Лопнула мозоль на нозі, що робити в домашніх умовах
21.02.2018 0

Лопнула мозоль на нозі, що робити в домашніх умовах

Догляд за ногами
В закладки


лопнула мозоль на нозі що робитиРозпізнати утворилася на п'яті водну мозоль нескладно. Вона виглядає як бульбашка невеликого розміру (втім, мозоль буває різного розміру) зі скопилася всередині нього рідиною. Дане освіту виникає в результаті тертя шкіри стопи і нерідко через нього людина відчуває біль. А якщо лопнула мозоль на нозі, що робити в такій ситуації? Яких заходів слід вжити в першу чергу?

Адже коли ранка відкривається, існує ризик випадково занести всередину інфекцію.

У ваших силах запобігти ці неприємні наслідки, якщо ви зробите всі необхідні заходи.

Перша допомога, якщо лопнула мозоль

Коли мозоль несподівано лопається сама по собі, слід відразу приступити до наступних дій:

  • спочатку потрібно промити руки з милом або хоча б протерти їх за допомогою спеціального антибактеріального гелю і серветки;
  • пошукайте будь дезінфікуючий препарат, який завгодно - підійде і перекис, і зеленка, і йод. Обробіть даними засобом краю розірваної мозолі. Робіть це обережно, щоб препарат не потрапив в утворену рану, інакше ви ризикуєте травмувати м'які тканини і, відповідно, уповільнити процес загоєння;
  • після того, як закінчите обробляти мозоль, приклейте до неї бактеріальний пластир - так ви захистите ранку від зовнішніх впливів.

Крім обробки мозолі, також слід задуматися про її подальше лікування.

Для цього потрібно замінити бактеріальний пластир новим, але вже протівомозольним. Такий пластир вбирає в себе надлишки лімфи, не заважаючи при цьому шкірі дихати, а ще він сприяє більш швидкому загоєнню рани.

Тільки накладайте його правильно, тобто спочатку ви повинні скористатися манікюрними ножицями, якими слід акуратно відрізати омертвілі краю мозолі.

Потім візьміть звичайний ватяний спонжик, змочіть його в чистій воді і протріть їм хвору ділянку шкіри.

Після це місце слід витерти насухо, а зверху вже наклеїти протівомозольний пластир. Не потрібно його знімати: він відпаде сам, відразу після загоєння рани.

як обробити лопнула мозоль

Перед використанням пластиру, людям, що страждають на цукровий діабет, обов'язково слід проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Без цієї консультації використання пластиру їм заборонено.

Які аптечні препарати здатні допомогти вам у лікуванні мозолі?

Іноді трапляється, що протівомозольного пластиру немає і придбати його з якихось причин неможливо, тому замість нього допускається скористатися іншими аптечними засобами.

Чим помазати лопнула мозоль:

{ad1}
  1. Саліцилової маззю (10%). Її дозволяється застосовувати протягом трьох тижнів (не довше ніж), однак під час її використання потрібно відмовитися від будь-яких додаткових препаратів.
  2. Левомеколем. Засіб добре справляється із запаленням, знищує мікробів і відновлює пошкоджені людські тканини. Мазь наноситься виключно під пов'язку, зроблену з стерильного бинта. Цю пов'язку необхідно міняти три рази на добу.
  3. Синтоміцином. Він надасть як антибактеріальний, так і знеболюючий ефект.

ніж помазати лопнула мозоль

Як швидко вилікувати лопнула мозоль народними засобами?

Якщо водяна мозоль лопнула, а аптечні засоби закінчилися або вам більше до душі народна медицина, тоді на допомогу прийдуть різні трави і натуральні продукти.

  1. Приготуйте медову мазь. Мед розігрійте до теплого, але не гарячого стану, після чого змажте їм свою рану і обмотайте її чистим бинтом. Цю процедуру слід повторювати кілька разів на день.
  2. Використовуйте корінь селери. Його необхідно буде порубати на невеликі, навіть дрібні шматочки і потім влити до них приблизно 120 мілілітрів масла з насіння соняшнику. Готове засіб наносять під пов'язку з бинта.
  3. Спробуйте просто прикладати до утворилася ранці для її загоєння деревій. Зрозуміло, він повинен бути рубаний.
  4. Ще ви можете приготувати спеціальний бальзам - хвойно-масляний. Їм два-чотири рази на день змащують лопнула мозоль для того, щоб заспокоїти пошкоджену шкіру і допомогти рані швидше зажити.

бальзам від мозолів

Чи можна проколювати мозоль на нозі самостійно?

Відповідь на це питання залежить від ваших особистих відчуттів і самої мозолі.

Так, якщо вона не дуже велика за розміром і особливих незручностей, дискомфорту, болю мозоль вам не заподіює, тоді краще залишити її в спокої - просто заклейте її зверху бактерицидним пластиром і все.

Якщо ж міхур досить великий, та до того ж через нього ви відчуваєте незручності, і він в будь-який момент може лопнути, тоді, мабуть, має сенс зайнятися міхуром і розкрити його самостійно. Однак врахуйте, таку мозоль не можна лопнути, немов звичайний повітряна кулька.

Як же розкрити мозоль самостійно? Дотримуйтесь нескладних рекомендацій:

  • Насамперед, перед тим, як приступити до розтину мозолі, потрібно подбати про чистоту своїх рук. Продезінфікуйте і руки, і поверхня освіти. Для обробки мозолі найкраще підходить спиртовий розчин йоду, оскільки з його допомогою ви не тільки продезинфікуєте її, але також зніміть запалення;
  • Далі вам знадобитися якась тонка і гостра голка (підійде швейна голка, шпилька і т.п.), яку обов'язково потрібно простерилізувати в вогні. Не турбуйтеся, для цього вам не доведеться розводити будинку багаття - досить використовувати звичайні сірники, палаючу свічку або запальничку. Якщо ж вогню, навіть такого незначного, не знайшлося, потримайте голку секунд 10-20 в йоді або в спирті;чи можна проткнути мозоль
  • Тепер акуратно проколіть мозоль. Проколювати її рекомендується паралельно поверхні стопи, щоб не проткнути шкіру і зовсім мінімально пошкодити цілісність свого шкірного клаптя;
  • Після того, як проколіть водну мозоль, обережно промокніть випливає з неї рідину чистим, а краще стерильним бинтом, ватним спонжиком і т.п .;
  • Поверх розкритої мозолі накладіть відповідну мазь з антибіотиком (наприклад, з Левоміцетином), а потім накладіть і пов'язку або наклейте пластир. Не забувайте міняти пластир або пов'язку два-три рази на добу, знімаючи її на ніч, щоб процес загоєння йшов швидше.

Тепер ви знаєте, що робити, якщо лопнула мозоль на нозі. Найголовніше, що ви повинні пам'ятати, приступаючи до лікування мозолі - намагатися не занести інфекцію в ранку.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як позбутися мозолів на руках і причини їх появи
Мозолі на руках можуть з'явитися в незалежності від віку, догляду та стану здоров'я. Тому навіть власниці молодих і доглянутих ручок можуть в той чи інший момент
Ванночки від мозолів
Ванночки від мозолів
Ванночки від мозолів
08.01.18 Догляд за ногами
Мозолі - неприємна проблема, атакуюча нас в самий невідповідний момент. Незважаючи на те, що поколювання мозолі - найбільш швидкий спосіб від неї позбавитися,
Шіпіца на нозі, як позбутися в домашніх умовах
Раптово з'явилася на нозі шіпіца доставляє масу незручностей і біль, адже при ходьбі людина змушена наступати на ступні, а ходити доводиться часто.
Що робити, якщо відходить ніготь на великому пальці ноги
Відшаровуються нігті на нозі виглядають не дуже привабливо, проте, це не найбільша біда, оскільки крім неестетичного вигляду, дане явище ризикує обернутися для людини
Мозоль куряча Жолкіїв, як лікувати народними та сучасними способами
Одне з найбільш неприємних, небезпечних і завдають сильний дискомфорт новоутворення на шкірі людини - мозоль куряча Жолкіїв. Як лікувати її в домашніх умовах і які