За і проти пілінгу: чого варто ефективність одного сеансу
Що може бути важливіше очищення шкіри в процесі догляду за нею? Придумуючи різноманітні способи видалення з шкіри непривабливих прищів, пігментних плям і рубців, косметологи дійшли до того, що стали використовувати різні методи очищення в боротьбі з ознаками старості, слідами від ран і опіків і навіть для профілактики зморшок. Пілінг - неймовірно популярна процедура. Але що є запорукою затребуваності пілінгу? Адже насправді він може не тільки "зцілити" шкіру, але і боляче ранити.
До і після пілінгу: ефект "на обличчя"
Пілінг являє собою вплив на шкіру хімічним шляхом за допомогою різного роду кислот і речовин. Косметологи вже придумали стільки варіацій даної процедури, що можна знайти лікування від будь-якої недуги шкіри у вигляді прищів, плям, рубців та інших проблем. Спочатку саме зовнішні дефекти були показаннями до застосування пілінгу, але з часом список помітно розширився:
- забиті пори;
- чорні крапки;
- акне;
- постакне;
- пігментні плями;
- рубці і шрами;
- в'ялість;
- втрата пружності;
- мімічні, глибокі зморшки;
- горизонтальні і вертикальні складки;
- втрата контуру обличчя;
- розтяжки;
- веснянки та інше.
Цікаво, що відгуки про пілінг є найрізноманітніші: від різко негативних і до захоплених результатом. Секрет в тому, що багато жінок давно розучилися розуміти, в якій ситуації потрібен пілінг, а в якому разі шкоди від нього буде більше, ніж користі. Щоб розібратися, потрібно вивчити, з якими проблемами реально можуть впоратися кислоти і в якому віці до їх допомоги слід вдаватися.
3 види пілінгу
Фахівці в області краси поділяють пілінг на три категорії: поверхневий, серединний пілінг і глибокий. Розподіл відбувається в залежності від головного компонента і глибини, на яку може проникати цей компонент. Вважається, що поверхневий пілінг зачіпає тільки верхній шар, серединний - дерму, а глибокий проходить всі шари шкіри. Залежно від проблем, фахівці рекомендують поступати так:
- при відсутності зморшок і зовнішніх дефектів варто застосовувати тільки поверхневий пілінг в мінімальних кількостях - не частіше 3-4 разів за рік;
- при дрібних зморшках і перших пігментні плями пора переходити до більш сильним кислотам і тривалим курсам: два курси за рік по 7-9 процедур;
- якщо зморшки видно в розслабленому стані, а пігментація давно стала безконтрольною - це сигнал про те, що потрібно використовувати серединний пілінг;
- після 50-ти років під керівництвом лікаря в якості омолаживающей процедури можна випробувати глибокий пілінг, що відрізняється найбільш помітними результатами.
Якщо дані рекомендації ігнорувати і в пошуках кращого ефекту травмувати молоду шкіру серединним або глибоким пілінгом, є ризик не запобігти, а спровокувати старіння. Адже від агресивного впливу шкіра стає тонкою, стає слабкою і схильною до негативного впливу середовища. Тому так важливий догляд за шкірою після пілінгу. Втім, користь від цього ж пілінгу, але в старшому віці значно перевершує його шкода. Так що плюси і мінуси кожного виду хімічної чистки шкіри варто розглядати окремо.
{ad1}За і проти: поверхневий пілінг
Найменшою агресивністю має чистка за допомогою слабкої концентрації фруктових кислот. З їх допомогою реально позбутися від прищів і висипань, запалення, дрібних шрамів і ледь помітною пігментації, отриманої в результаті надлишку сонячних променів. Тобто, впоратися з тими проблемами, які притаманні молодому, практично юний вік.
Недоліком даного виду чистки є тривалість процедур: через слабке, щадного впливу помітний ефект можна досягти тільки після всього курсу, що складається з 8-10 процедур. А якщо врахувати перерви між сеансами в 10-12 днів, то весь курс може розтягнуться на 2-3 місяці. Не варто й говорити, що після 35 років дана процедура навряд чи буде ефективною.
За і проти: серединний пілінг
Вважається, що серединний пілінг дуже шкодить шкірі через велику концентрацію хімічних речовин. Але ж наука не стоїть на місці. Наприклад, був розроблений пілінг Джесснера, який завдяки незвичній техніці проведення дарує вельми завидні результати тій жінці, яка ризикне його випробувати.
До недоліків серединної чистки варто віднести невеликий відновний період: до 2 тижнів. В цей час шкіра володіє червоністю, лущитися і свербить. Природно, після процесу відновлення і регенерації вона буде радувати володарку красою і свіжістю, але мало кому сподобається половину місяця радувати колег ефектом "на обличчя".
За і проти: глибинний пілінг
До фенолу косметологи вдаються тільки тоді, коли шкіра дійсно потребує ударному омолодження. Втім, даний вид пілінгу дійсно може розгладити кілька навіть глибоких зморшок, прибрати складки, підтягнути контури. Він є чи не унікальним засобом позбавлення від розтяжок і шрамів.
Але за продовжену молодість доведеться заплатити тривалим відновним періодом. Триватиме він близько одного-двох місяців, під час яких шкіра буде відновлюватися після сильних пошкоджень. До того ж неправильно проведена процедура може залишити ряд побічних ефектів.
Пілінг - хороший засіб для очищення шкіри, але не варто з ним перестаратися. Дайте шкірі шанс проявити себе в молодості самостійно, і тоді навіть слабка концентрація кислот зможе впоратися з першими віковими недоліками!