Як позбутися чорних крапок на носі в домашніх умовах
Якщо з деякими недоліками фігури ще можна не воювати, просто приховавши їх на час під правильно підібраною одягом, то з вадами на обличчі змиритися важко.
Так вугри на носі складно сховати під косметикою, до того ж від неї стан шкіри в цій зоні тільки погіршиться.
Тому є сенс не гримувати їх, а позбутися від чорних крапок на носі раз і назавжди.
Чому з'являються чорні крапки на носі?
Утворюються вугри з причини надлишку шкірного сала: воно забиває пори і тягне за собою появу пробок на шкірі.
Перебуваючи на поверхні, пробки окислюються під дією кисню і стають темними, помітними.
Точну причину появи настільки непривабливих утворень під силу встановити тільки дерматолога.
Найчастіше камедони на носі виникають через гормонального збою. Хвороби і постійний стрес посилюють роботу сальних залоз, що лише підвищує ризик появи камедонов.
Ще одна причина - неправильне і незбалансоване харчування, вживання алкогольних напоїв. Гостра, жирна їжа та солодощі обов'язково позначаться на травленні, отже, це позначиться на шкірі.
Вживання ж риби, свіжих овочів і фруктів, навпаки, допоможе вашому кишечнику, налагодить його належного виконання функцій та забезпечить організм рядом корисних для шкіри вітамінів. Природно, це поверне їй здоров'я і красу.
Іноді корінь зла криється в самому догляді за шкірою. Хтось доглядає за нею погано або зовсім не доглядає, не використовує ніяких коштів для її очищення.
Однак шкірі потрібне щоденне очищення, умивання спеціальними пінками, застосування тоніків і т.д. І, звичайно, перед сном важливо завжди видаляти з особи косметику.
Можливо, у вашому випадку чорні точки - проблема спадкова. Якщо так і є, то боротися з ними буде набагато важче.
Як позбутися чорних крапок на носі в домашніх умовах
Найефективнішим способом вважається розпарювання шкіри і подальша чистка пір. Незважаючи на те, що процедура досить болюча, до того ж якийсь час після неї на носі можуть залишатися почервоніння, результат вас порадує.
Для цього знадобиться закип'ятити невелику каструлю (2-3-літрову) води, потім додати в неї пару столових ложок лікарських трав (наприклад, ромашки) і розпарити шкіру. Під впливом пари на носі пори розширяться, і позбутися від них буде легше.
- Розпаривши шкіру, вимийте руки з милом і нанесіть скраб на ніс. Злегка помасажуйте шкіру, потім залиште засіб на кілька хвилин і змийте.
Замість скрабу допускається використання засобів, що містять кислоти BHA і AHA. Перевага даних коштів перед скрабами полягає в тому, що вони є більш щадними, крім того, вони розчиняють підшкірний жир, що закупорює пори на носі.
{ad1}- Для жирної шкіри нерідко рекомендують використовувати дігтярне мило для особи, оскільки воно підсушує шкіру і запобігає активна дія залоз.
- Багато жінок користуються і захоплено відгукуються про масках з глини. Цей воістину чудодійний компонент витягує всю грязь і жир з пір, відмінно очищаючи шкіру.
Для цього способу підійде практично будь-яка глина, яку слід змішати з теплою водою до сметаноподібної стану і нанести готову масу на ніс. Через 15-20 хвилин глиняний компрес можна змити теплою водою.
- Якщо в будинку є дитяче мило і харчова сода, проведіть наступну процедуру: нанесіть піну мила на вологий ніс, а зверху накладіть шар соди. Потримайте таку суміш хвилин 5, після чого обережно змийте.
- Спробуйте змішати яєчний жовток і столову ложку цукру. Спочатку нанесіть половину суміші на ніс, дайте їй висохнути, потім нанесіть решту. Коли другий шар суміші висохне, змийте все теплою водою.
Якщо на розпарене обличчя нанести одну з перерахованих нижче домашніх масок і засобів, ви не тільки очистіть ніс від камедонів, але і наситити шкіру корисними речовинами.
Маски від чорних крапок на носі
Маска з вівсяними пластівцями
Подрібніть дві невеликі жменьки пластівців і додайте туди одну чайну ложку харчової соди. У цю ж суміш необхідно додати стільки молока, щоб у вас вийшла густа і однорідна маса. Все перемішується і наноситься невеликим шаром на ніс. Витримайте маску 10 хвилин, змийте прохолодною водою.
Як позбутися чорних крапок на носі за допомогою кефіру
Просто вмивайтеся звичайним кефіром, нічого в нього не додаючи. Залишки кефіру змийте через 5 хвилин. В кефірі містяться корисні кислоти, що розчиняють шкірне сало, а тому і маска є ефективною.
Скраб зі сметаною і сіллю
Для його приготування вам знадобиться чайна ложка солі (потрібна велика) і столова ложка сметани. Застосовуйте скраб два або три рази на тиждень і скоро чорні точки перестануть вас турбувати.
вітамінний лосьйон
На половину склянки води буде потрібно одна таблетка вітаміну С. Все перемішується і переливається в ємність з кришкою. Протирайте цим лосьйоном обличчя і ніс два рази на день протягом тижня.
Чи можна видавлювати чорні крапки на носі?
Що стосується видавлювання чорних крапок, то тут потрібна обережність. Суворо забороняється видавлювати їх, якщо ви не розпарити обличчя, адже так ви ризикуєте нашкодити шкірі, травмувати її.
Отже, розпарити шкіру, приступайте до витискування. Перед цим обов'язково вимийте руки з милом, потім оберніть чистим шматочком марлі пальці і змочіть їх в перекису водню. Видаляти потрібно лише ті точки, які добре вам піддаються.
З обох сторін вугра натискайте несильно пальцями, а якщо деякі з них видалити з першого разу не виходить, тоді не чіпайте їх. Зайве завзятість може обернутися утворенням рубців і навіть запаленням вугрів на шкірі.
Як тільки процедура видавлювання підійде до кінця, протріть ніс розчином саліцилової кислоти від прищів або тоніком. Після чищення дайте шкірі відпочити і не наносите на неї косметику.
профілактика
Для профілактики появи камедонов необхідно щодня очищати шкіру - вранці і перед сном. Використовувати для цих цілей допускається як аптечні, так і домашні засоби.
В готовий тонік можна додавати кілька крапель ефірного масла і ефект від цього кошти підвищиться. Масло м'яти, наприклад, поліпшить колір вашого обличчя, бергамоту - видалить надлишки жиру, а масло китайського лимонника допоможе звузити пори.
Пам'ятайте і про важливість правильного харчування, відсутності шкідливих звичок, адже вони здатні внести свій вклад в освіту чорних крапок на носі.