становить до 400 мг.
Препарати вітаміну P з високим його вмістом
У зимовий час може бути важко вживання свіжого врожаю плодів. У профілактичних цілях, для підтримки норми рутина в організмі, рекомендується застосовувати вітамінні препарати, багаті на біофлавоноїди:
- «Аскорутин» в таблетках. Використовується для профілактики захворювання судин, крововиливи сітківки ока, скарлатині, кору, при ревматичних болях. Вартість за упаковку 40 руб.
- «Рутин» - таблетки. Може вживатися при дерматиті, венозної недостатності, геморої, захворюваннях лімфатичних вузлів. Вартість упаковки 250 руб.
- Байкальський концентрат рутина має властивості антиоксиданту, виготовлений способом витяжки з модрин, зростаючих на Далекому Сході та Сибіру.
Відновити добову норму вітаміну P, в яких продуктах міститься, як допомагає, дізнаємося, розглядаючи комплекси вітамінів, що містять в собі витяжку з рослин:
- «Венорутон» - капсули або шипучі таблетки для внутрішнього прийому. Сприяють захисту тонусу судин і вен.
- «Екстракт Соф'ян Мелліті + рутин» - ампули для ін'єкцій з екстракту рослини буркун на основі рутина. Служить для зміцнення капілярів. Зовнішньо використовується у вигляді масок для зміцнення волосся.
- «Кверцетин» - глікозид, який застосовується при ерозійних ураженнях, пародонтозі, ішемії серця, виразці шлунка, гнійних захворюваннях шкіри.
- «Веномакс» - комплекс вітамінів з ДНК лососевих риб і витяжки з виноградних кісточок. Застосовується при корекції серцево судинних хвороб.
Дози і способи використання препаратів можна прочитати в інструкціях щодо їх застосування.
Вітамін P - це природний дар, який уповноважує своїми цілющими властивостями багато трав'яні, плодові та овочеві рослини. Інші продукти тваринного походження не наділені такими особливостями.
Оскільки розвиток цивілізації призводить до погіршення умов навколишнього середовища, необхідно підтримувати баланс вітамінів і мікроелементів в організмі.
Дуже важливо щодня приймати вітамін P, має широкий спектр позитивних властивостей, так як недолік його здатний завдати непоправної шкоди вашому здоров'ю.
Для чого потрібні вітаміни? Вони дійсно корисні або навпаки шкідливі - на ці питання ви знайдете відповіді в цьому відео:
Подивіться наступний відеоролик - про флаваноіди:
У яких продуктах які вітаміни можна знайти - ви дізнаєтеся з цього відео: