Глибокий пілінг обличчя - апаратні і хімічні методи
Глибокий пілінг обличчя - найефективніший метод омолодження шкіри нехірургічним шляхом. Процедура дозволяє істотно підвищити гидратацию дерми, стимулює синтез волокон міжклітинної матриксу, підвищує еластичність і тургор шкірних покривів, сприяє активній проліферації клітинних елементів. Зовні це проявляється ліфтинг-ефектом і значним поліпшенням зовнішнього вигляду шкіри: розгладжуються дрібні зморшки, зменшується вираженість глибоких зморшок, стають менш помітними рубцеві зміни і розтяжки, зникають вогнища гіперпігментації.
За рахунок чого вдається домогтися зазначених вище ефектів? Глибокий пілінг за своєю суттю є процедурою, що травмує шкірні покриви, а після пошкодження автоматично запускаються процеси регенерації, які і призводять до оновлення пулу клітин і компонентів міжклітинної матриксу
В даний час клініки естетичної медицини готові запропонувати своїм клієнтам два принципово різних види глибокого пілінгу. Найбільш агресивним вважається хімічний феноловий пілінг, а от апаратні методи (лазерний і радіохвильової пілінг) відрізняються мінімумом побічних ефектів. Далі пропонуємо розглянути основні особливості, переваги і недоліки кожної процедури.
Глибокий хімічний пілінг
Найчастіше процедура проводиться за допомогою спеціальної суміші, головним компонентом якої є фенол - токсична і вкрай агресивну органічна сполука, що викликає опік тканин.
Показаннями для фенольного пілінгу є виражені вікові зміни, ознаки старіння шкіри, глибокі зморшки, кератоз, наявність рубцевих змін після вугрової хвороби і вогнища гіперпігментації. Безсумнівна перевага глибокого пілінгу - висока ефективність процедури. У більшості випадків косметолога вдається домогтися разючого покращення стану шкірних покривів і зворотного розвитку багатьох косметичних дефектів.
Тепер про недоліки. Глибокий хімічний пілінг можна сміливо назвати вкрай небезпечним, так як при проведенні процедури ми, фактично, отримуємо глибокий опік шкірних покривів. Крім того, фенол відноситься до токсичних сполук і може стати причиною порушення роботи внутрішніх органів. До групи підвищеного ризику потрапляють печінку, серце і нирки.
{ad1}Чимало проблем доставить вам і відновний період, який протікає важко і вимагає найсуворішого дотримання всіх лікарських рекомендацій. По-перше, після пілінгу розвивається справжнісінька опікова хвороба, яка характеризується вираженим больовим синдромом. Біль буде турбувати протягом декількох діб, і для її купірування доведеться приймати анальгетики.
По-друге, вся поверхня, оброблена фенолом, являє собою відкриту рану, а це прекрасні вхідні ворота для будь-якої бактеріальної інфекції. Щоб уникнути інфікування, доведеться приймати антибактеріальні препарати. При цьому категорично заборонено обробляти шкіру спиртом і іншими дратівливими антисептиками, протягом 48 годин після процедури заборонений контакт з водою - навіть пити воду доведеться через трубочку.
Продовжуємо говорити про недоліки методу. Глибокий хімічний пілінг вимагає захисту шкірних покривів від ультрафіолету протягом всього життя. Протягом кількох місяців після процедури взагалі протипоказані прямі сонячні промені, а в подальшому вам постійно доведеться користуватися кремами з SPF. Про солярії краще забути відразу і назавжди!
І останнє - хімічний глибокий пілінг особи вимагає дуже тривалого відновного періоду. Регенерація шкіри буде відбуватися протягом двох місяців, а на повне відновлення всіх структур знадобиться не менше півроку. Чи ефективний фенольний глибокий пілінг обличчя? Відгуки клієнтів, які зважилися на цю процедуру, дозволяють відповісти на питання ствердно - після пілінгу багато косметичні дефекти піддаються зворотному розвитку.
Апаратний глибокий пілінг
До цієї категорії потрапляють радіохвильової пілінг і глибокий лазерний пілінг. Не вдаючись в технічні деталі, відразу перейдемо до достоїнств даних процедур. По-перше, дія лазера і високочастотних струмів не приводить до грубого ураження поверхневих структур шкіри і не «спалює» дерму. Так, лазер викликає загибель клітин в результаті абляції (випарювання внутрішньоклітинної рідини), порушує структуру міжклітинної матриксу і призвести до тимчасового набряку, але при цьому немає відкритої рани і, відповідно, немає ніякого ризику вторинного інфікування.
По-друге, глибокий лазерний пілінг нетоксичний, а, значить, процедура не загрожує стану внутрішніх органів. По-третє, глибина і точність дії лазера контролюється апаратними методами, що виключає пошкодження здорових структур і дозволяє вибірково впливати на проблемні зони.
Відновлювальний період протікає порівняно легко, не вимагає нелюдських зусиль і залізної сили волі, а його тривалість скорочується всього до кількох тижнів. При цьому обмежувальні рекомендації поширюються лише на ультрафіолетове випромінювання. Як бачимо, апаратні методи омолодження мають ряд незаперечних переваг.
І останнє питання - чи можна зробити глибокий пілінг в домашніх умовах? Змушені засмутити любителів «самолікування» - в даному випадку ми скажемо рішуче «ні!», Не допускає заперечень. Подібні процедури проводяться тільки в умовах стаціонару висококваліфікованими фахівцями з вищою освітою за плечима. Інакше вам забезпечені побічні ефекти у вигляді рубців, пігментації і шрамів, і це - в кращому випадку!