Луска на голові у немовляти
Батьки нерідко помічають лусочки на голові у немовляти. По-іншому їх називають себорейний дерматит.
Ці лусочки на дитячій голові іноді відходять пластівцями. При цьому вони не сверблять і не турбують малюка. Однак батьки турбуються з цього приводу. Якщо батьки побачили на тім'ячку у грудничка жовтувату корочку, слід звернути увагу на складки за вухами. Адже саме там шкіра лущиться і червоніє. При цьому в складках з'являються тріщинки.
У народі таку жовту скоринку називають молочної скоринкою або лепом. Для новонароджених це нормальне явище. Луска у немовлят з'являються на перших тижнях життя. Однак якщо доглядати за шкірою, вона зникне за кілька місяців.
Чому з'являється скоринка на голові
Лікарі ще не з'ясували, чому з'являються лусочки на голові у немовляти. Зате вони встановили, як взаємопов'язане поява кірочок на голові у дитини і захворювання шлунково-кишкового тракту у вагітної.
також такі лусочки можуть з'явитися, якщо в організмі майбутньої мами не вистачало вітамінів і жирних кислот. Ще одна причина їх виникнення - зловживання вагітної такими продуктами, як горіхи і шоколад. Адже ці продукти найчастіше викликають алергію.
Нарешті, така скоринка з'являється у дітей з незрілими потовими залозами. Так як у немовляти ніжна шкіра, а сальні залози інтенсивно працюють, утворюються жовтуваті лусочки.
Гнейс може виникнути як алергічна реакція - скоринки на голові з'являються у дітей, схильних до алергії в результаті лікування антибіотиками і зловживання солодощами.
Найчастіше корочка збільшується в об'ємі поступово.
Різні форми себорейного дерматиту
Якщо у дитини легка форма себорейного дерматиту, і корочка видно тільки за вухами і на маківці, його стан здоров'я порушено не сильно.
Середня форма дерматиту характеризується поширенням почервоніння на обличчя і кінцівки. При цьому лусочки на голові у немовляти схожі на картопляні чіпси. Дитина турбується і відригує. Іноді у нього буває пронос.
При важкій формі захворювання жирові лусочки поширюються на всю голову. Створюється враження суцільний кірки, яку іноді називають чепчиком. Остання стадія захворювання супроводжується вторинною інфекцією. Вона є причиною нагноєння. Немовля стає неспокійним і мало додає у вазі.
Як прибрати корочку з дитячої голови
Щоб жовті кірочки на дитячій голові не псували зовнішність дитини і не заважали зростати волоссю, правильно їх розчісуйте.
Не можна здирати і сцарапивать лусочки, адже дитині буде боляче. Крім того, це небезпечно і можна поранити шкіру. Видаляючи склеєні жиру лусочки, мама може виявити запалені ділянки. Вони бувають інфікованими.
Скоринки з дитячої голови прибирайте в наступній послідовності:
- Підготуйте оливкова олія і гребінець. До речі, багатьом мамам вдається видалити скоринки, використовуючи зубну щітку. Також запасіться бавовняної шапочкой.За кілька годин до купання втирайте масло в дитячу голову і надіньте шапку. Якщо часу мало, цю процедуру потрібно зробити хоча б за п'ятнадцять хвилин до купання.
- Купаючи дитину, вимийте голову шампунем і змийте лусочки.
- Після купання вичешіть залишки кірочок гребінцем. Чесати потрібно спереду назад. Завершивши процедуру, розчешіть голову щіткою. Не забудьте про зону джерельця, тому що вона є найбільш вразливим місцем. Так що її потрібно ретельно чистити. Корочку видаляйте обережно. До речі, при вичісування вона нерідко віддаляється з волосками.
- За одну процедуру не вийде повністю видалити всі лусочки на голові у немовляти. Так що, її необхідно повторювати раз в тиждень під час купання, поки скоринка повністю не зникне.
- Якщо видалити скоринку важко навіть після миття, потрібно за півгодини до купання змастити лусочки соняшниковою олією і надіти фланелеву шапку. Не забувайте, що не можна тиснути на гребінець. Варто сказати, що джерельце у немовляти затягується до року, корочка залишається на деякий час.
В будь-якому випадку не пускайте наявність скоринки на самоплив. Адже вона заважає розкриватися цибулин волоса. Так що, якщо лусочки знаходяться на голові занадто довго, можуть утворитися залисини. Перед тим, як видаляти кірочку, порадьтеся з педіатром.
Для видалення скоринки найкраще користуватися спеціальним гребінцем для немовлят. Вона м'яка, і її можна купити в дитячому відділі магазину. розчісуючи, не натискайте дуже сильно на джерельце на голові малюка.
коли лусочки на голові у немовляти утворюються знову, значить, у дитини діатез або алергія. В цьому випадку потрібно звернутися до дерматолога або алерголога і здати аналізи.
Як лікувати себорейний дерматит
Лікування антибіотиками або антигістамінними засобами необхідно тільки при тяжкій формі захворювання. На ранніх стадіях лусочки не шкодять здоров'ю дитини, так що спеціальне лікування не вимагається. Коли немовля підросте, корочка більше з'являтися не буде. Так що просто видаліть наявні лусочки.
Для лікування себорейного дерматиту потрібно місцева терапія із застосуванням дезинфікуючого засобу. Якщо немає алергії на лікарські рослини, можнамити голову ромашкою або шавлією. Якщо ділянки на складках шкіри мокнуть, то можна запобігти появі вторинної інфекції, змастивши шкіру антисептиком. Наприклад, можна використовувати зеленку або ромашковий відвар.
Коли у немовляти з'явився себорейний дерматит, мСама повинна звернути увагу на своє харчування. Їй слід виключити алергенні продукти і перестати їсти консерви.
Позбутися від скоринки на голові можна за допомогою відвару шипшини. Також лікує себорею вітамінний комплекс, що включає до свого складу речовини, які беруть участь в побудові клітин. Можна використовувати лікувальний шампунь з протигрибковим ефектом, наприклад, Нізорал, або протигрибкову мазь.
непогано допомагає лікувальний шампунь від лупи. У його склад входить дьоготь. Він зменшує лущення та захищає шкіру від висиханія.Можно використовувати шампунь, до складу якого входять протигрибкові засоби.
Рекомендації щодо профілактики появи лусочок на голові у немовляти
Докладіть зусиль, щоб скоринки не з'явились на голові. Ось кілька порад:
Якщо немовля потіє уві сні, кожен день мийте йому голову;
Щоб мити дитячі волосся, користуйтеся якісним шампунем;
Коли після миття голови з'являються висипання, змініть засіб;
Помивши дитині голову, надіньте на неї бавовняну шапку;
Помивши волосся, дайте їм висохнути;
Після миття розчешіть голову щіткою. Це стимулює ріст волосся.
Ось ще кілька порад щодо профілактики появи лусочок на голові. Коли дитина перебуває в приміщенні, не надягайте на його голову шапку. Якщо вдома холодно, надягайте головний убір з натуральної тканини.
Періодично робіть вологе прибирання в будинку, де живе немовля. Також підтримуйте оптимальну температуру повітря. У кімнаті не повинно бути дуже холодно або жарко.
Одягайте малюка по погоді. Чи не утеплювати його в спеку. Нарешті, не використовуйте гігієнічні засоби частіше двох разів на тиждень. Найчастіше купайте новонародженого, не використовуючи мильні засоби.
За ніжною шкірою голови немовляти важливо правильно доглядати. Профілактика допоможе не тільки не допустити повторної появи, а й привчити малюка до гігієни.
Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.