Селера для особи
Зелені листочки селери мають незвичайну історію. Вся справа в тому, що в Стародавньому Римі та Стародавній Греції селера був декоративним рослиною, наділений дивовижною символікою.
По одному з приданий, сік селери входив до складу класичних любовних напоїв. Саме з тієї давньої пори селера почали успішно застосовувати в кулінарії.
Програми лікувального харчування та народної медицини настільки високо оцінили склад і користь селери, що така сфера як косметологія залишитися в стороні вже просто не мала права, і селеру, вже багатьом пізніше, стали застосовувати в народних рецептах краси.
Про те, як застосовують селера для особи - сьогодні розповідає Комора Краси.
Селера для шкіри: косметичні властивості
Не дивлячись на те, що на сьогоднішній день відомо кілька різновидів рослини, все вони в більшій чи меншій мірі містять комплекс вітамінів, а також ефірне масло, клітковину і мікроелементи - магній, селен, залізо, цинк, кальцій, калій.
Ну а косметичну цінність селери для особи інтуїтивно оцінили ще давньогрецькі красуні. Хай не широко, але вже тоді селера стали застосовувати для приготування простих масок для обличчя, які допомагають зберегти і продовжити молодість шкіри.
Тонізуючі властивості соку селери і знайшли застосування як для очищення, так і для живлення шкіри. Маски з селерою допомагають і при проблемній шкірі - вони заспокоюють роздратовану шкіру, сприяють якнайшвидшої регенерації клітин.
Ну а там, які маски можна приготувати з селери - дізнаєтеся з наших рецептів.
Селера для особи: народні рецепти
-
Сік селери для проблемної шкіри
Сік селери для особи в чистому вигляді застосовують для очищення шкіри, а також боротьби з явними шкірними недоліками - прищами, вуграми, гнійничкові утвореннями. Сік з допомогою марлевого компресу прикладають до шкіри на 10-15 міну, на завершення обполіскують обличчя водою кімнатної температури.
{ad1}-
Тонік з селери для жирної шкіри
Тонік для шкіри, схильної до жирності, можна приготувати, якщо ретельно подрібнити 100 грам зелені селери і залити отриману масу склянкою окропу. Наполігши відвар 3-4 години (в термосі), тонік перед застосуванням проціджують, обличчя протирають двічі в день - вранці і ввечері. На власний розсуд отримане засіб можна збагатити декількома краплями ефірних масел.
-
Омолоджуюча маска для обличчя
Класичний рецепт омолоджуючої маски складається з молока і зелені селери, в пропорції - столова ложка подрібненої зелені на 50 мл молока. Для приготування маски зелень заливають молоком і доводять до кипіння. Настояним теплим відваром просочують марлю і прикладають до шкіри на 10-15 хвилин. Залишки маски видаляють вологим ватним диском.
-
Живильну маску для чутливої і / або нормальної шкіри з селери
1 столову ложку подрібненого кореня селери змішують з такою ж кількістю сиру і вдвічі більшим - молока. Маску на шкіру наносять на 10-15 хвилин. При збагаченні маски 1 чайною ложкою рослинних масел шипшини, зародків пшениці або оливкового масла рецепт підходить і для сухого типу шкіри.
-
Селера від жирного блиску шкіри
Селера для особи застосують при зайвої жирності шкіри для усунення неприємного жирного блиску і надлишок шкірного жиру.
У цьому рецепті зелень селери змішують з таких же кількістю подрібнених вівсяних пластівців (по 2 столові ложки) і 1 чайною ложкою рідкого натурального меду.
Маску наносять на 8-10 хвилин, змивають прохолодною водою. При жирній шкірі з розширеними порами кілька столових ложок подрібненого селери для обличчя можна змішати з яєчним білком, таку маску витримують від 5 до 12 хвилин.
-
відбілююча маска
А ось рецепт отбеливающей маски з селерою може бути наступним: 2 чайні ложки подрібненого селери, чайна ложка сметани і ½ чайної ложки лимонного соку ретельно змішують. На шкіру наносять тонким шаром на 8-10 хвилин. При чутливому типі шкіри від подібного рецепта, можливо, слід відмовитися через негативну реакцію шкіри на лимонний сік.
-
Скраб для особи з селери
І наостанок ще один косметичний продукт, який можна приготувати з селери - скраб для обличчя при зрілої, в'янучої шкірі.
Для приготування кошти знадобиться по 1 чайної ложки подрібненого на борошно сухого кореня селери, кінзи, тертого імбиру і мускатного горіха. До отриманої маси додають ½ чайної ложки кориці і 1 чайну ложку меду. Ретельно розмішати суміш наносять на вологу шкіру і масажують протягом 2-3 хвилин, в завершенні змивають водою кімнатної температури.