
Красиві двері з дзеркалом в інтер'єрі
Дзеркальні поверхні широко використовуються дизайнерами. Завдяки їхнім властивостям, приміщення здатне набути неповторних рис. Незвичайні рішення включають стелі, стіни і підлоги, що сяють відображенням. Також дзеркала успішно застосовуються в дизайні міжкімнатних дверей.
Функціональність дзеркальних дверей
Вхідні двері з дзеркалом як і міжкімнатні двері призначені для розмежування простору. Відбивне покриття повністю змінює цю установку. Дзеркальні двері створюють оптичну ілюзію збільшення площі - виникає відчуття, що кімната стає більшою за свій реальний розмір. Ця властивість особливо цінна в маленьких, тісних приміщеннях.
Інша незаперечна перевага дзеркального полотна - здатність збільшувати освітленість приміщення. Завдяки відображенню навіть невелика кількість сонячних променів може висвітлити кімнату, роблячи її яскравішою та ошатнішою.
Види й особливості дзеркальних дверей
За способом кріплення двері діляться на 3 типи:
- Розпашні. Це стандартний класичний варіант із використанням дверних петель. Якщо двері мають дзеркальне покриття, до їх кріплення висуваються підвищені вимоги. Щоб унеможливити різке зачинення, полотно оснащується доводчиком.
- Розсувні. Такі двері добре відомі як елемент шафи-купе. Ця ж конструкція з роликами і рейками застосовується при монтажі міжкімнатних моделей. Головна зручність розсувних дверей - можливість встановити їх у дверний отвір будь-якого розміру.
- Складні. Ці двері найменш популярні. Плюс цієї конструкції, що нагадує гармошку, в невисокій вартості. Є й мінуси. Складні двері не здатні забезпечити хороший захист від шуму і пропускають сильні запахи. Ще один істотний недолік такої конструкції - крихкість і недовговічність.
Варіанти дизайну дзеркальних дверей
Відбивне покриття традиційно виготовляють шляхом нанесення на основу срібної амальгами з кількома шарами захисного покриття.
Для міжкімнатних дверей використовують такі дизайнерські рішення:
- звичайне дзеркальне полотно;
- тоноване покриття;
- дзеркало з матовою поверхнею.
Дзеркало допускається розташовувати як з одного боку дверей, так і з обох. Покриття при цьому може бути суцільним або являти собою вставки в дверне полотно.
Переваги та недоліки дзеркальних міжкімнатних дверей
Безсумнівний плюс дверей такого типу - здатність візуально збільшувати розмір приміщення і надавати інтер'єру неповторного шарму.
Однак є і мінуси:
- Велика вага конструкції може викликати складнощі під час встановлення.
- Висока ціна на дзеркальні двері виводить їх зі списку бюджетних моделей.
- Покриття потребує регулярного догляду. Чистити дзеркало нескладно, досить протирати його м'якою ганчірочкою або вологою серветкою зі спеціальним засобом. Основна проблема полягає в тому, що на поверхні залишаються сліди від найменшого дотику і навіть від дихання. Якщо в сім'ї є маленькі діти, доведеться ретельніше стежити за чистотою дверей.
- Можливість травматизму. Суцільне дзеркальне полотно легко не помітити. Тому, якщо є подібні побоювання, краще вибирати моделі з дзеркальними вставками.
Дзеркальні двері здатні перетворити інтер'єр квартири або заміського будинку. Крім житлових приміщень, дизайнери активно використовують цей елемент для створення особливої атмосфери кафе, ресторанів, розважальних закладів.



