Позбавляємося від сухості: правильний догляд за шкірою взимку і влітку
Суха шкіра аж ніяк не є подарунком долі, як думають власниці жирного типу шкіри. Насправді сухість викликає ще більше проблем, ніж надлишок шкірного жиру. Передчасне старіння, безпорадність проти висипань, різке обмеження у використанні косметичних засобів - все це може бути результатом неправильного поводження з шкірою сухого типу. Починати діяти потрібно при появі перших симптомів сухості, інакше негативних наслідків не уникнути.
Комплексний підхід: повертаємо шкірі красу
Багато покладаються на Догляду кошти і при появі лущення просто купують зволожуючий крем. Однак будь-які порушення в клітинах шкіри - це сигнали про неправильне функціонування організму або надлишку шкідливого впливу з навколишнього середовища. А деякі і зовсім ігнорують сухість, поки вона не стає настирливою проблемою, вирішити яку може тільки дерматолог. Щоб не доводити до крайнощів, потрібно вчасно помітити симптоми того, що шкірі не вистачає живлення і вологи:
- лущення;
- відчуття стягнутості;
- мімічні зморшки в ранньому віці;
- блідість;
- висипання і подразнення шкіри;
- свербіж.
Причин, які можуть привести до сухості, чимало. Найчастіше шкіра страждає від дефіциту вологи в зимовий період, а при неправильному догляді до весни втрачає всю свою принадність і красу. В результаті - дрібні зморшки, прищі, лущення та інші непривабливі явища. А іноді суха шкіра стає наслідком надмірного догляду або боротьби з прищами. У таких випадках агресивні способи очищення шкіри варто замінити на альгінатние маски для обличчя - найкращі засоби для очищення, зволоження і живлення шкіри. Іншими ж причинами сухості можуть послужити:
- часті вмивання;
- прийом гарячого душу (особливо довше 15 хвилин);
- використання агресивної косметики;
- ігнорування сонцезахисних засобів;
- зневоднення організму;
- сухий, холодне повітря.
Якщо ви страждає сухістю шкіри, вам варто відмовитися від умивання гарячою водою і тривалих прийомів душа - в цих випадках відбувається випаровування і клітини посилено втрачають вологу. Велика кількість косметичних засобів і пояснювати не варто: якщо шкіра їх не приймає, потрібно обмежитися лише базовими елементами. До них відноситься м'який засіб для вмивання, зволожуючий крем і тонік.
{ad1}Зовнішні фактори: від крему до зволожувача повітря
Іноді, щоб шкіра припинила втрачати вологу, досить просто позбавити її від шкідливого впливу деяких факторів, які і відбирають у неї цю саму вологу. По-перше, це стосується повітря. Взимку на вулиці холодно і сухо, через що волога випаровується особливо сильно. Тому використовувати зволожуючий крем потрібно не тільки перед сном, але і перед виходом на вулицю - за 30-40 хвилин. Якщо ви прокидаєтеся з ознаками лущення і стягнутості, значить повітря сухе навіть в приміщенні. Справитися з цією проблемою просто: потрібно залишати ємність з водою біля батареї або використовувати зволожувач повітря.
Влітку шкіра теж страждає, але вже не від повітря, а від сонця. Ультрафіолетові промені надмірно сушать шкіру, а при тривалому впливі викликають опіки. Регулярні подібні випробування для особи спровокують його передчасному старінню. Уникнути цього легко, якщо не забувати користуватися косметикою, яка має рівень захисту не менше 15-20 SPF. Величезне значення має те, наскільки правильно ви вмиваєтеся. Є кілька правил:
- Після вмивання обличчя варто лише злегка промокнути рушником, даючи йому висохнути природним шляхом.
- Навіть суху шкіру потрібно регулярно очищати за допомогою м'яких скрабів. Але не дуже часто: 1-2 рази на тиждень достатньо.
- Завершувати водні процедури потрібно нанесенням зволожуючого крему. Особливо, якщо шкіра очищалася за допомогою скрабу.
Важливо не погіршувати ситуацію своїми ж руками. Суха шкіра часто свербить, але чесати її не варто, щоб не викликати роздратування. Більш того, часті дотики можуть занести інфекцію, а позбавлятися від прищів при сухому типі особи набагато складніше, ніж при жирному. Природно, нічого не зволожить шкіру краще, ніж домашні маски для сухої шкіри обличчя. Виконуйте їх всього 2-3 рази за тиждень і отримаєте не тільки зволожену, але і повністю доглянуту, сяючу здоров'ям шкіру!
Завершальний фактор: харчування
Можна значно полегшити собі життя, якщо боротися з проблемою комплексно, впливаючи на неї не тільки зовні, але також зсередини. Щоб шкіра знову навчилася утримувати вологу, потрібно щоб цієї вологи в клітини надходило достатньо. Тому косметологи рекомендують збагатити свій раціон продуктами, багатими на воду і жири:
- зелені овочі;
- фрукти;
- горіхи;
- рослинні масла;
- лосось;
- тунець;
- кисломолочні продукти.
Не варто й говорити про те, як важливо пити багато рідини. На щастя, не обов'язково змушувати себе випивати до 2 літрів води, якщо немає такого природного бажання. Для зволоження шкіри добре підійдуть і натуральні соки, зелений, чорний чай. Є й продукти, від яких варто відмовитися. В першу чергу, це алкоголь і жирна їжа, які віднімають у організму дуже багато вологи.
Щоб шкіра повернулася в здоровий стан і позбулася сухості, потрібно просто забезпечити її вологою: як зовні, так і всередині. Не лякайтеся при появі першого лущення або стягнутості - крапля зволожуючого крему і подвійна доза фруктів дозволять швидко виправити ситуацію! У крайніх випадках, завжди можна відвідати косметолога, який проведе кваліфіковане лікування і очищення шкіри.