Морква для засмаги
Гарна засмага - логічне бажання кожної представниці прекрасної половини в літній період.
На допомогу йдуть різні засоби, починаючи від натуральних масел і професійних засобів для засмаги (лосьйони, тоніки, спреї), закінчуючи засобами-автозагармі.
Але не завжди навіть найякісніші (здавалося б) товари сприяють рівному, правильному загару. Що ж не так?
Вся справа в особливостях нашої шкіри. Одні з легкістю перетворюються в «шоколадку» за кілька днів перебування на сонці, іншим же не вистачає і декількох тижнів для отримання засмаги.
Може трапитися і так, що шкіра обгорає, не встигнувши засмагнути. Скорегувати ситуацію під силу ... продовольчих товарах, які активують сприйнятливість клітин шкіри до засмаги. У їх числі - знайома морква.
І хоч яскравий колір цього овоча не завжди асоціюється з бронзовою шкірою, морква - перевірений не однієї тисячею людей засіб для засмаги. Як її використовувати - розповідає Комора Краси.
Морква для засмаги: корисні властивості
Морква - дуже цінний овоч, і не тільки для отримання бездоганного засмаги. В її складі - комплекс вітамінів і мікроелементів: вітаміни А, В, С, необхідний шкірі вітамін Е, а також кальцій, фосфор і фолієва кислота, клітковина, біологічні активні речовини і фітонциди.
Весь цей перелік наділяє морква мало не лікувальним впливом на організм, адже твердження про те, що морква активізує захисні сили і підвищує імунітет, також не позбавлене підстав.
{ad1}Чим же корисна морква і морквяний сік для засмаги? Помаранчевий її колір пояснюється вміст вітаміну А (бета-кератину).
Вітамін А в свою чергу не тільки активізує захисні функції шкіри, що попереджає опіки, а й здатний накопичуватися в клітинах і надавати шкірі трохи жовтуватий відтінок. Ось чому систематичне вживання моркви допомагає утримувати і на далі зберігати загар.
Особливо ефективний в цьому відношенні морквяний сік. Але це зовсім не означає, що влітку необхідно переходити на морквяну дієту. Це-то навряд чи піде на користь організму і шкірі.
Як же правильно вживати моркву для гарної засмаги
1. Оптимальний варіант - випивати перед виходом на сонце склянку свіжого морквяного соку. Це прискорить загар і допоможе зберегти його.
2. Вітамін А - жиророзчинний вітамін. Тому, що він краще засвоївся, моркву рекомендують поєднувати з маслом або жирними вершками. Оптимальний варіант - легкий морквяний салат, заправлений олією.
3. Морква часто використовую в рецептах домашніх масок для обличчя. Такі маски роблять шкіру пружною, злегка підтягують її, надають легкий відтінок засмаги. У народних рецептах найбільш часто застосовують морква світлих кольорів.
Морква для засмаги: запобіжні заходи
Каротин, що міститься в моркві, підвищує сприйнятливість шкіри до засмаги. Це факт, але не варто сприймати його, як єдино вірний шлях. Так, при нераціональному використанні моркви, можливий ряд негативних наслідків.
1. Кератин відкладається в клітинах шкіри і призводить до її фарбування в жовтий колір. Це - добре в міру. Сильна жовтизна шкіри зовсім не створить ефект гарної засмаги, скоріше - захворювання жовтяниці.
Тому не варто вже сильно налягати на моркву в літній період. Досить 1 морквини, або 1 стаканчики соку в день.
2. Надмірні дози морквини можуть спровокувати млявість і сонность, крім жовтої шкіри, організм може зреагувати головним болем або температурою (порушення в роботі нирок і кишечника). І тому морквяна дієта - не найкращий вибір для літнього засмаги.
3. Морквяний сік для засмаги протипоказаний при гастриті з підвищеною кислотністю, а також при виразці і коліті. Обережність і міру при вживанні моркви слід дотримуватися діабетикам.