
Поява волосся на підборідді у жінок: причини і лікування
Багато хто міг спостерігати жінок, що мають небажану рослинність на обличчі, яка виглядає неохайно і навіть дивно. Кожен другий думає, що такий зайвий неприродний ріст волосся з'являється з-за частого або ж неправильного видалення волосинок. Це помилкова думка. Якщо спостерігається виникнення волосся за чоловічим типом у жінок, то можна сміливо говорити про захворювання - гірсутизм. Це приносить масу незручностей, при цьому може значно знижувати самооцінку у дівчат і навіть призводити до депресивного стану.
Спостерігаючи зайвий зростання волосинок на своєму обличчі, молоді дами часто стають об'єктами глузувань і вважають себе непривабливими для чоловічої статі, живлячи «грунт» для розвитку серйозних комплексів і різних психологічних захворювань.

Зайве оволосіння у дівчат на підборідді загрожує комплексами.
Досить часто волосинки з'являються саме на самій видимій частині тіла - на підборідді. Волосинки можуть бути темні, довгі і жорсткі, мають міцний стрижень і значно відрізняються від Пушкова волосків. Згідно з медичною статистикою, така проблема, як гірсутизм може з'явитися у кожної 20-ї дівчини в дітородному віці і у кожної 4-ї жінки в період клімаксу.
Основні симптоми, які супроводжують таке захворювання:
- порушення менструального циклу;
- неможливість зачати дитину;
- тривалий депресивний стан.
Причини волосся на підборідді
Чому саме на підборідді волосинки ростуть у великій кількості? Основні причини гірсутизму, а саме зайвого росту волосся на підборідді, криються в неправильному функціонуванні ендокринної системи. Збій в зростанні волосинок починається під дією гормонів, а саме тестостерону та естрогену. Також причинами гірсутизму є:
- спадкова схильність;
- побічна дія медикаментів;
- стресові ситуації або шок;
- ідіопатичний надлишок андрогенів.

Стрес веде до гормонального зміни і посиленого росту волосинок.
Чому генетика впливає на швидке проростання волосинок? Надмірне спадкове оволосіння, відбувається через генетичних особливостей, які спостерігаються у кількох поколінь або навіть в етнічних групах. Сімейний гірсутизм найчастіше спостерігається у кавказьких або ж середземноморських жінок, і рідше можна бачити надлишковий ріст волосинок на підборідді у європейок і азіаток. Неприємне захворювання досить рідко є побічним ефектом прийому ряду лікарських препаратів, а саме:
- кортикостероїди;
- анаболічні препарати;
- гормональні препарати;
- стероїдні препарати та ін.
Якщо у жінки немає видимих причин на виникнення зайвих волосинок на підборідді, то в даному випадку можна говорити, що захворювання носить ідіопатичний синдром надлишку андрогенів. Чому так відбувається? У такій ситуації у пацієнта є підвищена чутливість до андрогенів рецепторів шкіри і волосяних цибулин. У даній ситуації у жінки може бути не порушений гормональний фон, менструальний цикл або ж репродуктивні функції.

Проростання волосків на підборідді - побічний ефект лікарських препаратів.
Причини гірсутизму у жінок можуть критися при виникненні таких недуг:
- Розлад функцій яєчників. До таких недуг можна віднести різні пухлини, полікістоз яєчників, часті порушення овуляції і двостороннє розростання строми яєчників, що призводить до збільшення зростання волосинок.
- Розлад нормальної роботи надниркових залоз. В даному випадку відбувається збільшення кількості чоловічих статевих та інших типів гормонів, синтезування яких відбувається саме в надниркових залозах. Буквально будь-які порушення нормального функціонування наднирників можуть привести до зайвого росту волосся на підборідді і інших частинах особи у жінок.
- Захворювання гіпофіза. Саме гіпофіз і шишковидная заліза здатні координувати вироблення гормонів, які є андрогенами для представниць жіночої статі. Через функціонального розлади гіпофіза виникає вирилизм і, як наслідок, з'являється надлишковий ріст на підборідді.
- Цукровий діабет. Саме захворювання ніяк не може вплинути на збільшення зростання волосинок на обличчі у дівчат, але якщо спостерігаються патологічні зміни в тілі від вироблення інсуліну, що відбуваються в період менопаузи, може виникнути збій в роботі гіпофіза, що викликає надмірний ріст волосся.

Хвороби яєчників - не рідкість в сучасному світі
лікування
Що робити, якщо у дівчат і жінок росте волосся на обличчі? Як позбутися від цієї проблеми? Перед тим, як призначається реабілітація пацієнтів з гірсутизм, рекомендується відвідати лікаря, який проведе точне діагностування причин появи проблеми і призначить ефективне лікування. Тільки в цьому випадку можна позбутися від естетичної проблеми. Якщо дотримуватися всі визначені поради фахівця, позитивний результат з'явиться в досить короткі терміни.
Не рекомендується самостійно визначати лікарські препарати і тим більше проходити курс лікування.
Перед тим, як прибирати волосся на підборідді, радиться спочатку вилікувати внутрішні захворювання і тільки потім позбавлятися від зовнішніх естетичних проблем.
Основні методи боротьби з волосками, які ростуть на підборідді:
- депіляція кремами;
- механічний метод;
- воскова епіляція;
- застосування електролізу;
- видалення волосинок лазером.
Прибрати надлишковий ріст волосинок на обличчі за допомогою механічного методу досить болісно і неприємно. Волосся на підборідді можна вискубувати пінцетом або ж застосовувати воскову депіляцію. Обидва методи тягнуть за собою появу сильного роздратування, а іноді і свербіння. Найбільш щадне видалення волосинок відбувається за допомогою лазера в спеціальних салонах краси або косметологічних кабінетах за рахунок якісного лазерного обладнання. Лазерна епіляція підборіддя застосовується досить давно і є дійсно ефективним методом усунення естетичної проблеми. Косметологи рекомендують провести близько 10 сеансів, які повністю забезпечать отримання тривалого позитивного результату.

Епіляція лазером - ефективний метод позбавлення від волосків: до і після процедури
В домашніх умовах
Позбутися від волосків на обличчі будинку цілком реально і досить просто. Багато дівчат справляються з проблемою за допомогою освітлення темних волосинок. Такий метод вважається найлегшим і в той же час недорогим. Для знебарвлення використовується перекис водню або ж спеціальні фарбують кошти, які можна придбати в косметологічних магазинах. Що робити, якщо знебарвлення не допомагає і необхідно позбутися від волосинок на підборідді?
У домашніх умовах позбутися від волосків можна, застосовуючи настойку з дводомної кропивою і протираючи нею ділянку тіла, де спостерігається сильне оволосіння. Для приготування лікувального розчину необхідно розтовкти насіння кропиви дводомної і додати до них пару крапель рослинного масла. Наполягати розчин радиться в темному місці до двох тижнів, після чого протирати їм особа.
Відео: Як жінкам позбутися зайвого волосся?
Зовнішній вигляд жінки грає досить велику роль для формування її самооцінки. При появі естетичних проблем багато дам замикаються і навіть перестають спілкуватися з колективом на роботі або друзями. Що робити, якщо спостерігається зайве оволосіння? Спочатку варто звернутися до фахівця, який зможе розпізнати всі причини появи проблеми і визначити результативне позбавлення від захворювань.



