Яка глина для сухої шкіри краще: рецепти
Сьогодні на сайті ilady.kharkiv.ua ми поговоримо про те, чим корисна глина для сухої шкіри, і поділимося декількома рецептами масок з різних видів глини.
З усіх типів шкіри суха - найбільш примхлива через схильність до лущення і швидкої втрати вологи. Без належного і уважного догляду за нею можна легко отримати в нагороду почуття сухості, стягнутості на обличчі, а також ранні зморшки. Володарка даного типу шкіри може зробити вибір на користь тих косметичних засобів, які стоять на полицях магазинів. Але можна також скористатися і продуктом природного походження - масками з глини. У поєднанні з різними натуральними компонентами вони відмінно очищають, живлять шкіру і мають протизапальну дію.
Яка глина підходить для сухої шкіри?
Глина, використовувана в косметичних цілях, буває різною: і за кольором, і за який чиниться їй дії. Одні види підходять для жирної і нормальної шкіри обличчя, інші забезпечують належний догляд за сухою і чутливою. Вибираючи, яка глина для сухої шкіри обличчя найефективніша, варто пам'ятати: деякі види глини сильно сушать шкіру і прибирають зайвий жир. Тому їх в нашому випадку краще використовувати тільки в розведеному вигляді, наприклад, з додаванням:
- ефірів,
- відварів трав,
- ягідних, овочевих і фруктових пюре,
- молока і вершків
- яєць
- меду.
Отже, які ж види глини надають найкраще дію при догляді за сухою шкірою обличчя:
- Біла. У ній великий вміст каоліну, за рахунок чого відбувається активне очищення пір, прискорення обмінних процесів в епідермісі і мікроциркуляції крові. Для сухої шкіри необхідно розводити зі сметаною, йогуртом, вершками.
- Блакитна глина для сухої шкіри. Багата мінеральними речовинами. Матує шкіру, бореться з акне, м'яко працює на чутливій шкірі. Застосовувати з додаванням відвару трав, рослинних масел, вершків або яйця.
- Зелена глина. Робить шкіру м'якою і рівною, тонізує за рахунок вмісту в ній мінеральних речовин. Підходить для шкіри, що лущиться, схильної до висипань. Відмінно зволожує шкіру в поєднанні з відварами трав або свіжовичавленим соками фруктів і овочів.
- сіра глина. Відмінний варіант глини для сухої шкіри. Забезпечує виведення токсинів з клітин епідермісу, повертає шкірі необхідну вологу і тонус.
- Червона глина. Ідеальна для роздратованої шкіри, схильної до почервоніння і висипань. Регулює рівень гідробалансу в клітинах шкіри, повертаючи їй пружність.
- рожева глина. Симбіоз червоної і білої глин. Найкращий варіант для догляду за в'янучої сухою шкірою. Вона забезпечує максимально м'який і делікатний догляд, розгладжує зморшки і вирівнює рельєф шкіри.
Отже, яка ж глина для сухої шкіри обличчя буде найбільш вдалою? Максимально ефективно працює на даному типі шкіри рожева, червона і сіра глина. За консистенцією кожна з них м'яка і ніжна, чим і забезпечується делікатний догляд. Мають протизапальну властивість, заповнюють запаси вологи у верхньому шарі шкіри, вирівнюють тон і повертають пружність.
Блакитну, білу і зелену глину ні в якому разі не використовуйте в чистому вигляді. Їх дія спрямована на регулювання вироблення підшкірного жиру, тому вони працюють ефективніше на жирній або нормально шкірі. Перед нанесенням на суху шкіру їх попередньо розбавляють компонентами, бажано рослинними оліями, сметаною або жирними вершками, йогуртом.
Маски з глини для сухої шкіри обличчя
Якщо користуватися рецептами на основі косметичної глини регулярно, але можна значно поліпшити початковий стан сухої шкіри:
- заповнити клітини необхідною вологою;
- повернути шкірі тонус і пружність;
- зменшити роздратування;
- відбілити пігментні плями;
- створити захисний бар'єр від УФ-променів, сухого вітру, холоду.
Маски з глини для сухої шкіри - доступний і дієвий метод для повноцінного догляду за обличчям будинку. До вибору додаткових компонентів поставтеся з особливою уважністю, щоб не викликати роздратування або почервоніння шкіри.
Ось рецепти простих у приготуванні масок з глини на сайті 6tu4ka.ru, щоб мати свіжий колір обличчя без роздратування і вугрової висипки:
- Маска, що забезпечує живлення шкіри. Беремо 2 ст. ложки білої глини, 1 ст. ложкою жирної сметани, додаємо 4-5 крапель трояндової олії. Добиваємося потрібної густоти, додаючи мінеральну воду. Наносимо маску на шкіру і чекаємо 15 хвилин. Залишки маски змиваємо теплою водою.
- Маска, яка знімає втому і роздратування шкіри. 1 ст. ложку червоної глини змішуємо з відваром ромашки і 1 ч. ложкою свіжого меду. Відвар додаємо, поки не отримаємо потрібну нам консистенцію - густої сметани. Наносимо на чисте обличчя. Час дії маски - 10 хвилин. Змиваємо залишки глини водою.
- Маска, що надає шкірі пружність. 1 частина рожевої глини, ½ частина персикового масла, 4 краплі ефірного масла пачулі. Розводимо компоненти кип'яченою водою до потрібної консистенції. Тримати на обличчі після нанесення чверть години.
- Маска проти висипань. Змішуємо 1 ст. ложку блакитної глини з 1 ст. ложкою сметани, додаємо ефірне масло неролі - 3 краплі. Використовуємо кип'ячену воду в міру необхідності для отримання потрібної густоти. Час дії маски після нанесення - 15 хвилин. Після змивання наносимо на обличчя спеціальний крем для боротьби з акне.
Кілька порад щодо правильного використання глини для сухої шкіри
Навіть настільки корисний і повністю натуральний продукт варто використовувати з обережністю.
- Перед нанесенням масок попередньо очистити обличчя від косметики та інших забруднень, щоб компоненти глини могли ефективніше діяти, припадаючи через пори.
- Не тримайте маску на обличчі надто довго, інакше вона повністю висохне. В цьому випадку глина не тільки не зволожить вашу шкіру, а, навпаки, забере вологу, так необхідну і без того сухій шкірі.
- Очистивши особа від маски, нанесіть на шкіру доглядає крем, яким ви щодня користуєтеся.
Глина для сухої шкіри - прекрасний засіб, що дозволяє забезпечити повноцінне харчування і зволоження, насичення клітин мінеральними речовинами і вирівнювання кольору обличчя. А головне, вона ефективна як для молодої шкіри, так і для в'янучої.