Як зберегти обличчя після пілінгу - поради по догляду за шкірою
Який би метод пілінгу ви для себе не вибрали, знайте - навіть сама щадна косметична процедура призведе до пошкодження поверхневих структур епідермісу, серединні пілінги доберуться і до глибоких шарів дерми. Тому, щоб уникнути небажаних ефектів, після пілінгу ви повинні дотримуватися всі рекомендації косметолога і ретельно стежити за процесом відновлення, бо від цього залежить і підсумковий результат процедури, і краса вашої шкіри.
Нормальна реакція
Чого очікувати відразу після пілінгу? Шкіра пошкоджена, поверхневий шар епідермісу зруйнований, а це веде до активації природних механізмів захисту, і в підшкірних структурах підвищується представництво імунокомпетентних клітин; вони виділяють гістамін, інтерлейкіни та інші медіатори запалення. У зоні впливу розвивається запальна реакція.
Набряк і почервоніння шкіри є абсолютно нормальною реакцією організму на будь-який вид пілінгу. Одночасно ми маємо справу з активною ексфоліацією епідермальних клітин (лущення) і витончення епідермісу. У сукупності всі ці ефекти сприяють дегідратації дерми - шкіра стає сухою і часом «стягується» настільки сильно, що навіть міміка утруднена.
Якщо ваш косметолог зупинив вибір на серединному пілінгу (або глибокому), потрібно налаштовуватися на опік після хімічного пілінгу. Чекайте появи на шкірі тонкою однорідною плівки, яка незабаром перетвориться в корочку. Видаляти корочку не варто, бо це загрожує появою шрамів і рубців.
Догляд після пілінгу - загальні правила
Отже, ми визначили, що в нормі повинно бути після пілінгу. Наступне питання - як зменшити ступінь вираженості побічних ефектів? Кілька елементарних правил дозволять вам скоротити (або полегшити) відновний постпілінговий період.
1. Догляд за шкірою після пілінгу передбачає застосування косметичних засобів, які мають протизапальну, захисним і зволожуючу дію; бажано, щоб креми і гелі містили антиоксиданти. Відразу після пілінгу косметологи рекомендують користуватися гелями і піною, які швидко вбираються і відмінно зволожують шкіру, і лише на 3-5 добу ви можете переходити на крем після пілінгу.
2. Намагайтеся забезпечити шкірі гранично щадний режим. На кілька днів відмовтеся від косметики, не користуйтеся скрабами (суворе табу!) І як можна рідше доторкайтеся до шкіри обличчя.
{ad1}Цікавий факт. Вчені підрахували, що щодня кожна людина чіпає своє обличчя від двох до трьох тисяч разів! Постарайтеся прибрати цей дратівливий чинник.
3. Не користуйтеся масками, приготованими за порадою жалісливий сусідки. Так, догляд за обличчям після пілінгу в ряді випадків вимагає застосування масок, але тільки якщо вам вручить їх після процедури сам косметолог!
4. Після пілінгу протягом 2-3 місяців потрібно користуватися засобами, що захищають від ультрафіолету. Чи не відвідуйте солярій, намагайтеся не засмагати на сонці (особливо в години максимального активності світила). Заодно слід відмовитися на деякий час від відвідування лазні та сауни, в басейн теж краще не ходити.
Особливості догляду після глибокого пілінгу
1. Найбільш радикальним методом боротьби з косметичними дефектами є феноловий пілінг. Опік після пілінгу супроводжується вираженим больовим синдромом, що вимагає застосування знеболюючих препаратів. Крім того, опікова хвороба пов'язана з ризиком інфікування, так що не обійтися і без профілактичного курсу антибіотиків.
2. І феноловий пілінг, і пілінг трихлороцтової кислотою проводиться за допомогою дуже агресивних хімічних агентів, а це призводить до ще одного обмеження - догляд після хімічного пілінгу передбачає виключення контакту ушкодженої шкіри з водою протягом двох діб після процедури. Подібні рекомендації стосуються і глибокого пілінгу Джесснера.
3. Правила захисту від УФ теж посилюються: після фенольного пілінгу засобами з SPF 50 доведеться користуватися довічно, після серединного ТСА пілінгу - протягом першого півріччя.
Як уникнути ускладнень?
До найбільш поширених небажаних наслідків відносяться рубці, загострення вугрової хвороби і герпесу, поява вогнищ гіперпігментації після пілінгу. Як з ними боротися?
У тому випадку, якщо герпетичні висипання на обличчі турбують вас хоча б один-два рази на рік, слід вжити превентивних заходів, перш ніж зробити пілінг обличчя. До і після процедури приймайте таблетовані протигерпетичні препарати, а якщо ви пропустили підготовчий етап - використовуйте пульс-терапію в постпілінгового періоді.
Загострення вугрової хвороби, або прищі після пілінгу, турбують багатьох і вважаються чи не нормальним явищем. Це не зовсім так, і щоб перешкодити їх появі, слід придбати косметичні засоби, що володіють себостатіческую і протизапальну дію. Якщо ж прищі вже з'явилися, скористайтеся засобами, що містять цинк, і антибактеріальними препаратами місцевої дії. Найчастіше це ускладнення зустрічається після механічного чищення обличчя.
Не таким вже й рідкісним ускладненням є пігментація після пілінгу. Довгий час причиною гіперпігментації називали дію УФ після процедури, однак, нещодавно концепція змінилася. Поява осередків гіперпігментації пов'язано з активною виробленням меланоцітостімулірующего фактора клітинами шкіри, яке спровоковано запаленням. Найбільш часто дане ускладнення зустрічається при лазерному пілінг і пілінг ТСА, а в якості превентивних заходів можна порекомендувати використання на підготовчій стадії коштів з ретиноєвої і койевой кислотою, а після пілінгу допоможе ацетилцистеин (банальний АЦЦ) і потужні антиоксиданти (вітамін Е, селен і т. д.).