Білі вугри на обличчі
Проблема білих вугрів на сьогоднішній день є досить поширеною. Разом з тим, вона зовсім не є приводом для паніки, і являє собою скоріше косметичний дефект, ніж серйозне захворювання або недолік зовнішності.
Як правило, білі вугри не перевищують 3 міліметрів в діаметрі, і часто нагадують головку шпильки з локалізацією в області щік і скроневої частини.
Але чому з'являються білі вугри на обличчі? Що провокує їх утворення, як уберегтися від цієї проблеми і позбутися від них, якщо вони очевидні? Сьогодні з цими питаннями розбирається Комора Краси.
Білі вугри на обличчі: причини
Білі вугри, або по-науковому, - міліуми, вони ж в народі - просянки, можуть з'являтися внаслідок фізіологічних причин, або ж стають результатом механічних травм шкіри.
У першому випадку причиною утворення білих вугрів часто стає порушений гормональний фон. Саме збої в роботі гормональної системи провокують підвищене вироблення залозами шкірного сала, що і призводить до закупорки пір.
Не варто забувати, що гормони - не єдина причина білих вугрів. Погіршить ситуацію здатне і неправильне харчування, в якому часто присутні жирні і копчені страви, солодощі, борошняні вироби.
Не кращим чином на стані шкірного покриву і здоров'я шкіри позначаються і шкідливі звички: алкоголь і куріння порушують здоров'я всього організму, що впливає певним чином і на зовнішній вигляд шкіри обличчя.
Пристрасть до засмаги та відвідування солярію - ще один фактор ризику, що провокує утворення білих вугрів.
{ad1}У числі останніх причин ми позначимо різні захворювання організму, такі як порушення роботи печінки або захворювання кишково - шлункового тракту. У цьому випадку необхідна повна діагностика і лікування, спрямоване на усунення суті проблеми.
Профілактика білих вугрів
Наукою не один раз доведено, що найкраща боротьба з будь-яким недугою полягає в грамотній профілактиці. І білі вугри не виняток, адже запалення головки міліуми відбувається лише в разі активного розмноження хвороботворних мікробів, що скупчилися в протоках сальних залоз.
Тому регулярне очищення і систематична глибока чистка обличчя - обов'язковий крок в профілактиці білих вугрів.
Скористатися для цих цілей можна як професійною косметикою, так і домашніми рецептами, приготованими власноруч. Підійдуть для цих цілей тоніки з квіток ромашки та календули, а також м'які скраби з вівсяних пластівців.
1 раз на місяць рекомендовані парові ванночки і процедури по глибокому очищенню шкірного покриву. Не можна забувати і про збалансоване харчування, збагачене овочами, фруктами, кисломолочними продуктами.
Як позбутися від білих вугрів
Самостійне видалення білих вугрів за допомогою голки загрожує неприємними наслідки. Некваліфіковані дії можуть привести до травмування здорових ділянок шкіри, вторинного зараження і інфікування шкірного покриву, рубців і шрамів, які залишилися на обличчі.
Ось чому радикальне усунення білих вугрів краще довірити фахівцеві-косметолога. Крім чищення особи і механічного видалення, центри здоров'я і краси пропонують мікрострумову терапію, видалення вугрів лазером, кріомасаж і деякі інші методи лікування. Консультація у спеціаліста допоможе визначити найбільш прийнятний метод особисто для Вас.
У домашніх умовах, при небажанні звернутися до фахівця, можна позбутися від вугрів і народними способами. Для цього буде потрібно йод і камфорний спирт.
На підготовлену шкіру, після проведення парової ванночки і очищення шкіри, точково наносять йод на ніч, а вранці протирають шкіру камфорним спиртом. На протязі декількох днів виконують зазначені процедури, що згодом має призвести до того, що вугор лопне, а його вміст витече назовні. Долікувати ранку оптимально компресом із соку алое.