Звіробій для особи
Лікарської силою звіробій славиться з глибокої давнини. Але ось косметологія взяла на озброєння унікальні властивості цієї рослини відносно недавно.
Не підлягає сумніву факт того, що косметичні засоби, власноруч приготовані з рослин, виявляться більш корисними, і часом, більш ефективними, ніж професійні продукти.
Даний факт легко пояснюється тим, що натуральні відвари і лосьйони з трав краще засвоюються шкірою, а свіжоприготовані продукти відрізняються ще й максимальним користю і «вітамінним коефіцієнтом».
І це ще не все: звіробій, що застосовується для догляду за шкірою і волоссям в домашніх умовах, по-своєму універсальний, тому як може застосовуватися для будь-якого типу шкіри. Але деякі рекомендації все-таки існують. Про них, а також про те, як використовує домашня косметологія звіробій для волосся і для особи - сьогоднішня наша стаття.
Кому підходить звіробій?
Завдяки багатому хімічному складу, в який входять і вітаміни, і мікроелементи, і дубильні речовини, звіробій має виражену знезаражувальним, в'язким, заспокійливим впливом на шкіру, а це значить, що відвари, тоніка і лосьйони на основі звіробою - відмінний засіб для догляду за проблемною , комбінованою, жирною.
Антимікробну дію звіробою рекомендовано і для догляду за чутливою, сухою шкірою, але в цьому випадку концентрація продукту повинна бути меншою. Трохи поекспериментувавши з кількістю звіробою, ви напевно зможете встановити свою необхідне дозування.
Не варто забивати, що звіробій підходить і для волосся. Він зміцнює волосяну цибулину, сприяє нормалізації роботи сальних залоз, бореться проти лупи.
Тому проблема жирного волосся і / або лупи - пряме показання до використання звіробою в домашніх рецептах. Ну а як можливо застосувати його, розкажуть наші рецепти.
{ad1}Звіробій для особи: народні рецепти
-
Лосьйон для жирної, комбінованої шкіри
Простий лосьйон для особи легко приготувати на основі відвару звіробою - 1 столову ложку сухої трави заливають склянкою окропу, настоюють 15-20 хвилин. Шкіру протирають двічі в день вранці та ввечері.
При проблемній шкірі з прищами в лосьйон можна додати 5-7 крапель ефірного масла чайного дерева.
-
Маска для жирної, комбінованої шкіри
Маску-компрес для очищення і живлення жирної шкіри обличчя готують наступним чином: траву звіробою подрібнюють і заливають невеликою кількістю гарячої води для утворення кашки, потім отриману суміш нагрівають на водяній бані, постійно помішуючи.
Остигнула масу за допомогою марлевої серветки прикладають до шкіри обличчя на 10-15 хвилин, залишки видаляють прохолодною водою.
-
Маска для сухої, чутливої шкіри
Для більш чутливою сухою, зрілої шкіри можна приготувати маску, в складі якої звіробій, ромашка, сметана або оливкова олія.
Для приготування маски по 1 столової ложки сухого звіробою подрібнюють і змішують, після чого ретельно перетирають із столовою ложкою (повної) жирної сметани. На завершення в маску додають ½ чайної ложки оливкової олії або масла шипшини. Маску витримують 8-10 хвилин, змивають теплою водою.
-
Сік звіробою для видалення бородавок
У народній медицині не залишається без уваги рецепт, в якому за допомогою свіжого соку з трави звіробою позбавляються від бородавок. Для цього чистим, нерозбавленим соком слід протирати проблемні ділянки шкіри.
Днем таку процедуру рекомендують повторювати якомога частіше - кожну годину протягом тижня.
Звіробій для волосся: народні рецепти
-
Настоянка проти лупи
Для приготування продукту 1 столову ложку сухої трави звіробою заливають ½ склянки горілки, настоюють протягом 7-10 днів темному місці, після чого проціджують. Втирають в шкіру голови після миття волосся 1-2 рази на тиждень. Курс 10-20 процедур.
Важливо пам'ятати, що такий рецепт не підійде власницям чутливої шкіри, так як може спровокувати роздратування на спирт.
-
Ополіскувач для волосся
Ополіскувач для волосся можна приготувати, заливши 3 столові ложки сухого звіробою 3-ма літрами води. Коли відвар настоїться протягом 20-30 хвилин, його проціджують і обполіскують чисті волосся. Підходить для жирного типу волосся.
Для чутливої шкіри голови для приготування відвари звіробій в рівних кількостях змішують з квітками ромашки.