Чага гриб. Корисні властивості, застосування в лікувальних цілях, як заварювати і пити, протипоказання до вживання
У гриба чаги кілька назв: трутовик косотрубчатий, цирь, кярь, або, по-простому, березовий гриб. Його корисні властивості відомі з давніх часів. Сьогодні його застосовують для лікування найрізноманітніших захворювань. Однак є протипоказання до прийому.
опис гриба
Чага зовні являє собою нарости на березі з нерівною темної, ближче до чорного, поверхнею. Плодові тіла розташовані під корою. Саме вони застосовуються в лікуванні.
Плоди губки можуть досягти 3-4 м в довжину і 30-50 см у висоту. Вага може досягати 5 кг. Пошкоджена кора берези уражається спорами губки, що викликає гниття деревини.
Для лікування краще підходять плоди губки округлої (близько 35 см) або довгастої форми до 1,5 см (близько 10-15 см в ширину). Вважається що найкращий час для збору чаги доводиться на весну. Збирають чагу від живого дерева віком від 20 років.
Зустрічається чага в березових гаях.
Чага лікує хвороби і має корисні властивості, але має свої протипоказання. Самостійне застосування чаги без призначення лікаря небезпечно для здоров'я.
Чага не є панацеєю від усіх хвороб. Необхідно комплексне лікування.
У чому користь чаги
Багато з дитинства знають про грибі чага. Корисні властивості, застосування, протипоказання губки на сьогоднішній день відомі, що дає можливість широкого застосування в медицині і косметології.
Чага використовується і внутрішньо, і зовнішньо.
Березова чага має лікувальний ефект і є БАДом. Цей гриб корисний для організму завдяки золі, багатою вітамінами і мінералами, кислотами.
Чагу при терапії слід використовувати з обережністю, вона посилює функції щитовидної, статевої і підшлункової залози, також відбувається посилення роботи кори надниркових залоз, гіпофіза.
Чага частіше використовується при:
- запальних захворюваннях;
- застуді;
- пухлинах;
- втраті апетиту;
- усунення болю;
- крововтратах;
- пародонтозі;
- зниженні імунітету;
- статеві інфекції;
- псоріазі;
- схудненні і ін.
Корисна стаття: Коліт кишечника. Симптоми і лікування у дорослих
Чага для схуднення
Дієтологи наполягають на ефективності схуднення за допомогою губки. Вона має корисні властивості для прискорення обміну речовин, допомагаючи спалюванню жиру.
Протипоказанням до застосування чаги для схуднення є коліт, діарея, алергія на молочні продукти. Не рекомендується застосовувати гриб при вагітності і годуванні.
Важливо дотримуватися рослинну дієту (Не вживати жирне м'ясо і рибу, м'ясні напівфабрикати, масла і горіхи).
1 рецепт. В термосі заварюється 100 г березового гриба на 12 год. Настій випивається на голодний шлунок вранці і на ніч по 1 ч.л.
2 рецепт. 20 г чаги заварюється 1 ст. кип'яченої води, додається мед за смаком. Настій випивається вранці по 1 ч.л. на голодний шлунок.
3 рецепт. 1 ст. л. губки заварюється 200 мл ромашкового чаю, додається 10 крапель екстракту пустирника водного. Рідина випивається як звичайний чай. При бажанні додається мед за смаком.
Застосування при онкології
Вважається, що березовий рак може погубити людський. Так, лікарі звертають увагу на ефективність гриба в профілактиці онкозахворювань. Чага гальмує розвиток ракових клітин на першій стадії. При цьому скорочуються больові синдроми і активне зростання ракових клітин, підвищується імунітет.
Для лікування раку настойку чаги потрібно готувати наступним способом: чага промивається, заварюється гарячою водою (вона наливається вище гриба на 1 см) і настоюється 6 ч. Коли чага стає м'якою, вона подрібнюється. Потім знову заварюється водою, в якій вона раніше перебувала (її підігрівають заздалегідь до 50 ° C), в співвідношенні 1: 5 і настоюється до 2 діб.
Далі зливається відвар, очищається від осаду за допомогою марлі. Після знову доливається до початкового рівня нагріта закип'ячена вода, щоб настій не був занадто концентрованим.
Випивають 1 ст. відвару 3 рази на добу до їди. Термін зберігання настою - 2 доби.
Коли пухлина знаходиться зовні або в доступному місці, то доцільно буде використовувати відвар чаги для промивань, пов'язок, клізм і вдихання парів губки. Для цього жменьку губки засипають в неметалічну ємність, заварюють 2 ст. окропу і, попередньо схилившись над ємністю, вдихають пар щодня в 2 прийоми. Тривалість лікування - 10 днів.
Для терапії зовнішніх видів раку використовується мазь на відварі губки. Для цього топлене свиняче сало і відвар чаги беруть в співвідношенні 1: 1 і доводять до кипіння на маленькому вогні, регулярно помішуючи. Прибравши з вогню мазь, її утеплюють і тримають в темному місці протягом 24 год, потім очищають від осаду за допомогою марлі. Після цього мазь зберігається в холодному місці.
Корисна стаття: Ортопедичні подушки. Зручність, якість, здоровий сон. Як вибрати правильну ортопедичну подушку
При серцево-судинних захворюваннях
Відвар губки успішно використовується в терапії та профілактики проблем серця і судин. Сукупність корисних і діючих речовин губки допомагає впоратися з проблемами серцево-судинних захворювань:
- 1 рецепт. 2 ч.л. губки заварюються 200 мл закип'яченої води. Далі очищається від осаду за допомогою марлі. Випивають по 1 ст.л. щодня по 3 рази за 30 хв до їди. Терапія - 3 місяці, відпочинок - 14 днів, потім відновлюють курс.
- 2 рецепт. Жменька губки запарюється 2 ст. гарячої води і нагрівається до кипіння. Заварюється 20 хв і очищається від осаду за допомогою марлі. За бажанням додається мед. Настій п'ється протягом дня.
- 3 рецепт. Жменька губки заварюється 2 ст. гарячої води і доводиться до кипіння. Заварюється 20 хв, очищається від осаду за допомогою марлі. Поки настій не остудили, додається м'ята і валеріана, взяті в однакових частинах з розрахунку 50: 100 г чаги. Настій тримають в термосі або утеплюють на 5 ч. Далі остуджують і очищають від осаду за допомогою марлі.
Під час лікування слід дотримуватися дієти, яка полягає у вживанні рослинної їжі і зниження споживання солі. Виключають питво алкоголю.
При цукровому діабеті
Березова чага, володіючи корисними властивостями марганцю і хрому, застосовується для терапії та попередження цукрового діабету. Протипоказанням до застосування є самолікування чагой без призначення лікаря.
Цукровий діабет - важка хвороба, і тільки фахівець зможе підібрати грамотне лікування. В'язкі речовини рослинного походження і жирні кислоти губки допомагають справлятися з різними видами діабету.
Чага регулює рівень глюкози в крові, що вкрай значимо для хворих на діабет. Після терапії чагой можна помітити, як знижується рівень глюкози на 25%. Чага стимулює процес обміну вуглеводів і жирів, за рахунок цього запобігається поява бляшок холестерину на судинах.
Спосіб приготування губки для діабетиків: чага і вода з'єднуються в співвідношенні 1: 5. Потім розчин підігрівається і зберігається 48 ч в темному місці. Далі його очищають від осаду за допомогою марлі і додають трохи води. Зберігається відвар 3 дні в холодному місці.
Майбутнє лікування обговорюється з лікуючим лікарем, так як, в залежності від випадку, можуть бути змінені терміни прийому ліків. Настоянка застосовується щодня по 3 рази за 30 хв перед їдою.
{ad1}При жіночих захворюваннях
Чага, володіючи сильними антисептичними властивостями, допомагає жінкам впоратися з хворобами шийки матки, кістою яєчників, венеричними захворюваннями.
Варіант рецепта: заварюють 200 г гриба 1 л закип'яченої води, залишають на 6 год. Настоянка зливається і очищається від осаду за допомогою марлі, потім гриб перемелюється. Злитий відвар підігрівається до температури 50 ° C. Потім використовують заздалегідь перемелені чагу.
Зберігання передбачається в теплому місці протягом 2 діб. Далі суміш добре фільтрують за допомогою марлі, складеної в кілька разів. Застосовують по 1 ст.л. щодня по 3 рази за 30 хв до їди. Період терапії - 2 місяці.
При проблемах з шлунково-кишкового тракту
Березовий гриб допомагає полегшити больові синдроми виразки і гастриту. Вона м'яко огортає слизову шлунка і загоює виразки.
Для приготування настою береться кілька невеликих шматків губки. Їх заливають кип'яченою водою і настоюють 5-6 год, потім подрібнюють. Після запарюють гарячою водою при температурі 50 ° C.
Розчин зберігається в теплі на 48 год. Потім його очищають від осаду за допомогою марлі. Що залишився розчин доливають до початкового рівня. Додається 2 д.л. соку лимона. Настій використовується щодня по 3 рази за 30 хв до їди. Термін зберігання не більше 4 діб.
При кашлі і бронхіті
Чага застосовується при бронхіті, кашлях і пневмонії, надаючи хороший терапевтичний результат завдяки антибактеріальним корисним властивостям і посилення імунітету.
Чага протипоказана при вагітності і непереносимості компонентів.
Для настойки 2 ст.л. губки запарюються 0,5 л гарячої води. Розчин тримається в термосі або в теплому місці 5-6 ч. Після розчин фільтрується. Використовується щодня по 3 рази до їди по 2 ст. л.
Чага допомагає від першіння в горлі. Запарюється 1 ст. л. перемеленої губки 2 ст. гарячої води, тримається 2 ч і далі горло періодично полощуть настоєм до абсолютного лікування.
При шкірних захворюваннях
При захворюваннях шкіри чага застосовується зовнішньо. За рахунок антибактеріальних корисних властивостей губки, укупі з виписаними лікарем ліками, загоєння відбувається швидше, а лікування стає більш ефективним. Протипоказано людям з шкірною алергією.
Чага допомагає при:
- псоріазі;
- екземі;
- герпесі;
- папіломах;
- кондиломах;
- відкритих пошкодженнях шкіри;
- укусах комах.
Варіант рецепта: 2 ст. л. перемеленого гриба всипається до 1 ст.л. трави подорожника, після цього суміш запарюється 0,5 л гарячої води, далі закривається кришкою. Час очікування 2 год.
Потім настій очищають від осаду за допомогою марлі. Марля змочується в відварі і обробляють пошкоджені ділянки за допомогою компресу на 20-30 хв.
Чага для чоловіків
Чага корисна чоловікам з проблемами потенції. До складу чаги входять цинк, молібден і мідь, що стимулюють вироблення чоловічих гормонів. Речовини відповідають за лібідо і підтримання ерекції, підвищують загальний стан організму. Чага нормалізує рівень тестостерону в крові.
Тривалість терапії 3-5 місяців з відпочинком в 10 днів. Проходячи цикл терапії, важливо дотримуватися дієти, до складу якої входять молочні і рослинні продукти. Виключається вживання соленостей, копченостей і жирного.
Рецепт відвару чаги для вирішення чоловічих проблем: заварюється невеликий шматок губки 1 ст. закип'яченої води, настоюється 7-8 ч. Потім настій з чаги нагрівають, виключаючи кипіння, додають сумішшю вербени і півонії по 0,5 ч.л. кожного.
Після настоюють 20 хв і очищають від осаду за допомогою марлі. П'ють маленькими ковтками за 1 год до прийому їжі або після.
У цій статті найдієвіші способи: Як швидко і спокійно заснути.
Заготівля і зберігання
Чагу можна добувати в будь-який час року, але найбільш корисними властивостями володіє весняна чага. Перш ніж приступити до зрубування сокирою або зрізання ножем, необхідно уважно оглянути наріст губки.
Способи визначення придатності губки:
- Не рекомендується збір чаги біля основи берези і внизу стовбура. Віддається перевага наростам, розташовані вище середини стовбура.
- Корисний гриб, зібраний з дерева, вік якого не молодше 20 років.
- Зрізається гриб тільки з живих беріз.
- При обробці видаляється пухка частина і темна кора.
Корисною вважається частина чаги коричневого кольору з середини наросту. Чага нарізається на невеликі шматки 4-5 см, потім сушиться в провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі. Далі шматки чаги перекладаються в дихаючі мішечки. Чага зберігається 2 роки.
Важливо вміти відрізняти чагу від інших різновидів наростів. Справжня чага має практично чорний колір поверхні, який, ближче до кори, переходить в більш світлий відтінок.
Можна спитати чагу з трутовиком справжнім, який відрізняється за кольором і формою. Він сіро-коричневий, легко від'єднується від кори. Крім того, він формою більше схожий на гриб.
Трутовик облямований відрізняється від чаги рудої облямівкою по краю. Помилковий трутовик по виду більше схожий на губку, але зростає тільки на мертвих деревах. Березова губка завжди світлого кольору і не темніє навіть з віком.
Застосування масла губки
Для заготівлі масла чаги змішується 3 ст. л. оливкового масла і 1 ч. л. відвару чаги. Потім все витримується в прохолодному місці. За рахунок цього масло просочується корисними властивостями губки.
Застосування полягає в змазуванні проблемних місць маслом губки. Протипоказанням до застосування вважається індивідуальна непереносимість компонентів.
Масло чаги використовується при усуненні м'язових болів, боротьбі з незаживающими виразками, для позбавлення від ломоти суглобів, для зміцнення судин і при лікуванні гаймориту.
Відвари губки
Відвар прийнято готувати з сушеної губки і пити свіжим. Корисні властивості органічних кислот чаги застосовуються для регуляції і нормалізації кислотно-лужного балансу. Протипоказанням є безконтрольне тривале лікування без спостереження лікаря.
Перед заварюванням чага відмочується 5 ч в теплій кип'яченій воді. Після замочування гриб перемелюється за допомогою терки або м'ясорубки.
Для настою чаги найкраще підійде неметалічна ємність. Застосовується співвідношення 1: 5 гриба і води. Заварюють при температурі води 60-70 ° C. Для чаю досить настоювати 20 хв, настій ж готують 2 діб.
Марля складається в кілька разів і фільтрується настій чаги для чаю. П'ється як звичайний чай. Настій вживається іншим способом. Випивається по 1 ст. щодня по 3 рази за 30 хв до їди.
Термін зберігання 4 доби. Період лікування - 7 місяців, відпочинок між прийомами в рамках періоду лікування - 10 днів.
Спиртова настоянка гриба
Спиртова настоянка з губки має корисні властивості, але є побічні дії при безконтрольному лікуванні. Спиртова настоянка має низку протипоказань. Застосовується суворо за призначенням лікаря.
Застосування спиртової настоянки на основі чаги досить велике. Коли немає можливості заготовити спиртову настойку будинку, в аптеках можна придбати засіб Бефунгін. Це витяжка з березової чаги.
Якщо дотримуватися інструкції, то Бефунгін застосовується 3 рази на добу. Для цього 25 крапель настоянки Бефунгін додають в 1 ст. води. Вживають перед їжею за 30 хв. Період терапії 2 тижні.
Якщо є можливість заготовити спиртову настойку чаги будинку, 100 г висушеної чаги заливають 1 л спирту або горілки. Настоянка тримається в холодному, захищеному від світла місці. Далі її очищають від осаду за допомогою марлі. Горілка повинна бути вищого стандарту і якості. П'ють 3 рази на добу по 1 ст.л.
Екстракт
Екстракт чаги продається в аптечних пунктах в вигляді сухого водорозчинного порошку. Екстракт в 10 разів ефективніше простий сухий чаги. Не містить різних добавок, спирту і консервантів. Не вимагає довгого настоювання. Витягується більше корисних речовин.
Екстракт миттєвий в приготуванні, тому швидко і повністю розчиняється. Володіє ніжним смаком. Варіант рецепта: 3 ч.л. екстракту заливається водою і добре розмішати до повного розчинення.
Корисна стаття: Чистотіл. Корисні властивості і протипоказання застосування чистотілу. Рецепти з чистотілом
Чай з губки
Звичайна заварка добре замінюється чаєм з губки. Чай, володіючи корисними властивостями, застосовується без обмежень, так як не має протипоказань. Чай втамовує спрагу і має терапевтичний ефект, який характеризується спазмолітичну, противірусну, протизапальну та сечогінну дію.
Важливо приготувати чай правильно. Для заварки чаю підійдуть як сушені, так і свіжозібране гриби. Сушені гриби замочують заздалегідь, а свіжі подрібнюються. Для заварювання використовується гаряча вода. За бажанням додається мед.
Варіант рецепта чаю з чаги: гриб запарюється гарячою водою в термосі в співвідношенні 1: 5. Настоюється 12 ч. Після через марлю чай фільтрується і забирається в прохолодне місце. Термін зберігання напою - 5 діб. П'ється чай за 30 хв перед їдою по 100 мл.
бальзам
Крем-бальзам на основі чаги, що володіє корисними властивостями, застосовується для попередження варикозного розширення вен, знімаються болі і судоми, зміцнюються стінки судин. Виявляється протимікробну і загоює, повертається здоров'я ураженим частинам шкіри і її здоровий колір.
Протипоказанням для застосування є шкірні алергічні реакції. Протипоказано людям з чутливістю шкіри і непереносимістю компонентів бальзаму.
Крем-бальзам наноситься на шкірні покриви щодня по 3 рази. Період лікування 6-8 тижнів.
Безалкогольний бальзам на основі чаги використовується як у вигляді самостійного кошти, так і в якості добавки в різні безалкогольні напої. Склад повністю складається з натуральних екстрактів і корисних трав. Сприяє підвищенню імунітету.
П'ється по 2 ч.л., попередньо розведений в склянці води, або вживається в чистому вигляді, 3 прийоми на добу.
Чага. Корисні властивості і протипоказання:
Застосування чаги: