Кішка-такса Манчкін: опис і характер коротколапих кішок і котів з короткими лапами породи Манчкін з фото
Окраси манчкинов визнаються різні. Допускається поява «медальйонів» на шиї або грудях. Причинами дискваліфікації може стати надмірно мускулисте тіло, кучерява шерсть, косоокість та часткова сліпота тварини. Ось такі вимога висуваються в описах породи кішок Манчкін для виставок і конкурсів.
Характер тваринного
Кішка-такса Манчкін рухлива, грайлива, практично не агресивна. Із-за особливостей своєї зовнішності і звичок, вона нагадує велику іграшку, за якою приємно спостерігати. Ці кішки дуже люблять довго стояти на задніх лапах, на відміну від інших. Видовище виходить дуже забавним. Залишатися в такому положенні вони можуть часом годинами, з боку нагадуючи велику плюшеву іграшку.
Кіт породи Манчкін лагідний, не агресивний, хоча і не проти пополювати на справжніх щурів і мишей. Однак він не любить інших котів або кішок, і може відчувати ревнощі або претендувати на лідерство. Тому фахівці не рекомендують тримати вдома інших котів, щурів або птахів. Зате з маленькими собачками і цуценятами Манчкін чудово порозуміється. Від природи коротколапые кішки породи Манчкін жваві, рухливі, грайливі, люблять дітей і не завдають їм шкоди. Їх можна залишати з малюками, але тільки, якщо діти не завдають шкоди тварині.
Визнані колекціонери
Цікавою особливістю цих котиків є пристрасть до колекціонування. Помітивши цікаву річ, вони можуть схопити її і віднести в таємне місце. Тому не дивно, куди стануть пропадати прикраси, тапочки або штучні квіти в будинку. При цьому речі коти рідко псують, а частіше просто складають в певне місце, наприклад, за ліжком або під кріслом. Докучливе нявкання цим кішкам не властиво, однак вони можуть раскричаться, якщо їх довго не годувати або замкнути на тривалий термін в кімнаті.
У цілому кішка Манчкін характер має спокійний, лагідний і врівноважений, хоча при спілкуванні з іншими тваринами може проявити лідерські якості.
{ad1}Розмноження котів цієї породи має свої особливості. В генетиці потомства повинен бути тільки один ген коротколапости, так як за 2 генах кошенята вмирають. Тому не можна схрещувати коротколапого кота або кішку з таким же представником породи Манчкін. Потрібно брати тварину без цього гена. Длиннолапые кошенята, народжені в загальному посліді, вважаються носіями гена коротколапости. Їх найчастіше і схрещують з коротколапыми кішками для виведення потомства.
Але в цілому Манчкін не вимагає особливого догляду і не доставляє своїм господарям незручностей. Ласкава, грайлива, доброзичлива і рухлива кішечка цієї породи може стати прекрасним другом сім'ї, особливо там, де є маленькі діти.