Які вітаміни додавати в шампунь для росту і зміцнення волосся
На прилавках магазинів стоять шампуні на будь-який смак і гаманець, проте часто обіцяного виробниками ефекту (блиску волосся, їх зміцнення, відсутність лупи) домогтися не вдається. Як же бути, якщо волоссю дійсно потрібна допомога?
Виходом стане вітамінізований шампунь. Витрачатися на нього не потрібно - ви зможете приготувати цей засіб самостійно.
А які вітаміни слід додавати в шампунь для росту, зміцнення волосся і від їх випадання?
Вітаміни та їх корисні властивості для волосся
Перед тим, як додати вітаміни, важливо дізнатися, як вони впливають на ваші локони.
Для їх загального зміцнення допускається змішування декількох вітамінів, але в цьому випадку слід враховувати їх сумісність.
Вітаміни групи B
Всі вітаміни даної групи корисні для вашого волосся, хоча особливо цінними вважаються B1, B6 і B12.
Звичайно, ви можете використовувати будь-які інші вітаміни цієї групи, і все ж хоча б один з перерахованих трьох елементів повинен бути присутнім в шампуні, інакше ефект від їх застосування помітний не буде.
Навіщо ж потрібні вітаміни цієї групи:
- B1 особливим позитивним дією не відрізняється. Втім, його відсутність в організмі загрожує неправильним протіканням процесів обміну в клітинах ваших локонів. Через дефіцит Тіаміну інші корисні речовини не засвоюються в цибулинах волосся. Особливо необхідний Тіамін довгому волоссю, тим більше при їх випаданні;
- B6 схожий на попередній елемент, тільки він ще і відповідальний за доставку гормонів в цибулини, а також за метаболізм в клітинах. Якщо організму не вистачає Піридоксину, він негайно сигналізує про це лупою, випаданням волосся, дерматитом і себореєю;
- B12 бере участь в транспортуванні кисню в шкіру голови, допомагає підтримувати її здоровий стан. Дізнатися про брак цієї речовини можна за сповільненим росту волосся або його повної відсутності, по лущення шкіри голови і її сильного свербіння.
Якщо вам потрібен шампунь, який поліпшить ріст волосся і позбавить від лупи, то перерахованих вітамінів точно вистачить. Тим же, хто бажає збагатити складу засобу, рекомендується вибрати один з варіантів нижчеподаній, хоч і менш ефективною, групи:
- B2 виручить дівчат з жирними біля коріння, але сухими по довжині, ламким волоссям, січеться кінчиками. Даний елемент дуже швидко витрачається в організмі, а тому його дефіцит проявляється досить часто;
- B5 впливає на глибоке зволоження шевелюри;
- B7 часто виручає тих, хто бореться з проблемою облисіння.
Врахуйте, що вітаміни B1 і B6, а також B6 і B12 не можна додавати в шампунь одночасно, так як вони один з одним не поєднуються.
Вітамін E або Токоферол
Він є важливим природним антиоксидантом, уповільнює процес старіння клітин і сприяє їх регенерації. Крім того, він здатний створювати захисну оболонку, яка захищає волосся від шкідливого впливу ультрафіолетових променів.
Проте, надмірно велика кількість вітаміну E негативно позначається на стані волосся, вони починають випадати.
{ad1}З метою лікування і профілактики застосовувати вітамін E потрібно не частіше ніж один раз на три дні, а повний курс повинен становити не більше 10 процедур.
Корисно додавати його в шампунь у випадках, якщо вас турбує свербіж шкіри, сильна лупа, якщо волосся ослаблені та пошкоджені, на них часто впливають високі температури, ви періодично їх фарбуєте.
Вітамін A (Ретинол)
Про дефіцит даного елемента ви теж дізнаєтеся швидко, коли шкіра голови стане помітно суші, з'явиться сильний і постійний свербіж, лущення. Через перерахованих проблем локони стануть слабкіше, почнуть випадати. Оскільки вітамін A теж є природним антиоксидантом, він схожий на Токоферол, однак вплив даного елемента більш помітно, оскільки воно позначається ще і на стані шкіри, насичуючи її колагеном.
Вітамін PP (B3 або нікотинова кислота)
Саме він відповідальний за швидкість росту і пігментацію волосся. Цей вітамін часто і в якості головного елемента включають в різні маски, обгортання, які роблять з метою поліпшення росту волосся. Нікотинова кислота відмінно зволожує їх, уповільнює прояв сивини і прискорює ріст волосся.
При додаванні вітаміну слід бути дуже обережними, оскільки:
- його не можна використовувати гіпертонікам і людям з частими мігренню;
- засіб може не подіяти при активному, сильному облисінні до тих пір, поки не буде усунена його основна причина;
- його забороняється використовувати довше тижня. Відновити застосування можна лише через місяць.
Як правильно додавати і використовувати вітаміни?
З'ясувавши, які вітаміни і навіщо додавати в шампунь, можна переходити до наступного етапу. При цьому якщо вам потрібно дійсно ефективний засіб, важливо приготувати його правильно.
Як правило, для додавання в шампунь застосовують вітаміни в ампулах. Вони продаються в звичайній аптеці, також там є і цілі вітамінні комплекси, які виробники розробляють спеціально для догляду за локонами.
Комплекси можуть відрізнятися в залежності від виробника, проте в їх основі завжди присутні вітаміни, кератин, протеїни, рослинні добавки і колаген.
Тепер перейдемо до приготування миючого засобу:
- Знайдіть невелику ємність і влийте в неї стільки шампуню, щоб вам вистачило на одне миття волосся;
- Розкрийте ампулу з вітаміном (або декілька, якщо вирішите використовувати одночасно кілька видів), струсіть її, вилийте її вміст в ємність з шампунем і перемішайте;
- Розділіть отриманий склад на дві частини;
- Помийте волосся цим засобом один раз і змийте його теплою проточною водою;
- Спіньте другу частину кошти, потім нанесіть його на локони, потримайте хвилин 15 і теж змийте.
Завжди додавайте вітаміни в шампунь обережно, потроху і постійно перемішуйте суміш.
Якщо ви правильно підберете потрібні вашому волоссю вітаміни і будете застосовувати такий засіб на регулярній основі, то позитивний ефект не змусить себе довго чекати - ви помітите його через 2-3 тижні.
До речі, якщо ви розкрили ампулу, але використовували не всі її вміст, не забирайте її в холодильник - вона все одно не збереже свої корисні властивості. Щоб не переводити вітамінний препарат даремно, приготуйте якусь поживну маску для свого волосся.
Крім шампунів, дані комплекси дозволяється використовувати і в якості добавки до засобів для миття волосся, які були приготовлені по народному рецепту. А для більшого ефекту можна також приймати ці вітаміни і всередину, але в цьому випадку спочатку потрібно проконсультуватися з лікарем.
Що ще можна додати в шампунь для волосся?
В принципі, ви можете обмежитися тільки вітамінами - їх корисних властивостей має вистачити.
Але якщо хочеться ще більше посилити ефект, тоді додайте в шампунь один з наступних відварів трав:
- корінь лопуха і кропиву (вони прискорюють ріст локонів);
- розмарин або ялівець (допоможуть забути про лупи;
- ромашку або низку (з їх допомогою вдасться зняти роздратування шкіри голови).
Щоб додати до миючий засіб слід готувати дуже міцний відвар, бо в процесі додавання вам знадобиться всього кілька його крапель.
А якщо ваша шевелюра також потребує додаткового зволоження, скористайтеся гліцерином - його теж можна додавати прямо в шампунь.