Сильно потіють пахви, що робити і як позбутися від проблеми
Коли сильно пітніють пахви і дезодоранти не допомагають, психологічний дискомфорт - не найгірше, адже це означає, що зі здоров'ям щось не так. Що робити, як позбутися від цієї проблеми швидко і ефективно?
Підвищене потовиділення може бути причиною серйозних порушень в організмі.
Причини пітливості пахв
Само по собі виділення поту - абсолютно нормальна реакція людського організму на вплив високих температур або різних стресових ситуацій.
Однак часом потовиділення буває настільки сильним, що виправдати його стресом і високою температурою не можна. Можливо, це відбувається у зв'язку з гормональними змінами організму. Чому сильно пітніють пахви?
З числа інших, найбільш поширених, причин виділяють:
- порушення в процесі обміну речовин;
- надлишок шлаків в організмі;
- такі захворювання, як вегето-судинну дистонію та щитовидку;
- часте вживання шкідливої їжі (чогось гострого або жирного), а також енергетичних і алкогольних напоїв;
- застосування деяких ліків;
- надмірна кількість жирової клітковини;
- носіння теплого одягу або одягу, яка виготовлена з синтетики і щільно прилягає до тіла;
- підвищені фізичні навантаження;
- відсутність правильного догляду за тілом, належної особистої гігієни;
- постійні стреси і нервову напругу.
Як впоратися з проблемою в домашніх умовах?
Якщо пахви рясно потіють навіть коли на вулиці досить прохолодно або через якихось кілька хвилин після виходу з дому, слід вдатися до допомоги народних засобів. Як позбутися пітливості пахв в домашніх умовах?
- П'ять столових ложок ромашки заливаються двома літрами гарячої води, потім все це повинно настоюватися протягом 60 хвилин. Далі в цей настій додається сода в кількості двох столових ложок, розмішується. Готовою сумішшю слід протирати шкіру пахв регулярно, по шість-вісім разів на добу, щоб зменшити рясне потовиділення (в тому числі і в жарку погоду).
- Не менш ефективні в боротьбі з потіють під пахвами ванни, приготування з відваром кори дуба. Буде потрібно півгодини прокип'ятити 200 грам кори в чистій воді, після чого відвар проціджують і додається в ванну з водою кімнатної температури або трохи тепліше. Дубову кору допускається замінити гілками хвойних дерев, з яких теж слід готувати відвари з уже відомим рецептом.
Ванни приймаються протягом трьох тижнів, щодня або через день, тривалістю по 20-30 хвилин.
{ad1}- Після закінчення миття пахв, рекомендується протирати їх борних лосьйоном, а відразу після нього наносити на шкіру пахвових западин тальк. Виконувати таку процедуру потрібно перед сном. Лосьйон готується так: в рівних частинах змішується розчин борної кислоти (чотиривідсотковий), столовий оцет і духи, які не шкода.
Лікування ваннами і відварами рекомендується поєднувати з іншими засобами і методами, додатковими процедурами, і тоді інтенсивність потовиділення зменшиться, запах стане менш відчутним.
Що можна робити ще, щоб позбутися від сильної пітливості пахв?
- Для звуження пор і тимчасового запобігання сильного потовиділення корисний звичайний контрастний душ. Крім того, процедура позитивно позначається на психологічному стані людини і це важливо, тому що нерідко саме в нервовій системі відбувається збій, що тягне за собою проблему надмірної пітливості.
З приводу контрастного душу краще проконсультуватися з лікарем і беззастережно дотримуватися всіх його вказівкам. Саму процедуру слід проводити обережно.
- Мінімум двічі на день необхідно мити проблемну зону із застосуванням антибактеріального мила, споліскуючи потім прохолодною водою. Для миття відмінно підійде і так зване «зелене мило» (з масла оливи) і мило дитяче.
- Якщо протирати пахви лимонним соком, то вдасться на час замаскувати неприємний запах і позбутися від поту.
- Концентрований розчин з води і харчової соди теж підходить для протирання пахв. Протирати шкіру слід ретельно, ватним диском, попередньо змочивши його в розчині. Відомо, що сода відмінно справляється з бактеріями, перешкоджаючи їх утворення на шкірі.
- Для протирання сильно потіють пахвових западин можна двічі в день використовувати і резорциновий спирт (тільки двохвідсотковий).
- З метою виведення шлаків з організму, які є однією з причин проблеми рясного потовиділення, рекомендується пити призначені для цієї мети чаї. Важливо чітко дотримуватися всіх вказівок, інструкцій, пов'язаних з приготуванням і вживанням цього напою. Поступово інтенсивність виділення поту буде зменшуватися не тільки в зоні пахв, але і в інших зонах.
- Якщо на одязі швидко утворюються мокрі сліди від поту, на допомогу прийдуть спеціальні тканинні підкладки або вставки. Вони є одноразовими, але зате виручають, коли потрібно впоратися з потом на одязі візуально.
Медикаментозне лікування
З аптечних препаратів варто звернути особливу увагу на:
- Пасту Таймурова. Це препарат з потрійним ефектом, тобто він знезаражує, дезодорує і підсушує, ефективно борючись з надмірним потінням. Наноситься на проблемні зони двічі на день і обов'язково тонким шаром. Якщо людина чутливий до будь-яких компонентів пасти, можлива мігрень, а при тривалому застосуванні не виключається виникнення висипу на шкірі;
- Формагель. Також надає дезинфікуючу і антибактеріальну дію, знижує пітливість. Гель необхідно застосовувати відразу після душу, наносячи його тонким шаром і обов'язково на абсолютно суху шкіру. Через 20 хвилин гель можна змити теплою водою. Забороняється застосовувати препарат при запаленнях і гіперчутливості шкіри;
- Пасту Лассара. Це комбінований засіб, оскільки його застосовують не тільки при захворюваннях шкіри, але і в разі підвищеного потовиділення. Підсушує і позбавляє шкіру від мікробів, однак його не можна використовувати при поганій згортання крові, схильності шкіри до подразнень, анемії. Також настійно рекомендується відмовитися від застосування даного засобу і вагітним жінкам.