Вітаміни для шкіри обличчя - джерела, ознаки гіповітамінозу і цікаві факти
Стан нашої шкіри безпосередньо залежить від якісного і кількісного складу раціону харчування. Вітаміни для шкіри обличчя так само важливі, як і косметологічні процедури і щоденний догляд, а їх недолік неможливо компенсувати жодними сучасними технологіями. Ні плазмоліфтінг, ні радіохвильової пілінг не дадуть очікуваного ефекту, якщо ваш організм потребує вітаміну Е або бета-каротин.
ознаки гіповітамінозу
Перш за все давайте визначимося, за якими ознаками можна виявити нестачу вітамінів (гіповітаміноз). Саме зміни шкірних покривів, як правило, стають першими ластівками дефіциту вітамінів - бліда, суха і млява шкіра, свербіж шкірних покривів і лущення, поява «заїду» в кутах рота і вугрів. Одночасно стають ламкими і слабкими волосся, шаруються нігті, кровоточать ясна. Не варто ігнорувати і інші ознаки - слабкість, схильність до простудних захворювань, знижений емоційний фон, дефіцит уваги. Можуть з'являтися ознаки грибкових уражень шкіри і нігтів.
Про користь вітамінів
Починаємо «за алфавітом» - з вітаміну А. Цей вітамін відповідає за підтримання нормальної вологості шкірних покривів. При його дефіциті і з'являється сухість шкіри, її лущення, зміна кольору і нездоровий вигляд. Ретинол робить нашу шкіру еластичною, а тому вітаміни для пружності шкіри обов'язково повинні містити віт. А. Пам'ятаємо, що вітамін А є надзвичайно важливим для роботи зорового аналізатора, а відтак - погіршення зору, робота, пов'язана з постійною напругою очей, вимагає підвищення вмісту ретинолу в раціоні харчування.
Заповнити дефіцит вітаміну А просто - достатньо їсти побільше жирних продуктів (ретинол - жиророзчинний вітамін): печінка, м'ясо, жирна риба, жирні молочні продукти (сир, незбиране молоко, сметана і сир). Багато ретинолу і в овочах і зелені: налягаємо на моркву, шпинат, зелений салат, помідори і капусту.
Цікавий факт. Вітамін А в гігантському кількості міститься у печінці білого ведмедя - 20 000 МО в одному грамі (потреба людини в ретинолі - 3 700 МО на добу). При цьому віт. А має властивість накопичуватися в нашому організмі. В результаті полярники, які з'їдали лише 200 грам ведмежої печінки, отримували смертельну дозу вітаміну А. У кращому випадку це закінчувалося важким отруєнням, в гіршому - летальним результатом.
{ad1}
Вітамін Е для шкіри обличчя. Ще один найважливіший компонент, дефіцит якого призводить до передчасного старіння організму. Дефіцит цього вітаміну супроводжується появою «мішків» навколо очей, «гусячих лапок» і вугрової висипки. Можуть завчасно з'явитися зморшки. Крім того, вітамін Е (як і віт. А, до речі) - це найпотужніший природний антиоксидант, який захищає наші покриви від дії ультрафіолету і сприяє елімінації вільних радикалів. З вищесказаного очевидно, що вітаміни для молодості шкіри в обов'язковому порядку повинні містити токоферол (витий.Е).
Де міститься вітамін Е? Яєчний жовток і молоко, масло рослинне (соєва, оливкова, кукурудзяна), зародки пшениці, овочі, крупи і горіхи. Звичайно, багато вітаміну Е в м'ясних і рибних стравах.
Цікавий факт. Вважається, що секрет привабливості і молодості людини - в регулярному вживанні в їжу продуктів, багатих токоферолом. З цієї причини віт. Е включають в свої дієти багато голлівудських кінозірок.
Чи корисний вітамін Д для шкіри? Звичайно, всі знають про роль цього вітаміну в формуванні скелета і зубів, а ось про те, що він сприяє синтезу антимікробних пептидів, відомо не багатьом. Ці білкові молекули допомагають захистити шкіру від патогенних агентів, а сам кальциферол (віт. Д) значно покращує стан пацієнтів з атопічним дерматитом. Лідером за вмістом вітаміну Д є риба, синтезується він в шкірі і під дією ультрафіолетового випромінювання.
Цікавий факт. В організмі собак і кішок вітамін Д не синтезується зовсім, а тому домашні улюбленці повинні отримувати цей компонент у вигляді харчових добавок.
Рухаємося далі за алфавітом. вітамін F - це свого роду збірне поняття, яке об'єднує групу поліненасичених жирних кислот. ПНЖК не можуть бути синтезовані в клітинах нашого організму (лінолева - омега-6, ейкозопентаеновой, ліноленова - омега-3 і ін.) Вітамін F для шкіри важливий з кількох причин - він нормалізує жировий обмін в підшкірній клітковині (візьміть на замітку, якщо боретеся з целюлітом), допомагає при хронічних захворюваннях шкіри і сприяє загоєнню ран, знімає набряки. Як і вітамін Е для шкіри, віт. F надає омолоджуючий ефект на шкіру і волосся. У достатній кількості віт. F міститься в рослинних оліях, рибі, горіхах, вівсяних пластівцях.
Цікавий факт. Вітамін F значно підвищує лактацію і сперматогенез, сприяє відновленню репродуктивної функції.
Безумовно, цей перелік біологічно активних речовин не можна назвати повним, корисні і інші вітаміни для шкіри обличчя. Відгуки та рекомендації фахівців говорять про користь вітамінів групи В (водорозчинні вітаміни), вітаміну С і вітаміну К.