Маска для обличчя з хурми, як приготувати в домашніх умовах
Восени і взимку шкіра обличчя особливо потребує додаткової уваги, в догляді і вітамінах.
В цей же період у багатьох магазинах з'являється хурма - фрукт, домашні засоби з якого не просто можна, а необхідно готувати і застосовувати. Як приготувати маски з хурми для особи і як ними правильно користуватися?
У чому користь хурми для шкіри обличчя?
Домашні засоби, приготовані з хурми багаті вітамінами A, C, PP, йодом, бета-каротином і іншими корисними елементами. Всі вони відіграють важливу роль для шкіри, оскільки допомагають їй залишатися пружною, красивою, здоровою, захищають її від різних висипань.
До складу таких масок входить також і чимало мікроелементів: кальцій, магній, залізо, фосфор і т.д. З їх допомогою шкіра не просто отримує необхідні їй речовини, але і швидше, краще їх засвоює, вбирає.
Разом і окремо ці компоненти, що містяться в хурмі, роблять благотворний вплив на шкіру і покращують її стан:
- завдяки наявності таких корисних антиоксидантів, як аскорбінова, ретинова кислота, бета-каротин, захищають організм і шкіру обличчя від передчасного старіння;
- надають чудове протизапальну дію, отже, маски з хурмою особливо стануть в нагоді тим людям, яких турбують постійні гнійничкові і вугрові висипання на обличчі;
- вітамін P допомагає шкірі дихати, а також підвищує її стійкість до різних інфекцій;
- потужний антиоксидант у вигляді вітаміну C впливає на проникність капілярів, тому хурма допомагає боротися з алергією. Крім того, вона гальмує в людському організмі окислювальні процеси - за обидві ці якості вона і отримала звання «вітаміну молодості»;
- не менш важливий для організму і зовнішнього вигляду шкіри обличчя такий елемент як калій, адже він має сечогінну властивість, тобто допомагає організму швидше позбуватися від шкідливих речовин;
- колір обличчя залишається нормальним, здоровим. У цьому йому допомагає залізо - мікроелемент, здатний успішно боротися з анемією, яка, як відомо, робить шкіру блідою і в'янучої.
У яких ще випадках допомагає хурма?
Перевага хурми полягає ще і в тому, що вона володіє комплексною дією, тому з її допомогою можна виправити безліч недоліків:
- для проблемної та жирної шкіри хурма знадобиться, щоб підсушити, загоїти і продезінфікувати її. При цьому біологічно активні речовини даного фрукта налагодять роботу сальних залоз і зроблять шкіру більш матовою;
- при сухому типі шкіри хурма допоможе позбутися від таких неприємних проблем, як лущення, стянутость, і поверне їй пружність і еластичність;
- у старіючої шкіри підвищиться тонус, разгладятся дрібні зморшки на обличчі, повернеться його красивий здоровий відтінок, так що для даного типу шкіри можна вважати хурму практично чудесним засобом.
Домашні засоби для особи з хурмою
Хурма по праву вважається універсальним продуктом, тому як її можна включати до складу косметичних засобів для будь-якого типу шкіри - як для нормальної, так і для жирної або ж сухий.
{ad1}У постійному харчуванні, зволоженні відчуває необхідність суха шкіра, і ця помаранчева ягода якраз буде доречним.
Якщо говорити про жирній шкірі, вона часто виглядає дуже сальної, має неприємний блиск, постійно забруднюється, її пори закупорюються.
А ось власниці нормального типу шкіри з подібними проблемами не знайомі, проте це не означає, що хурма для особи їм нічим не буде корисна - навпаки, такий шкірі теж потрібно харчування, щоб надовго зберегти її молодість і здоровий колір.
Тепер перейдемо безпосередньо до приготування домашніх засобів і розберемося, як саме їх застосовувати.
Для сухої шкіри обличчя
- Приготуйте лосьйон з соку одного хурми, 200 мілілітрів води (це півсклянки), столової ложки одеколону і чайної ложки гліцерину. Готовим засобом щоранку протирайте шкіру.
- Для маски знадобиться змішати м'якоть одного фрукта і така ж кількість сметани або вершків, після чого розтерти їх в масу, схожу на кашку. Наносите маску на шкіру на чверть години і змивайте теплою проточною водою.
- Існує ще один рецепт маски для цього ж типу шкіри. Знову використовуйте м'якоть однієї хурми, змішайте її з рослинним маслом (в рівній кількості) і додайте одну чайну ложку крохмалю. Після нанесення маски слід зачекати 15 хвилин, потім змивайте. Шкіра пом'якшиться і прекрасно підживити.
Рецепти для жирного типу шкіри
- Щовечора протирайте обличчя домашнім лосьйоном: змішайте по півсклянки одеколону і камфорного спирту, один збитий яєчний білок і столову ложку соку хурми.
Якщо віддаєте перевагу маски, то скористайтеся однією з двох.
- Для приготування цієї ліфтинг маски потрібно змішати м'якоть хурми (теж однією) і білок одного курячого яйця. Наносити її рекомендується 2 або 3 рази в 7 днів, щоб очистити, відбілити і заодно освіжити шкіру обличчя.
- Інша маска готується все з тієї ж м'якоті і столової ложки крохмалю або толокна. Накладається вона на обличчя на чверть години, потім змивається теплою водою з-під крана.
Засоби для нормальної шкіри
- Лосьйон: змішайте сік фрукта і мінеральну або кип'ячену воду в однакових пропорціях, потім розлийте все по формам для льоду і приберіть в морозилку. Цими кубиками протирайте обличчя щодня по пробудженню.
- Щоб приготувати домашній крем, розітріть по столовій ложці м'якоті хурми і вершкового масла, додайте туди один жовток, чайну ложку меду і все перемішайте. Крем необхідно тримати на обличчі хвилин 20-25, а видаляти його серветкою. Зберігати його слід в холодильнику.
- Маска готується майже так само, як і в попередніх випадках: м'якоть хурми змішується з рисовим борошном (замість неї підійде і вівсяна) в однакових кількостях. Нанесіть суміш на шкіру, почекайте 20 хвилин і змийте чистою теплою водою. Повторюйте маску один, максимум два рази на тиждень.
Хурму для шкіри обличчя можна поєднувати з будь-якими іншими ягодами, фруктами - аби ці продукти не містили алергенів і не викликали роздратування на шкірі.
Наприклад, не можна додавати до складу засобу кислі ягоди.
Крім того, враховуйте, що для жирного типу шкіри не підійдуть жирні інгредієнти, а ось для сухого типу якраз потрібні такі компоненти.