
Дифузне випадання волосся у жінок, лікування і причини
Дифузне випадання волосся - одна з тих форм облисіння, якої найчастіше схильні саме жінки.
Статистичні дані вельми невтішні, адже з кожним роком кількість пацієнток, які звертаються за допомогою до лікарів з даною проблемою, невблаганно зростає.
При такій формі алопеції волосся по всій поверхні голови стають тонкими і рідкісними, проте ранніх стадіях захворювання не відзначається вогнищ облисіння.
Дерматологи переконані: насправді дифузним випаданням страждає куди більше представниць слабкої статі, ось тільки далеко не всі з них йдуть за допомогою в клініку, правда поки випадання волосся не стане більш інтенсивним і помітним.
Необхідно відзначити, що легкі форми захворювання набагато краще піддаються лікуванню і віднімають менше часу, та й нервів теж.
Що стосується природи виникнення настільки неприємного захворювання, воно може з'явитися в результаті якого-небудь негативного впливу, стресу або хвороби.
Дифузне випадання волосся у жінок, причини та ознаки
В цілому, щоденне випадання волосся вважається цілком нормальним, за умови, що ви втрачаєте адекватну кількість волосся.
Насторожити ж вас повинні такі моменти, як:
- об'ємні пучки волосся, що залишаються на щітці після кожного розчісування;
- постійне виявлення волосся на постільній білизні і одязі, хоча перш за вами такий "звички" не спостерігалося;
- велика кількість волосся на рушник після миття і витирання голови.
І, звичайно, однозначною ознакою наступаючого облисіння є настільки сильна втрата волосся, коли ви виявляєте на своїх руках цілі пасма при слабкому потягуванні за них або якщо шкіра голови стає помітна крізь шевелюру.
Хоча причин випадіння волосся існує дуже багато, часто пацієнтки самі розуміють, через що конкретно виникла дана проблема.
Отже, головними "активаторами" є:
- Травми, хірургічні операції;
- Депресії і стреси;
- Наявність шкідливих звичок (надмірне вживання алкоголю або куріння);
- Авітаміноз і дефіцит вітаміну А в організмі;
- Важкі форми хронічних захворювань;
- вагітність;
- Онкологія;
- Нещодавно перенесені інфекційні захворювання, а також віруси;
- Жорсткі види дієт;
- Тривале застосування антидепресантів або антибіотиків.
Майте на увазі, чим швидше ви виявите дифузне випадання волосся і почнете лікування, тим вище шанси на успіх.
{ad1}Якщо алопецію запустити, відновлення волосся може виявитися дуже складним, однак при правильно підібраному лікуванні навіть запущені випадки не є безвихідними. Але не довіряйте красивим рекламам і обіцянкам косметологів в лічені дні повернути вам шикарну шевелюру, інакше спустіть на вітер чималу суму, а результату так і не побачите.
Пам'ятайте, що тільки лікар здатний підібрати правильне лікування.
Як відбувається лікування
Як тільки ви помічаєте ознаки випадіння волосся, не відкладаючи, йдіть за консультацією до свого лікаря. Причини облисіння можуть виявитися набагато серйозніше, але заздалегідь впадати в паніку не варто.
Сходіть також на прийом до трихолога, ендокринолога, потім до гінеколога і обов'язково здайте необхідні аналізи на гормони.
Після всіх пройдених обстежень і лікарів для вас складуть індивідуальний план лікування, враховуючи всі особливості вашого організму.
Ні в якому разі не починайте лікування дифузного випадіння волосся, поки не будуть точно встановлені причини виникнення захворювання!
Основним завданням в боротьбі з облисінням є зупинка випадіння волосся, а вже після цього в справу йдуть різні методи стимуляції їх росту.
Іноді лікарі рекомендують дотримуватися спеціальних типів дієт, де міститься багато вітаміну А, В, С і цинку, так як вони особливо важливі для росту волосся.
Не менш ефективні в боротьбі з алопецією різні шампуні проти випадіння, спеціальні косметичні спреї і лосьйони.
Крім того, існують розроблені конкретно від проблем облисіння вітамінні комплекси, які, крім іншого, спрямовані і на стимуляцію зростання нового волосся.
Дифузне випадання волосся, лікування народними методами
- Наприклад, в аптеці продаються безлічі різних трав (дубова кора, ромашка, кропива і т.п.), а відвари з них дуже корисні для випадають і ослабленого волосся.
- Раз в 7 днів необхідно застосовувати маски для волосся, до складу яких повинні входити червоний перець, гірчиця, цибуля, яєчний жовток і інші продукти, багаті вітамінами. Дуже багато масок для волосся від випадіння можна знайти у нас на сайті ось тут.
- Будьте готові до того, що лікар, як це не дивно, пропише вам заспокійливі, адже відсутність стресів - одне з важливих умов в боротьбі з дифузним випаданням.
- Існує і такий спосіб лікування облисіння, як лазерна корекція волосяних фолікул. Втім, в домашніх умовах допускається використання лазерної гребінця лікування дисбактеріозу кишечника (вона не менш ефективна).
Медикаментозне лікування волосся
Коли домашні засоби недостатньо ефективні або необхідно доповнити їх медикаментозним лікуванням, лікарі виписують певні препарати.
Так курсове лікування препаратом «Селенцін» дає позитивний ефект, хоча лікування на його основі триває приблизно 12 місяців з двотижневими перервами.
«Трікосахарід» використовується при лікуванні алапеціі не тільки у жінок, але і чоловіків. Він випускається у вигляді лосьйонів і шампунів, тому користуватися ним досить зручно, а крім цього він має різнобічним дією.
У місцевій терапії використовуються амінексіл і миноксидил.
Оскільки за випаданням волосся нерідко стоїть брак заліза внаслідок анемії або ж важких менструальних кровотеч, лікар може виписати препарати, що містять і велику кількість заліза.



