Лущиться шкіра на голові у немовляти
Поява маляти на світ - момент дуже щасливий і хвилюючий. Незважаючи на це, заперечувати його стресову напруженість не можна. Причому, вона стосується не тільки матері - організм дитини, після перебування у воді, захищає його, потрапляє в навколишнє середовище, де велика кількість подразників.
Це провокує появу властивих організму, але не дуже приємних наслідків. Одним з них є лущення шкіри на голові у немовляти - явище поширене і не настільки небезпечне, як здається на перший погляд.
Причиною тому можуть, безсумнівно, послужити серйозні захворювання і алергічні реакції, але такі проблеми зі здоров'ям будуть супроводжуватися додатковими симптомами. Якщо ж ви помітили тільки лущення, то не варто бити на сполох: всього-на-всього ваш малюк таким чином реагує на дратівливі чинники навколишнього середовища.
Якщо лущиться шкіра на голові у немовляти, то можна почекати і через деякий час це пройде само собою або вирішити проблему абсолютно безпечним для дитини методом.
Що робити, якщо лущиться шкіра на голові
В першу чергу, спробуйте змінити косметичні засоби по догляду за ніжною шкірою малюка. Можливо, саме вони викликають лущення: мило або шампунь, підсушують шкіру, можуть як спровокувати, так і посилити проблему.
Тому рекомендується купати дитину з використанням шампунів, пінок, гелів і інших косметичних засобів, що очищають не частіше 1 разу на 5 днів, а в інших випадках достатньо буде просто води або відвару трав (при сухості шкіри підійдуть ромашка і череда).
такожне варто купати малюка занадто часто: одного-двох разів на день цілком достатньо, незважаючи навіть на спекотну погоду влітку. І обов'язково використовуйте після купання дитячі косметичні засоби: молочко, крем, масло. Слідкуйте за не надто високою температурою води (не більше 37 ° С) і не додавайте марганцівку: вона пересушує шкіру.
Уважно стежте за вологістю повітря в приміщенні, де знаходиться дитина: надмірна його сухість буде тільки стимулювати шкіру до ще більшого лущення.
Якщо ж лущення не проходить, то скористайтеся одним з декількох рад, наведених нижче:
{ad1}1.За допомогою олії.
перед купанням нанесіть на голову дитини підігріте масло і надіньте шапочку. По закінченню водних процедур зніміть шапочку і добре змийте жирний шар. Для позбавлення від лущення підійдуть такі види масла:
- оливкова;
- рослинна;
- косметичне.
Після того, як волосся висохли, візьміть щіточку для волосся, призначену для новонароджених, і вичісуйте залишки відшарованої шкіри до повного позбавлення від них.
Цей спосіб підійде,якщо лущиться шкіра на голові у немовляти по всьому волосяному покриву, створюючи відчуття, що у малюка лупа.
2.За допомогою крему.
Якщо лущення спостерігається тільки по невеликих ділянках, а не по всій поверхні дитячої голівки, включаючи невеликі шелушащиеся цятки на обличчі, то набагато зручніше буде використовувати цей спосіб.
Намажте товстий шар відповідним для шкіри вашого чада дитячим кремом і дайте йому більше часу, щоб вбратися, тобто просто почекайте не менше 10 хвилин. Не потрібно втирати крем!
Після закінчення вищевказаного часу витріть залишився крем шматочком бинта. Використовувати краще саме бинт, так як він допоможе шкірі відлущити, а вата, в свою чергу, очистить ніжніше і не видалить залишилися шматочки шкіри.
3. За допомогою шампуню.
В аптеці ви можете придбати медичний шампунь від лупи, що містить кетоконазол, саліцилову кислоту і подібні. Такі засоби допоможуть шкірі відлущити і швидше відновитися ушкоджених ділянок. але перед застосуванням обов'язково запитайте рекомендація лікаря.
Купання в відварі трав і якісна обробка дитячої шкіри кремом або олією, зволожуюча і живить, допоможе позбутися від такої проблеми, як лущення шкіри на голові немовляти.
Пам'ятайте, що процес адаптації до навколишнього середовища - це проблема, властива всім малюкам, і не доставляє їм ніяких неприємних відчуттів.
але екщо лущення не проходить досить довго і супроводжується появою висипу, почервоніння або інших проблем з шкірним покривом дитини, то поспішайте звернутися до лікаря: В даному випадку воно бути сигналом організму про наявність інфекційного, грибкового або спадкового захворювання, які в домашніх умовах і без медичного супроводу вилікувати не вдасться.
В тому числі, серед інфекцій може виявитися лактозная недостатність у немовляти, сімптомикоторой ви можете дізнатися, натиснувши на посилання.