Як видавити прищ
Якщо запитати у будь-якого лікаря - косметолога про те, як правильно видавлювати прищі, відповідь буде однозначною, що цього не можна робити ні в якому разі.
При цьому обов'язково будуть наведені приклади з лікувальної практики, коли простий прищ приводив до зараження крові і навіть летального результату. Особливо небезпечна носогубная зона. Тут видавлювати прищі категорично заборонено.
У будь-якому випадку, при наявності постійного з'являються прищів необхідно пройти медичне обстеження, щоб з'ясувати причину їх виникнення. Адже просте витискування прищів в цьому випадку не тільки не призведе до позитивного результату, але і посилить ситуацію.
Якщо ж поява прища є поодиноким випадком і бажання його видавити непереборно, то потрібно зробити це за всіма правилами, щоб згодом не боротися з ускладненнями після, здавалося б, простий операції.
Як видавити прищ: етапи процедури
Якщо на шкірі з'явився прищ, то перш ніж видавлювати його, необхідно дочекатися його повного «дозрівання». Дозрілий прищ має білу головку. Це - скупчення гною. Доторкнувшись до нього, немає хворобливих відчуттів.
Якщо при дотику відчувається біль, видавлювати прищ не слід, так як це може призвести до зараження.
Гнійні мікроби поширять свій вплив на здорову шкіру, що призведе до утворення більшої кількості прищів.
Процедура видавлювання прища складається з декількох етапів і вимагає їх точного виконання.
{ad1}Перш за все, необхідно обробити руки. Найкраще це зробити спочатку милом, а потім медичним спиртом. Така процедура дозволяє звести нанівець появи інфекції.
Для більшої гарантії можна скористатися тонкими медичними рукавичками, які продаються в аптеках.
Потім обробляється ділянку шкіри навколо прища. Для цієї мети підійде спиртовий лосьйон на травах, що володіють антисептичною дією. Це може бути ромашка, календула та інші, подібні до них. Замість лосьйону можна використовувати хлоргексидин.
Найлегше піддаються видавлювання прищі з білою гнійної головкою, так звані комедони, і чорні крапки. Однак для позбавлення від останніх процедура трохи ускладнюється - особа перед нею необхідно розпарити.
Пальці, якими видавлюватиметься прищ, обмотують стерильним бинтом або марлею. Найзручніше проводити процедуру вказівними пальцями обох рук, захоплюючи шкіру нижче розташування прища.
Дозрілий прищ повинен швидко піддатися створюваному тиску, а все що в ньому знаходиться, вийти назовні. Важливо, щоб з прища вийшло повністю весь його вміст, інакше існує ризик його повторного появи, але вже в запаленому вигляді. До того ж на цьому місці можуть з'явитися рубці і червоні плями, від яких буде важко позбутися в подальшому.
Як правильно видавлювати прищі: заключний процес
По завершенню операції на місці прища виступає сукровиця, при підсиханні утворює скориночку. Це є своєрідним захистом від проникнення всередину інфекції. При появі сукровиця видавлювання прища слід припинити, інакше це може спровокувати появу на цьому місці рубця або застійного плями.
Тепер ранку слід промити, використовуючи перекис водню, саліцилову кислоту або медичний спирт, і припекти. Буде відчуватися невелике пощипування, яке швидко пройде. Зробити це потрібно обов'язково, тому що в противному випадку в відкриту рану можуть потрапити мікроби.
Процедура дезінфекції ранки дуже проста. Слід взяти ватний диск, нанести на нього невелику кількість засобу і прикласти до ранки. Тримати диск потрібно до тих пір, поки відчувається пощипування - дві - три хвилини.
Якщо ж гній з'явиться знову, процедуру видавлювання повторюють в тому ж порядку.