Чи можна вагітним активоване вугілля при проносі
Вагітність - велике щастя кожної жінки. Але це дивне і приємне стан досить часто супроводжується неприємностями з шлунково-кишковим трактом. Причиною цього - зміна гормонального фону жінки і здавлювання органів малого таза маткою, що росте. Пронос, підвищене газоутворення - одні з найбільш поширених недуг жінки в «цікавому» стані.
Нинішня медицина багатіє лікарськими засобами, здатними вилікувати більшість недуг, і перераховані в тому числі. Але як боротися з неприємностями в здоров'я, якщо практично всі медичні препарати залишаються під суворою забороною на всі дев'ять місяців вагітності? Що ж робити в таких ситуаціях? Багатьох цікавить - чи можна вагітним активоване вугілля при проносі.
Тут існує кілька особливих моментів, що варто врахувати. Спробуємо розібратися з ними.
Вплив активованого вугілля на вагітну
Цей препарат ефективний при різних збоях функціонування шлунково-кишкового тракту. Такі стани можуть виникати у вагітних при погрішності в харчуванні, оскільки майбутнім матусям слід бути обережними з деякими продуктами, травами, напоями. Наприклад, чи можна вагітним жимолость? Отримати інформацію про це можливо, перейшовши за посиланням на сайт.
Складається засіб виключно з органічних матеріалів, які містять вуглець. Надає засіб адсорбирующие дію, надійно вбираючи негативні речовини, і виводячи їх за межі організму (діє, як губка). Активоване вугілля не потрапляє в кров, а значить, в плаценту до малюка не потрапляє, в чому його величезний плюс. Дія спрямована виключно на шлунково-кишковий тракт, не травмуючи слизових оболонок.
Категорично не рекомендується вживання активованого вугілля вагітним, які мають проблеми із замком. Оскільки в такому випадку препарат може погіршити запор, і навіть викликати кишкову непрохідність.
У разі частих проносів і здуття вугілля актуальний, а іноді і необхідний вагітної. Ефективно допоможе він і при гострих отруєннях, які вкрай небезпечні інтоксикацією організму майбутньої матері і малюка. Крім цього, при отруєнні зростає кількісний показник гормону окситоцину. Це може викликати передчасні пологи або навіть викидень. Вугілля допомагає нормалізувати стан вагітної в такій ситуації.
Вкрай важливо, щоб жінка в «цікавому» стані не піддавалася самостійним рішенням про застосування вугілля, а починала прийом тільки після консультації з фахівцем. Адже кожен організм індивідуальний і реакція на різні препарати також буде виражатися по-різному.
Тому при проносі активоване вугілля можна застосовувати вагітним, але з граничною обережністю і після кваліфікованих рекомендацій.
Застосування препарату та дози для вагітних
Як і будь-яке інше дозволене лікарський засіб в період вагітності, вугілля, незважаючи на його корисні властивості, потрібно застосовувати з граничною обережністю, і тільки при дійсно необхідних ситуаціях. Дози є суттєво меншими, ніж у випадку із звичайною людиною. Вагітній при проносі дозволено прийняти 2-3 таблетки через годину або два після їжі, щоб уникнути здуття живота. Краще розчинити таблетки в половині склянки води, так їх дію буде більш лояльним.
{ad1}Часто вживати вугілля також не рекомендується, щоб не викликати звикання організму вагітної, і не вимити разом з негативними ще і всі корисні речовини.
Настійно рекомендується в періоди застосування активованого вугілля збільшити кількість кисломолочних продуктів в раціоні, щоб відновити мікрофлору кишечника.
Чи можна вагітним активоване вугілля при проносі у всіх випадках
Незважаючи на всі плюси препарату, виявляється, є і обмеження в застосуванні:
- Вугілля, крім шкідливих і токсичних, може виводити і корисні для організму речовини, тому захоплюватися не варто.
- Прийом інших лікарських препаратів і вітамінів необхідно відстрочити по часу від вживання вугілля (через дві години).
- Занадто тривале вживання препарату може викликати зниження рівня необхідних білків, жирів, ферментів в організмі майбутньої матері.
Облік наведених обмежень убезпечить майбутню матір від безлічі можливих ускладнень для неї самої і для малюка.
Існують заборони
Питання «Чи можна активоване вугілля всім вагітним при проносі?» Передбачає відповідь «ні». Бувають індивідуальні випадки, коли прийом вугілля категорично заборонено:
- шлункова виразка і виразка дванадцятипалої кишки;
- схильність до закрепів;
- кишкові, шлункові кровотечі;
- застосування інших препаратом, не поєднуваних з вугіллям.
Не турбуйтеся, якщо потрапили в категорію вагітних із забороною на застосування вугілля в лікуванні проносу, адже нинішня фармацевтика розробила безліч лікарських засобів, серед яких можна буде знайти той, що допоможе.
Дія на плід
Активоване вугілля не характеризується прямим впливом на малюка в утробі матері, оскільки не проникає в материнську кров і в плаценту, відповідно. Але існує небезпека опосередкованого негативного, збиткового впливу. Тривале застосування препарату сприяє вимиванню з організму матері безлічі корисних і необхідних для будови, росту, розвитку маленького організму речовин (білків, жирів, вітамінів, ферментів, мінералів і т.п.), тому вагітній жінці рекомендується бути вкрай обережною в кількості прийняття препарату і завжди радитися з лікарем.
Відповідаючи на питання «Чи можна вагітним активоване вугілля при проносі?», Акцентуємо, що в більшості випадків відповідь «так». Цей препарат може бути корисним і навіть рятівним в ситуаціях, коли інші не діють або заборонені. Але до всього потрібно підходити з розумом, адже вагітність особливий стан, коли майбутня мати відповідальна не лише за себе, але і за розвиток дитини. Допомога собі, на жаль, не завжди виправдана для малюка.
Вугілля може бути корисним, а може і нашкодити. Врахуйте всі «за» і «проти», перевірте, чи немає протипоказань до застосування, і проконсультуйтеся обов'язково з кваліфікованим фахівцем.
Бережіть себе і будьте здорові!
(Box type = "shadow»)Не пропустіть найпопулярніші статті рубрики:
- Зверніть увагу на поради лікарів: чи можна вагітним купатися в річці?
- Що кажуть лікарі про те, чи можна вагітним засмагати на сонці.
{/ Box}