Засмага під кварцовим сонцем: вибираємо крем для засмаги в солярії і вивчаємо основи безпеки
Чи багато існує способів швидко домогтися гарного шоколадного відтінку шкіри? Один з них, мабуть, знають усі - це солярій. Охочих знайти привабливість спекотної Тропиканка, «жарясь» під променями кварцового «сонця», не бракує, як не було вже багато років - штучний загар давно не виходить з моди. Однак відвідування солярію аж ніяк не гарантують «карколомного» ефекту - щоб домогтися рівномірного, стійкого і красивого кольору шкіри, потрібно знати:
- як правильно підібрати крем для засмаги в солярії;
- як захистити себе від шкідливого впливу ультрафіолету;
- як доглядати за шкірою після засмаги;
- і ще багато різних «як» і «чому».
Особливості засмаги в солярії
Чим відрізняється загар в солярії від натурального, під сонцем? У сонячному світлі переважає ультрафіолетове випромінювання типу «В», яке викликає утворення пігменту в поверхневих шарах шкіри і в разі передозування призводить до опіку. У той час як кварцові лампи солярію випромінюють довші світлові хвилі типу «А», що проникають глибше в шкіру і утворюють стійкий загар. При надлишку ультрафіолету цього типу виникає ефект так званого фотостаріння: шкіра зневоднюється, в ній утворюється надлишок вільних радикалів - хімічно активних сполук, що ушкоджують структури клітин, в результаті чого можлива поява зморшок, а іноді і різних новоутворень.
Здавалося б, як не крути - кругом небезпека. Однак уникнути її не складно, адже існує спеціальна косметика для засмаги в солярії, що зводить негативний вплив ультрафіолету до мінімуму.
Вибираємо правильну косметику для солярію
Арсенал косметичних засобів для засмаги в солярії сьогодні великий. По складу всі вони сильно відрізняються від звичайних сонцезахисних, тому не варто брати з собою крему і лосьйони, з якими ви ходите на пляж, оскільки вони вам не знадобляться. Засмага під кварцовими лампами вимагає спеціальних препаратів, які:
- не містять УФ-фільтрів, що захищають від випромінювання типу «В» (що викликає сонячні опіки), і навпаки, у великій кількості містять фільтри від променів типу «А»;
- не змінюють свій склад під дією світла УФ-ламп;
- стимулюють посилення вироблення меланіну;
- сприяють швидшому і рівномірному загару;
- перешкоджають пересушування шкіри;
- захищають шкіру від дії вільних радикалів;
- містять компоненти, що відтіняють загар і аромату проти специфічного озонового запаху.
Існують окремі засоби для особи і для тіла, для перших днів засмаги (з посиленою УФ-захистом) і для добре засмаглою шкіри, що наносяться до прийняття процедури і після. За типом дії косметику для солярію ділять на три види.
- проявники - кошти, які готують шкіру до впливу УФ-променів і сприяють прискореного вироблення меланіну. Препарат наносять на обличчя і тіла до засмаги. Хороші проявники, як правило, містять амінокислоту тирозин і іноді - штучні бронзатори. Проявником може бути масло для засмаги в солярії, лосьйон або крем.
- Активатори (акселератори) - препарати, також наносяться перед сеансом, одночасно сприяють глибшому впливу УФ-променів, захист шкіри і стимуляції вироблення пігменту. Посилюючи внутрикожное кровообіг, можуть викликати легке подразнення (пощипування). Застосовуються тільки для засмаглою шкіри.
- Закріплювачі (пролонгатори) - кошти, що наносяться відразу після засмаги і, зрозуміло з назви, що закріплюють його ефект. По суті є сильними зволожувачами, оскільки сухість шкіри - основна причина швидкого сходу засмаги і його нерівномірності. Препарати цієї групи випускаються у вигляді кремів, лосьйонів і масел. Скільки буде триматися загар після солярію багато в чому залежить від того, чи користуєтеся ви закріплювача.
Необхідно вибирати засоби, що відповідають вашому фототипу шкіри - їх всього шість: від дуже світлого (1 тип, кельтський), до африканськи-чорного (6 тип). Більшість представників європейської раси, в тому числі жителі Росії, мають шкірою 2 (блондини) або 3 (чорняві) фототипу.
Інше питання: що придбати - дороге або дешевий засіб? Звичайно, кожен віддає перевагу чомусь певному, але дорога косметика відрізняється від недорогий, як правило, тим, що містить барвники, ароматизатори, різні добавки (необов'язкові) і легше наноситься.
Найважливіші правила засмаги в солярії
Правильний підбір косметики звичайно важливий, але не менш важливо і правильно засмагати. Тому, щоб після солярію не перетворитися в «плямистого леопарда», або, що гірше, що не нажити проблеми зі здоров'ям, важливо дотримуватися наступних правил.
- Вибирайте солярій, де використовуються потужні нові лампи - шкода від їх випромінювання менше.
- Якщо такої інформації немає - при виборі керуйтеся відгуками про засмагу в солярії, який ви плануєте відвідати.
- Перед сеансом засмаги змивайте всю косметику і парфуми, оскільки можлива непередбачувана шкірна реакція.
- Чи не вирушайте засмагати на голодний шлунок і після щільного обіду - інакше ваш організм зазнає подвійний стрес.
- Не прагніть отримати «все і відразу» - засмагати, починаючи з декількох хвилин і поступово збільшуйте час.
- Думаючи, як зберегти засмагу після солярію, не уникайте миття тіла - досить виключити використання скрабів і жорстких мочалок;
- Використовуйте стікери для захисту чутливих ділянок шкіри (соски), шапочки для захисту волосся, окуляри і гігієнічну помаду для губ.
І, мабуть, найважливіше - враховуйте протипоказання до відвідування солярію. Отже, вам небезпечно піддавати себе впливу ультрафіолету, якщо:
- ви страждаєте на серцево-судинними, інфекційними, онкологічними та іншими серйозними захворюваннями;
- ви вагітна;
- ваша шкіра надто чутлива до УФ-випромінювання.
У кожному з цих випадків необхідна попередня консультація лікаря. І пам'ятайте - найважливіше не завдати своєму здоров'ю шкоду, а домогтися краси можна і іншими, більш безпечними способами.