Сучасні методи лікування безпліддя
Серед методів лікування безпліддя виділяють консервативні, хірургічні та із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій. Вибір того чи іншого способу ґрунтується на результатах обстеження. Безпліддя - серйозна проблема, що виражається в нездатності зачати дитину протягом року регулярного статевого життя без застосування контрацептивів. Методи лікування безплідності поділяють на:
- консервативні;
- хірургічні;
- із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій.
Який метод використовувати, вирішує лікар після повного обстеження подружжя. У цьому перевіряється як стан репродуктивної системи подружжя, а й біологічна, і навіть імунологічна сумісність пари.
Клініка "Надія Одеса" має у своєму розпорядженні велику кількість методик лікування і може допомогти завести дитину навіть у випадках, які ще 10-20 років тому вважалися безнадійними. Вибір методу лікування залежить від причин виникнення проблем із фертильністю, тривалості періоду часу, протягом якого пара намагається завести дитину, віку та стану здоров'я кожного з подружжя, а також від багатьох інших факторів.
Консервативні методи
До консервативних методів належать гормональна терапія та застосування фізіотерапевтичних методів. Дозування гормональних препаратів та схему їх прийому для кожної пацієнтки або пацієнта лікар підбирає індивідуально залежно від віку, аналізів та стану здоров'я. Призначення таких препаратів жінкам найчастіше спрямовано відновлення овуляції, а чоловікам прописують гормони відновлення правильної роботи ендокринної системи.
Фізіотерапевтичні методи спрямовані на покращення кровообігу органів малого тазу. Це сприяє нормалізації сперматогенезу у чоловіків, а також створенню добрих умов зачаття дитини у жінок.
Хірургічні методи
При нездатності мати дітей, викликану непрохідністю маткових труб, наявністю внутрішньоматкових перегородок, міомою матки, кістами в яєчниках та іншими подібними проблемами проводиться лапароскопія або гістероскопія. Це малоінвазивні операції, що проводяться під загальною анестезією. Під час таких операцій хірург усуває патологічні зміни, що перешкоджають зачаттю чи виношування.
За допомогою хірургічного методу можна вилікувати таку хворобу як варикоцеле, яка є причиною нездатності мати дітей у багатьох чоловіків. Операція при цьому захворюванні є малотравматичною, період реабілітації - нетривалим, а шрами практично не залишаються. Крім того, за допомогою хірургічного втручання можна усунути такі причини чоловічої безплідності, як непрохідність сім'явивідних шляхів та деякі аномалії будови статевих органів.
Допоміжні репродуктивні технології
Якщо пацієнту неможливо допомогти за допомогою консервативного або хірургічного методів, застосовуються допоміжні репродуктивні технології. Вони полягають у відтворенні процесів запліднення та зачаття в умовах лабораторії.
Дуже ефективним методом лікування безпліддя у жінок є застосування екстракорпорального запліднення, при якому в матку жінки переносяться ембріони, що зародилися в лабораторних умовах під наглядом фахівців. Цей метод дає позитивний результат у 40% випадків.
У разі безпліддя секреторного типу у чоловіка використовується така репродуктивна технологія, як ІКСІ, при якій сперматозоїд вводиться в яйцеклітину самим лікарем, після чого проводиться ЕКЗ. Перед перенесенням до матки отримані лабораторним шляхом ембріони досліджуються на наявність патологічних змін у геномі, що знижує ризик народження дитини з відхиленнями або викиднем.