Безбарвна хна для волосся і рецепти домашніх масок
Кожна жінка і дівчина мріє про те, щоб її волосся було густим і шовковистим. Для цього важливо здійснювати правильний догляд за ними.
На сьогоднішній день косметологічні компанії пропонують величезний вибір різних засобів по догляду за локонами.
Але не завжди вони можуть допомогти у вирішенні якихось певних проблем через вміст в своєму складі більше хімічно створених речовин, ніж натуральних.
Дуже часто дівчата і жінки для догляду за волоссям використовують звичайну хну. Розглянемо, чим корисна безбарвна хна для волосся, як правильно її використовувати і які маски в домашніх умовах можна приготувати.
Користь і шкода безбарвної хни
Отримують хну з листя чагарника, що росте на Середньому Сході та Північній Африці. Продається вона в порошкоподібному вигляді і буває декількох видів:
- Іранська (безбарвна);
- суданська;
- Індійська.
Мова сьогодні піде про іранський вид. Завдяки своєму унікальному вітамінним складом, порошок використовується не тільки для догляду за локонами, але і в народній медицині при лікуванні і профілактиці більшості захворювань.
Для волосся хна особливо цінна, так як має ряд корисних властивостей:
- Зміцнює волосяну цибулину, запобігаючи надмірне випадання локонів;
- Відновлює структуру зсередини;
- Нормалізує приплив крові і надходження поживних речовин до коріння волосся;
- Надає лікувальну дію на шкіру голови;
- Покращує зовнішній вигляд, надає природний блиск і шовковистість;
- Робить колір яскравішим і насиченим. У більшості випадків, використовується, як фарба.
З усього вищесказаного можна зробити висновок, що хна надає не тільки лікувальну дію на локони, але і змінює їх колір. Адже такими властивостями не володіє ні одна фарба.
Якщо ви не бажаєте змінювати колір або відтінок своїх локонів, в такому випадку рекомендується використовувати безбарвний вид продукту.
Протипоказання
Як таких протипоказань до застосування хни немає, але є кілька моментів. З ними важливо ознайомитися, щоб не зіпсувати свій зовнішній вигляд.
- Не рекомендується використовувати дівчатам зі світлим волоссям, так як після застосування локони можуть придбати злегка зеленуватий відтінок. Змити його буде вкрай складно.
- Незважаючи на те, що хна має лікувальні властивості для шкіри голови, то використовувати засіб в якості основного лікування не варто. Як правило, маски з хною використовують в якості доповнення до основного медикаментозному лікуванню.
- Використовуючи безбарвну хну для волосся, не рекомендується найближчим часом фарбувати локони, так як фарба може не рівномірно їх пофарбувати. Проводити фарбування фарбами і доглядати хною не вийде, в даному випадку необхідно вибирати.
Правила використання натурального барвника
Наносити хну можна на будь-який тип волосся, головне, робити це правильно.
Якщо локони жирні, розподіляти розведене речовина необхідно повністю по всьому волоссю.
Для сухого і нормального типу - на корені, додавши попередньо кілька крапель ефірного масла (іланг-іланг, виноградних кісточок, жожоба і т.д), так як природний барвник має підсушують дією.
Непоганим варіантом буде додати в розведену хну подрібнені сухі лікарські трави: календула, ромашка, кропива, шавлія або рідкі вітаміни в ампулах (А і Е).
Важливо правильно розвести сухий порошок, а також знати кілька нюансів при нанесенні:
- Для волосся необхідно використовувати тільки свіжу і якісну хну. Купувати необхідно в строго спеціалізованих магазинах, від цього буде прямо залежати результат.
- Висипаємо порошок в скляну тару. Розводимо теплою водою (будь-яким трав'яним настоєм), постійно розмішуючи пензликом. Консистенція повинна вийти єдиної без грудок.
- Наноситься засіб на вологе чисте волосся. Поверх накривається поліетиленом мішечком або харчовою плівкою.
- Якщо в рецепті з хною використовувалися ефірні масла, в такому випадку шевелюру промивають з додаванням шампуню. У всіх інших випадках промиваємо під проточною водою.
- Готують виключно на 1 раз. Зберігати готовий склад, а також порошок у відкритому вигляді не можна. Для сухого порошку необхідно скористатися герметичним пакетом.
Домашні доглядають кошти на основі іранської хни
Маска з безбарвної хни для волосся, приготована в домашніх умовах, набагато краще допомагає впоратися з тією чи іншою проблемою, так як в своєму складі вона містять виключно натуральні речовини.
{ad1}Саме з цієї причини вона не зберігаються, а готується лише в разі потреби. Пропонуємо вашій увазі розглянути кілька рецептів.
Безбарвна хна і масло
У поєднанні ефірних масел і індійської хни, засіб допомагає не тільки зміцнити волосяну цибулину, а й наситити її корисними елементами і вітамінами.
- Безбарвна хна - 2 ст.л;
- Вода - 2 -3 ст.л;
- Ефір розмарину - 3 краплі;
- Масло оливи - 3 краплі.
Порошок висипаємо в глибоку тару і розводимо водою, пам'ятайте, що консистенція повинна нагадувати густу сметану. Потім додаємо масла і ретельно перемішуємо. Використовуючи кисть, рівномірно розподіляємо засіб по волоссю.
Утеплюємо і витримуємо півгодини. Змиваємо, як зазвичай.
- При випаданні волосся в 1 столовій ложці реп'яхової олії розчиняємо 3 краплі ефірного масла розмарину, сосни, кедра або чайного дерева (можна комбінувати масла, але «насичення» ефірного компонента не повинна перевищувати 5-ти крапель на одну столову ложку масла-основи).
- При жирному волоссі маску з хною збагачують декількома краплями ефірних масел чайного дерева, меліси, м'яти, імбиру або бергамота.
- При посічені кінчики використовую ефірні масла ромашки, сандалу, герані, іланг-ілангу. Маски з ефірними маслами не рекомендують застосовувати частіше 2-х разів на тиждень.
Ще кілька масок на основі хни і масел
Домашні засоби для волосся на основі безбарвної хни і масел добре підходять сухим, жорстким, густим волоссям, а також посіченим кінчиках.
- Бездоганною репутацією володіє хна з додаванням 2-3-х ложок реп'яхової олії. Така маска живить і зміцнює волосся, а також бореться з лупою.
- Ну а для активізації росту волосся реп'яхову олію замінюють касторовою. Масляну маску на основі хни витримують на волоссі 40-50 хвилин, після чого змивають її теплим м'яким шампунем.
Підсилює вплив маски поліетиленова плівка, якою обгортають голову відразу після нанесення маски. Процедуру повторюють 2-3 рази на тиждень.
Яєчно-гранатова маска для волосся з безбарвною хною
Для відновлення структури волосся зсередини рекомендується використовувати яйце, хну і сік граната. При регулярному застосуванні доглядає кошти шевелюра буде сильною з природним блиском.
- Жовток перепелиного яйця - 2 шт;
- Хна безбарвна - 2 ст.л;
- Сік граната - 1,5 ст.л.
Всі компоненти з'єднуємо між собою, ретельно перемішуємо. Маса повинна вийти однорідною без грудок. Розподіляємо по волоссю, вкутуємо і витримуємо 20 хвилин. Видаляємо складу під простий проточною водою.
Авокадо і хна
Для позбавлених вологи (пересушені локонів) необхідно використовувати живильні маски. Поєднання екзотичного плоду і натурального безбарвного порошку допоможе витаминизировать і наповнити вологою волосяні цибулини, додасть локонам сяйво і красивий зовнішній вигляд.
- Вода - 1 склянка;
- Хна - 4 ст.л;
- Авокадо - 40 г;
- Кетамін - 20 мл.
Авокадо промити і очистити від шкірки, видалити внутрішню кісточку. Необхідна кількість подрібнити в блендері. У глибоку миску виливаємо воду і невеликими порціями всипаємо порошок, постійно помішуючи, щоб не утворилися грудки. Потім викладаємо фруктове пюре і додаємо ефірне масло. Ретельно розмішуємо і наносимо на локони. Укутуємо і витримуємо півгодини. Змиваємо зі звичайним шампунем.
коньячна маска
Лупа - неприємне захворювання шкіри голови, яке не тільки викликає свербіж, але і швидко забруднює волосся. Практично кожна третя людина має настільки неприємне захворювання. Не кожному під силу його позбутися. Але лікування волосся безбарвною хною від лупи в домашніх умовах досить ефективно і можна використовувати при цьому мінімум компонентів.
- Іранська хна - 40 г;
- Гвоздика подрібнена - 20 г;
- Масло оливи - 3 краплі;
- Коньяк - 40 мл.
У невеликій тарі з'єднати хну і гвоздику. Влити алкогольний напій, постійно розмішуючи. В самому кінці додати масло, перемішуємо до однорідності. Наносимо склад на волосся, укутуємо і витримуємо 25 хвилин. Промиваємо шевелюру під проточною водою з шампунем.
Безбарвна хна і кефір
Маска з кисломолочним напоєм поліпшить ріст волосся і запобіжить роздвоювання кінчиків.
- Скислемед кефір - 2 ст.л;
- Міцний свіжозаварений чай - 1,5 склянки;
- Порошок - 100 г;
- Ефірна олія бей - 3 краплі.
Порошок висипаємо в глибоку тару, повільно вливаємо чай. Розмішуємо, додаємо кефір і ефірне масло. Знову перемішуємо, рівномірно наносимо на локони, утеплюємо. Витримуємо 30 хвилин і змиваємо під проточною водою з шампунем.
Рецепт живильної маски для ослаблених, тьмяних волосся.
- 100 грам хни
- 1.ч. ложка меду
- 1 яєчний жовток
Для приготування кошти безбарвну хну розводимо гарячою водою до стану густої кашки. Хвилин через 15-20, коли суміш трохи охолоне, в маску додаємо мед і попередньо збитий яєчний жовток.
Маску наносимо на волосся і витримують 30-40 хвилин. Змиваємо теплою водою, при необхідності за допомогою шампуню.
Відгуки
Марія, 27 років
У мене довгі і тонкі волосся і чого я тільки не перепробувала. Іранська хна (яка безбарвна) єдиний засіб, який моментально призводить волосся в порядок. І звичайно ж вона набагато корисніше будь-якого покупного засоби. Після регулярного його використання у мене зникла лупа. а волосся стало густішим. Мінус один - погано змивається.
Катерина, 33 роки
Так, ефект від масок з безбарвною хною для волосся є, але яка ж це проблема - вимити голову після їх застосування. Це мені зовсім не сподобалося, і ще запах, який тримається протягом доби ...
Наталі, 25 років
Мені дуже подобається користуватися хною. Роблю маски раз на тиждень і вже через 14 днів я помітила, що волосся стали товщі і набагато краще укладаються в зачіски. Але звичайно, це засіб не для людей зі слабкими нервами. І варто пам'ятати, що фарбувати волосся хімічними фарбами, після застосування хни, загрожує різними сюрпризами.