Жирна шкіра обличчя, що робити
Відомо, що існує кілька типів шкіри - жирна, суха, нормальна і комбінована. Кожен з типів має свої особливості і вимагає грамотного догляду.
Визначити тип шкіри дуже просто.
Спочатку її необхідно ретельно очистити, вмиваючись водою з дитячим милом.
Далі - витертися насухо рушником і залишити шкіру в спокої години на три, не користуючись ніякими засобами догляду.
Потім необхідно прикласти до шкіри суху тонку серветку, схожу на цигарковий папір. Якщо на ній залишилися сальні плями, то шкіра відноситься до жирного типу. Даний тип зустрічається досить рідко. Зазвичай жирні ділянки розташовуються на лобі, підборідді і носі. Решта ж зони належать або до нормального, або до сухого типу.
Жирна шкіра має свої, тільки властиві їй, властивості. Вона характеризується підвищеним виділенням шкірного сала. Це призводить до того, що пори на обличчі розширені і, якщо не доглядати за особою, вони забиваються брудом, шкіра запалюється і виглядає досить неохайно.
Однак, незважаючи на очевидні недоліки, жирна шкіра має істотний «плюсом» - вона старіше набагато пізніше, ніж інші типи і якщо за нею правильно доглядати, може виглядати цілком привабливо. Перші зморшки на жирній шкірі з'являються зазвичай лише до 45 років.
У вас жирна шкіра обличчя? Що робити? Не переживайте, правильний догляд за такою шкірою приховає всі недоліки.
Правила догляду за жирною шкірою
Найголовніше в догляді за жирною шкірою - це правильне очищення. Через підвищений виділення сала, очищати таку шкіру доводиться набагато частіше, ніж суху або нормальну.
Багато жінок для вмивання жирної шкіри використовують косметичні засоби з великим вмістом спирту. Однак це не так. Виробляючи тимчасовий ефект, такі речовини сприяють ще більшій жирообразования і негарному блиску, що негативно позначається на зовнішньому вигляді шкірного покриву.
Косметологи рекомендують для очищення жирної шкіри використовувати спеціальні пінки для вмивання або гелі, склад яких розроблений для цього типу. Вони досить м'які і вмивання ними двічі в день - вранці і ввечері, буде цілком достатньо. Крім цього, такі кошти мають протибактеріальної ефектом і регулюють виділення шкірою жиру. Добре, якщо в їх склад входить лимонний сік, ефірна олія чайного дерева та інші речовини, які нормалізують роботу сальних залоз.
Велику роль при очищенні жирної шкіри грає температура води. Вона не повинна бути гарячою, щоб не викликати ще більшого виділення сала. Прохолодна ж вода вже сама по собі сприяє звуженню пор на обличчі.
Для звуження пор можна користуватися косметичним льодом, який просто зобов'язаний перебувати в морозилці кожної жінки з жирною шкірою обличчя. Щоб його приготувати, використовують відвари трав, наприклад, звіробою, ромашки, шавлії або їх суміші. Кубиками такого льоду обличчя протирають щодня. Можна до складу для приготування кубиків, крім відвару трав, додати біле сухе вино і тоді, крім очищувальних властивостей, отримують чудовий ліфтинг - ефект.
Жирна шкіра обличчя, що робити: очищення
Крім готових косметологічних засобів для вмивання жирної шкіри, можна користуватися складами, приготовленими самостійно зі звичайних продуктів.
{ad1}- Позитивного результату можна досягти, використовуючи для очищення кисле молоко або молочну сироватку. В якості тоніка добре користуватися настоянкою календули, розведеної водою в рівних пропорціях.
При жирній шкірі обличчя особливу увагу слід приділити пілінгу.
- Прекрасним засобом, який очищає пори і сприяє видаленню чорних крапок, є суміш меленої кави і великої повареної солі. Перед процедурою пілінгу шкіра повинна бути вологою. Склад наноситься м'якими колоподібними рухами протягом однієї - двох хвилин, а потім змивається водою.
Таку процедуру необхідно виконувати регулярно, але не більше двох - трьох разів на тиждень. Крім того, що пілінг сприяє ретельному очищенню шкіри, він запобігає виникненню запальних процесів, що характерно для жирної шкіри.
- Для даного типу шкіри можна приготувати скраб, до складу якого входить цукор грубого помелу (краще взяти тростинний) і гель для душу. Шкіру намилює цим засобом, одночасно роблячи м'який масаж, а потім змивають його водою кімнатної температури. Гель для душу можна замінити у прохолодному молоці.
- Для жирної шкіри відмінно підходять засоби, у складі яких присутній лимонний сік. Для приготування скрабу змішують кухонну або морську сіль і трохи лимонного соку. Потім наносять цю суміш масажними рухами на проблемні ділянки обличчя, а потім змивають водою. Якщо на шкірі є роздратування, від такого засобу доведеться відмовитися. В цьому випадку краще всього зробити склад для вмивання з суміші чорного хліба і молока.
Домашні маски для жирної шкіри
У домашніх умовах можна приготувати маски для жирної шкіри, які окрім очищення володіють і іншими діями - звужують пори на обличчі і потягують шкіру.
Глиняна маска для жирної шкіри
Йдеться про масці з глини, яку можна придбати в аптеці. Глину просто розводять теплою водою до отримання крему і наносять на обличчя, чекаючи повного її висихання. На закінчення процедури маску змивають водою.
Для кращого ефекту рекомендується використовувати два види глини. Воду можна замінити натуральним йогуртом без добавок або молочною сироваткою.
Маска з вершками для зволоження і живлення шкіри обличчя
Так як жирна шкіра потребує не тільки в ретельному очищенні, але і живлення і зволоження, допомогти їй можуть спеціальні маски. Відмінну живильну маску можна приготувати, додавши в вершки малої жирності або сир або трохи лимонного соку.
Освіжаюча маска для обличчя з малини
Освіжити обличчя і наситити його вітамінами допоможе ягідна маска з малини і крохмалю або рисового борошна. Складові беруться в таких пропорціях, щоб вийшла густа кашкоподібна суміш, яку легко нанести на обличчя. Час проведення процедури - 20 - 30 хвилин.
Маска для жирної шкіри з вівсяними пластівцями
Для жирної шкіри також рекомендується маска наступного складу - трьох столових ложок вівсяних пластівців, перемелених в борошно і білка одного яйця. Вівсяні пластівці використовують і в зволожуючою масці, додавши в них мед і трохи рослинного, найкраще, оливкового масла. Крім зволожуючого дії, дана маска володіє відмінним ліфтинг - ефектом. Так як до складу маски входить масло, використовувати після неї крем немає необхідності.
Харчування і вибір декоративної косметики
Жирна шкіра потребує не тільки в зовнішньому догляді. Її власниці необхідно переглянути свій раціон харчування і виключити з нього жирну, солодку їжу, а також обмежити вживання алкоголю. До мінімуму потрібно звести вживання спецій і гострої їжі, додавши кисломолочні продукти, овочі та фрукти.
Що стосується декоративної косметики, жінкам з жирною шкіри до її вибору треба підходити особливо ретельно.
Якщо жінка користується тональним кремом, його текстура повинна бути більш щільною, так як легка структура зазвичай буває у менш стійких засобів. Краще, якщо до складу крему входить окис цинку і глина, сприяють поглинанню шкірного жиру.
Взагалі, тональний крем, пудра, рум'яна і тіні повинні бути матовими. Застосовувані для нанесення крему і пудри спонж необхідно часто мити, щоб виключити скупчення на них шкідливих речовин.
Рідкі підводки для повік і губ також краще не використовувати, особливо в жарку пору року.
Якщо на шкірі є запалення, то для маскування найкраще користуватися спеціальним олівцем, що володіє протизапальними властивостями.
Таким чином, правильно і регулярно доглядаючи за жирною шкірою, її зовнішній вигляд ніколи не буде доставляти проблем її власниці.